Македонска берза

Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
На што се должи растот на РЖУС ?
 
Член од
31 август 2017
Мислења
238
Поени од реакции
164
Masala masala .....ovie segasnive uste 2019 bile na marijana :)
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
66
Поени од реакции
35
Kako e mozno site nalozi od vcera da se vratat za 10 do 15 posto kako nekoj da ja diktira cenata na site akcii
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
Se povekje vakvi situacii se deshavaat i epten me raduva. konecno trgna vozot... verojatno poveketo nema da pominat , ama nema vekje spienje i lapanje samo. ke mora da se pegla,ubeduva, pa i da se isplati nesto kon akcionerite.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Не знам зошто се бунат против откуп на сопствени акции?

Откуп на сопствени акции заедно со давање на дивиденда е најдобра можна комбинација што може една компанија да ја има за своите акционери.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Апелација исчисти едно сра.е што го направи судијката од Основен. Баш ќе видиме како ќе решат по другата нејзина пресуда со Пекабеско, кајшто со потврдување можат да ја отворат Пандорината кутија и да предизвикаат многу поголема општествена штета
 
Член од
20 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
26
Не знам зошто се бунат против откуп на сопствени акции?

Откуп на сопствени акции заедно со давање на дивиденда е најдобра можна комбинација што може една компанија да ја има за своите акционери.
Откуп на сопствени акции е подобро од давање на дивиденда затоа што на тој начин инвеститорот не подлежи на данок на дивиденда.

Few understand this.
 
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133

Ако и по ова не падне владава тогаш на масава наша не знам што уште им треба да си стават прст на глава, ако се уште имаат глава и нешто внатре во неа. Што уште нема да им текне на овие мафијаши и на овие неспособни за да украдат што повеќе, како да знаат дека во следните 15-16 години ќе памтат овие генерации сега што се живи дека кога и да дојдат овие на власт Македонија оди во амбис, чуден е овој народ тука ....
 
J

joli1

Гостин

Ако и по ова не падне владава тогаш на масава наша не знам што уште им треба да си стават прст на глава, ако се уште имаат глава и нешто внатре во неа. Што уште нема да им текне на овие мафијаши и на овие неспособни за да украдат што повеќе, како да знаат дека во следните 15-16 години ќе памтат овие генерации сега што се живи дека кога и да дојдат овие на власт Македонија оди во амбис, чуден е овој народ тука ....
Нема ни да падне, тоа е најжалното.

Овде народов и шамари да јаде од политичари пак ќе трае, а не па за поголеми даноци. Ќе чути и ќе трпи, стандард прича.

Се повеќе и повеќе сиромашен е народов, парите моментално немаат никаква вредност, се е скоро дупло поскапо за разлика од пред некоја година.
 
Член од
23 февруари 2019
Мислења
287
Поени од реакции
271
..
Ако и по ова не падне владава тогаш на масава наша не знам што уште им треба да си стават прст на глава, ако се уште имаат глава и нешто внатре во неа. Што уште нема да им текне на овие мафијаши и на овие неспособни за да украдат што повеќе, како да знаат дека во следните 15-16 години ќе памтат овие генерации сега што се живи дека кога и да дојдат овие на власт Македонија оди во амбис, чуден е овој народ тука ....
Ај без политички памфлети овде жити се. Имаш фејсбук за ваков булшит.
 
Член од
23 февруари 2019
Мислења
287
Поени од реакции
271
СТБ гледам има предлог за распределба на 17М и 25М евра од лани како „Задржана добивка за инвестиции ограничена за распределба на акционерите.“ Тоа би било околу 140 денари по акција бруто.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
СТБ гледам има предлог за распределба на 17М и 25М евра од лани како „Задржана добивка за инвестиции ограничена за распределба на акционерите.“ Тоа би било околу 140 денари по акција бруто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom