Македонска Лига FM 13

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Најпрво би ве замолил да не ја спамирате темава со прашања за кракот за да не биде истата затворена од страна на модераторите. Темава нека остане за тие што ја имаат оригиналната или пак дискутирајте на неа одкако ќе излезе кракот.


Како и секоја година FM Balkan Research Тимот прави додатоци за сите балкански лиги па така и за македонската. Не знам колку е тестиран додатокот но затоа сме тука за да го тестираме и подобриме :). Што содржи додатокот: Македонска прва лига, Македонска втора лига, Македонски куп, Македонски супер куп, и Јуниорски Лиги+ куп.​
Лигите се направени како што е и во реалност (правила на жолт картон, измени формат на одигрување и слично), додаени се награди за најдобар стрелец, играч и екипа.​
Додатокот е тетиран 2 сезони на go on holiday.​
СС:
Линк за превземање: http://www.mediafire.com/?9pxgt71o8onhanm
Фајлот се става во едитор дата!​
Преведено од ФМ Балкан Форумот: http://www.fm-balkan.com/forum/topic/12184-macedonia-by-fm-balkan-research-team/
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Силекс испаднат од прва лига , нешто невозможно се нема случено до сеа :D не е Силекс- Пелистер па да испадне у втора лига :))), Металург шампиони сонот неостварен на Минчо само на игра може да му се оствари :D Па уште двојна круна ау ау ау :P
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.062
Поени од реакции
7.840
Металург ко ќе стани Македонски првак во фудбал...истиот ден јас престанувам да гледам фудбал
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Треба да се поправи тоа за влез во 1 лига од 2-ра.
Првите 2 екипи влегуваат директно на местото на двете последни од првата лига, а 3 и 4 екипа од втората лига играат бараж со 9 и 10 пласираните во прва лига.
 

sotelashko

Гинеколог
Член од
1 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
18
Зошто не можам да го најдам Едиторот во ФМ 13 ? ако знае некој нека помогни . фала
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Зошто не можам да го најдам Едиторот во ФМ 13 ? ако знае некој нека помогни . фала
ја имаш купено оригиналната? ако го имаш оригиналот тогаш барај преку старт менито или пка таму кај што ти е исталирана. а ако ја имаш пиратската и да го имаш нема да работи и најверојатно играта нема да ти работи затоа што годинава нема да има пиратска 100%
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Треба да се поправи тоа за влез во 1 лига од 2-ра.
Првите 2 екипи влегуваат директно на местото на двете последни од првата лига, а 3 и 4 екипа од втората лига играат бараж со 9 и 10 пласираните во прва лига.

средено е тоа само немав поставено скриншот
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
jovanovski Линкот е мртов, може ре-аплоуд? Фала :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
На сликите има по 33 утакмици во сезоната а кај мене се по 22. Чаре ?
И кај мене така покажуваше, но откако ќе ги изиграш тие 22 дава уште 11 :pos: пробав да го средам тоа некако сам ама не успеав
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Епа не може да ги покажува последните 11 натпревари бидејќи распоредот тогаш се прави по Бергеров систем, значи зависи на која позиција ќе завршат тимовите, со кого, кога ќе играат!
 
М

Мартин^

Гостин
Повелете линк од апдејтирана македонска лига за ФМ 13.
http://www.mediafire.com/?hqehst4sa3cccnc
Испробајте го, лигата е апдејтувана од моја страна но има уште многу да се работи на неа.
Ако има некој што сака да ми помогне околу составите на ново дојдените тимови во прва лига и втора нема да биде лошо.
Работев и на сите стадиони, а исто така на дресовите на Турново. Ако мислете дека треба да проработам на друг тим пратете ми слика во приватна порака и ќе средиме во наредниот апдејт. :)
Треба да ја најдам опцијата во која ги вклучува Турново и Тетекс во Лига Европа.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Ми требаат амблемите на сите македонски клубови. Anyone?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom