Македонска берза

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Na toa mislev. Losho se izraziv. Se raboti za 1m NADVOR od plata?
Тоа се однесува на оние луѓе што фактурираат на други. Порано тоа одеше само со персонален, а сега и двата се изразуваат. Па луѓето мораат и ддв пријава да поднесуваат. Го спуштија лимитот од 3 на 1 милион.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Тоа се однесува на оние луѓе што фактурираат на други. Порано тоа одеше само со персонален, а сега и двата се изразуваат. Па луѓето мораат и ддв пријава да поднесуваат. Го спуштија лимитот од 3 на 1 милион.
Me interesirashe dali dividendite se podlozni na ovoj danok konkretno?
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Ха-ха,добра ти фората Zedd и јас се прашував зашто нема трансакции, првиот куповен е на 9600.што и не е многу ниско со оглед на тоа дека месец дена пред пресекот дојде до 10000.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ха-ха,добра ти фората Zedd и јас се прашував зашто нема трансакции, првиот куповен е на 9600.што и не е многу ниско со оглед на тоа дека месец дена пред пресекот дојде до 10000.
Според мене е ниско, на 10.000 дојде пред извештајот за првиот квартал.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
461
Поени од реакции
369
Ima li nekoj informacija sto se sluci so forumot Moj Novac?
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
Ima li nekoj informacija sto se sluci so forumot Moj Novac?
Се погоди некако да го снема кога се отвори Агрокор.
Штета. имаше многу корисни информаци и за македонски компании. Прав бисер. Воведен прирачник за инвестирање на МСЕ.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Конечно се познати луѓето што ќе ја водат економијата на земјата во наредните години.

Тевдовски ми беше професор /асистент и човекот е ептен способен и квалификуван сепак сметам дека ќе има ептен тешка задача.
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
352
Поени од реакции
635
Со ставањето на Кочо Анѓушев за министер во владата, го имаме првиот знак дека безрбетништвото во бизнисот ќе продолжи, тоа е одвратно.
Тевдовски доколку ги заузда јавните трошења само на реални и функционални потреби на државата, ќе има доволно пари за се, особено за надополнување на булата во ПИОМ која ја создаде ЖМРО со покачувањето (купувањето) на пензионерите со константното покачување на пензиите како и за постепено намалување на јавниот долг. Мислам дека рецептот за јавниот долг ќе биде да остане на исто ниво во апсолутни бројки со што ќе се намалува како процент од БДП кој секоја година расте :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
На интервју за Фактор 24 Тевдовски рече дека има преговори за експертска помош од странство за набрзо да се направи скенирање и утврдување на реалната состојба во финансиите на РМ
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
Мене вака од прва па ми се свиѓа Анѓушев Тевдовски. Ептен ми беше страв да не го стават Кире Наумов пошто стварно е дунстер. Ќе почекам 100 дена пред да коментирам пак за економскиве министри.
Им посакувам успех. нека биде со лесно.:)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
Со ставањето на Кочо Анѓушев за министер во владата, го имаме првиот знак дека безрбетништвото во бизнисот ќе продолжи, тоа е одвратно.
ова е точно не само кочо ањушев било кој од приватниоте сектор. владата е да регулира,неможе бизнисот да се меша во регулација. Ова е 1 грешка на сдсм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom