Македонски апликации

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.339
Поени од реакции
27.915
Не најдов тема за Македонски апликации, па не би било лошо да има една таква. Прееска случајно налетав на видео за промоција на една апликација и позитивно се изненадив. Постирајте и вие апликации изработени од Македонци, а што мислите дека се корисни.

1. MarkO - Your smart task buddy


MarkO is your own, personal buddy, who will awaken the productive person inside you without any additional efforts.

MarkO will remind you to do your task the next time you pass near the place where you can finish it, by sending you a friendly reminder. MarkO is so smart that it sends you the notifications in the right place at the right time regardless of whether you move on foot, by bicycle or by car. With MarkO you can have your friends to help you out with tasks and with the integrated smart location suggestions you can get everything done with ease.

Нова Македонска апликација од тимот на CodeWell. Интересно е со апликацијава што ќе можеш да бираш локација каде да ја извршиш задачата(т.е. каде да купиш). А и рекламата за апликацијата е профи!

2. Hungry - Local places to eat

Апликација што работи според вашата локација. Има опција да одберете кое ви е омилено јадење и според тоа ви пронаоѓа локал што се наоѓа во ваша близина. Доста добар дизајн има апликацијата. Исто така има опција да одберете радиус до кој максимум ќе ви ги дава резултатите. Работи на системот на Форсквер со опција да се додадат критики/забелешки, слики, рејтинг и то. Изработена од зуберот.

3. Jadi.me


Исто така апликација за храна. Автоматски ги дава локалите блиску до вас, а предност голема е што има опција да се селектира по категорија (ресторани, пицерии, брза храна итн). Секој локал е означен на гугл мапс, со телефонче, некои основни податоци, а голем број имаат и мени со цена што е топ. Работи за сите градови и со опција за рејтинг. Единствена мана е што често запира апликацијата.

4. 365 Wallpapers


Нема што да се објаснува за апликацијава. Одкако ќе ја инсталирате автоматски секој ден имате нова позадина со рандом тематика. Претежно фотографиите се на Охриџанецот Јане Наумоски, а апликацијата е изработена од зуберот. Интересно е секое сабајле да гледаш друга позадина, има можност ако не ти се свиѓа да ја смениш.

5. Pocket Formulas

Едноставен и функционален дизајн, единствена мана е што копчето back не те враќа на претходното туку скроз на почеток. Иначе се работи за апликација на математички формули. Ептен ми се најде за интеграли, логаритми и слично за на факс.

Продолжете ја листата, само би ве замолил да дадете кратко објаснување што и како е апликацијата, а не само името.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дада секако дека ти тоа случајно си налетал на промо видеото. Ништо не сфатив од рекламата/апликацијата и мислам дека тоа што ептен ми се спие нема врска. Оригинално име во секој случај бухууу
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
6. Распоред на часови

Распоред на часови за сите основци и средношколци за секој ден од понеделник до петок + сабота. Избор на две смени, додавање на часови и пресметување на успех. Додавање голем и мал одмор меѓу часовите.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Nice :)

Само некако МаcBook + Nexus 5, што знам :D :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Веќе видено...10000 има вакви аплилации.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Едно од најлошите промо видеа што сум ги видел за било што. Шутел квалитет. Иначе он топик:

ЈСП Возен ред

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tdelev.jsp

Ништо посебно, али многу подобра, многу, од Автобуско. Едноставна, се отвара веднаш, одма ти кажува кој е следен автобус, и тоа. Има ноќни, приградски... :) Обична апликација за ЈСП. :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
6. Распоред на часови

Распоред на часови за сите основци и средношколци за секој ден од понеделник до петок + сабота. Избор на две смени, додавање на часови и пресметување на успех. Додавање голем и мал одмор меѓу часовите.
јас ја инсталирав уште коа почнавме и баш корисно програмче ,топ е ...баш сум задоволен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom