Македонски специјални единици (полициски и воени)

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Зашто ставаш фејспалм ? Ако полицијата со своите единици не може да се справи, војската стапува на сцена. Војската е last line of defense...
Е сеа се сомневам дека тргнале во Скопје ради протестите...
Што бараат у Велес специјалци жити све?
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Зашто ставаш фејспалм ? Ако полицијата со своите единици не може да се справи, војската стапува на сцена. Војската е last line of defense...
Е сеа се сомневам дека тргнале во Скопје ради протестите...
Војската реагира само кога ке се прогласи воена состојба не пишувај глупости ,last line of defence :facepalm:
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Секоја чест до македонските специалци.Но Волците мене ми се смешни после она видеото(документарна) за волците како се возат во трактор под церада,пука бомба пред тракторов и они се раштркуваат на сите страни срамота за толку спремна единица.Спрема мене нај спремнтата единица во мак се Тигрите зошто нивните критериуми за тренинг и тактики се многу поригорозни од останатите.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Секоја чест до македонските специалци.Но Волците мене ми се смешни после она видеото(документарна) за волците како се возат во трактор под церада,пука бомба пред тракторов и они се раштркуваат на сите страни срамота за толку спремна единица.Спрема мене нај спремнтата единица во мак се Тигрите зошто нивните критериуми за тренинг и тактики се многу поригорозни од останатите.
Грешка си Волците се на врвот
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Секоја чест до македонските специалци.Но Волците мене ми се смешни после она видеото(документарна) за волците како се возат во трактор под церада,пука бомба пред тракторов и они се раштркуваат на сите страни срамота за толку спремна единица.Спрема мене нај спремнтата единица во мак се Тигрите зошто нивните критериуми за тренинг и тактики се многу поригорозни од останатите.

Не знам што ти е смешно тука, се е тоа камуфлажа и смислено сценарио и тука нема ништо смешно!Ниедна специјална единица нема таков селективен тест како што има во бСН, тоа што ЕСЗ се слика со ласери, корнет шот и такви работи не значи дека се поспремни и подобри.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Што бараат у Велес специјалци жити све?
Леле добро некој не ги распознава дали се шкорпиони, леопарди, волци ренџери и слично... Битно се дел од АРМ. Ние знаеме дека ПСО се во Илинден, има некој што не знае..

Војската реагира само кога ке се прогласи воена состојба не пишувај глупости ,last line of defence :facepalm:
Епа тоа де, тие реагираат во краен случај/ Не ме свати убаво, и ја не се изразив како што треба :)
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Не знам што ти е смешно тука, се е тоа камуфлажа и смислено сценарио и тука нема ништо смешно!Ниедна специјална единица нема таков селективен тест како што има во бСН, тоа што ЕСЗ се слика со ласери, корнет шот и такви работи не значи дека се поспремни и подобри.
да си жив и здрав ТАчно,он мисли поубаво на изглед подобро
--- надополнето: 9 март 2013 во 14:16 ---
Леле добро некој не ги распознава дали се шкорпиони, леопарди, волци ренџери и слично... Битно се дел од АРМ. Ние знаеме дека ПСО се во Илинден, има некој што не знае..
у велес имаш само гуштери на обика доброволци како ти текна Велес специјалци незнам
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
M.O.P. друже знам јас кои каде се, погоре друг имаше пишано специјалци.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Секоја чест до македонските специалци.Но Волците мене ми се смешни после она видеото(документарна) за волците како се возат во трактор под церада,пука бомба пред тракторов и они се раштркуваат на сите страни срамота за толку спремна единица.Спрема мене нај спремнтата единица во мак се Тигрите зошто нивните критериуми за тренинг и тактики се многу поригорозни од останатите.
Nemozes da sporeduvas taka posto sepak see raboti za dve edinici so sosema razlicna namena. Ako veke mislis za fizicka spremnost u smisla na Silas togas da Tigrite see karpi...Ako sporeduvas fizicka podgotvenost u smisla Kondicija brzina vestina togas volcite see No 1. Imaja u predvid I deka vo Rendzeri ima vrvno spremni momci. Za gerilsko vojuvanje sekako N01 see volcite, za bliska borba Tigrite za demonstracii ebr.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Nemozes da sporeduvas taka posto sepak see raboti za dve edinici so sosema razlicna namena. Ako veke mislis za fizicka spremnost u smisla na Silas togas da Tigrite see karpi...Ako sporeduvas fizicka podgotvenost u smisla Kondicija brzina vestina togas volcite see No 1. Imaja u predvid I deka vo Rendzeri ima vrvno spremni momci. Za gerilsko vojuvanje sekako N01 see volcite, za bliska borba Tigrite za demonstracii ebr.
Тигрите се активираат само за специални операции,за разлика од волците логички со тоа кажува дека се нај спремна единица.Секоја чест и за волците со тоа кажуваат и САД. рамо со рамо со Марнинците во операциите во Авганистан.и мак 2001,
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Nemozes da sporeduvas taka posto sepak see raboti za dve edinici so sosema razlicna namena. Ako veke mislis za fizicka spremnost u smisla na Silas togas da Tigrite see karpi...Ako sporeduvas fizicka podgotvenost u smisla Kondicija brzina vestina togas volcite see No 1. Imaja u predvid I deka vo Rendzeri ima vrvno spremni momci. Za gerilsko vojuvanje sekako N01 see volcite, za bliska borba Tigrite za demonstracii ebr.

Не ми е јасно од кај ги вадите овие споредби, си ги гледал како се натпреваруваат па да знаеш кој е побрз или кој е поспремен?Како тоа ЕСЗ е се посилни од бСН или бСН се побрзи од ЕСЗ?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Не ми е јасно од кај ги вадите овие споредби, си ги гледал како се натпреваруваат па да знаеш кој е побрз или кој е поспремен?Како тоа ЕСЗ е се посилни од бСН или бСН се побрзи од ЕСЗ?
Tigrite se poulezeni, volcite imaat marsevi tereni trcanje. Mozees da vidis nekoi volci sto see visoki 1.65-1.70 no istite mozat da odat I po 100km so polna Oprema, dodeka kaj tigrite nesum sretnal nekoj so 70kg...
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Tigrite se poulezeni, volcite imaat marsevi tereni trcanje. Mozees da vidis nekoi volci sto see visoki 1.65-1.70 no istite mozat da odat I po 100km so polna Oprema, dodeka kaj tigrite nesum sretnal nekoj so 70kg...
Пишуваш глупости ,ни самиот не знаеш што пишуваш ,поулезни по она, по ова,
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
:facepalm: прочитај уште еднаш и размисли што си напишал
Сите мој другари Ренџери беа вонредно повикани да го обезбедуваат протестот. Не гледам ништо чудно во тоа што го напишав. Заминаа во 12.00 попладнето, се вратија вечерта кај 21.00 разочарани бидејки не ги употребиле пендраците ниту еднаш. :)
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Сите мој другари Ренџери беа вонредно повикани да го обезбедуваат протестот. Не гледам ништо чудно во тоа што го напишав. Заминаа во 12.00 попладнето, се вратија вечерта кај 21.00 разочарани бидејки не ги употребиле пендраците ниту еднаш. :)
:facepalm: греота си
 

Kajgana Shop

На врв Bottom