Македонските полицајци '' на работа ''

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Е добро де, луџето си имале слободно време на работа и го користат за мирцање :D
Бољи да ги има овака на повидок, отколку да дремат у кола :D

Вие кога сте на работа, кога имате слободно време, не праите нешто по ваш кејф?
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
79
Поени од реакции
129
Не играат Кантер :) Туку седат на Фб - Јутјуб ;)
Па на Јутуб има еден куп клипови со тактичка полициска работа.
Сите сме ги гледале клиповите како американски полицајцки квалитетно спроведуваат демократија.
Оваа активност, спаѓа во сферата на едукација на полицајците. Останатите аргументи не ви се валидни.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Овоа не е ништо... Во цвеќарата кај што работам во близина има казино, многу често одам од таму да си раситнувам затоа што само таму ми даваат ситно, кога и да отидам има полицајци на тоа апаратите се коцкаат, во униформи облечени:facepalm:
Ѓорче?

Има коцкарница и цвеќара на 20м. Веројатно се кршат од коцкање џандарите, зошто скоро секогаш (поготово навечер) има комбе пред коцкарница и седи така сигурно еден час. Скоро секоја вечер го гледам.

Занимација, bonding :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да. Ај постави ми уште едно вракво прашање, да можам што пократко да го одговорам и да си го направиме чат.
Не можеш да си сигурен ако само гледаш на сликата :icon_mrgr:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Кога и да појдам в казино обавезно 1 или 2 цајкани се на кафе оптегнати
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Јас имам прашање,како им се работните смени на цајканите? Јас колку што знам смените им се менат во 19 часот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom