Македонска Втора Лига

Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Ballistet rulz.JPG


Tolku ste jaki, sto policijata morase da ve priduzi individuallno site do doma, kako prvacinja...:tv:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
policijata obezbeduvase za da nema incidenti, a ne za da ne brani od nekogo. svercerite bile vrateni so dva avtobusi, a ne so 6 kako sto kazavte vie.

eh pa togas ke imaa rabota so iljadnici luge ne kako vcera so 50-ina
4 pati be ne 2 pati, tolku znaes. toj e star trans zemen pred 3-4-5 god, a sega samo go zapalija.

a toa deka nemalo balisti mozete megu sebe da se pravdate.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
policijata obezbeduvase za da nema incidenti, a ne za da ne brani od nekogo. svercerite bile vrateni so dva avtobusi, a ne so 6 kako sto kazavte vie.


4 pati be ne 2 pati, tolku znaes. toj e star trans zemen pred 3-4-5 god, a sega samo go zapalija.

a toa deka nemalo balisti mozete megu sebe da se pravdate.
Признај си дека не е од пред 3-4-5 години, а со самото ова што не прецизираш точно кога е земен се гледа дека не знаеш или пак не сакаш да признаеш дека тоа се случи на последниот натпревар помеѓу Тетекс и Слога.:helou:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Zatoa sto tie se Anglija a nie sme Makedonija...A za toj sto mu vlegle doma mnogu gresile vojvodite,ovde go pokazuvale vistinskata hrabrost.Pa sto ke stane ako 7000 iljadi albanci koa ja gledaat Shkendija,vleguvaat niz kukite na makedoncite blizu se,cel potok treba da go napravat masakar.
По завршувањето на натпреварот навивачката група "војводи" прва го напуштила стадионот и движејќи се кон крстосницата на улиците Иво Лола Рибар и Благоја Тоска била каменувана од едно лице кое било нападнато од неколкумина од групата.

http://www.kiss.com.mk/mak/novosti1.asp?id=6653

Во него меѓу другото, се наведува, дека кон крајот на првото полувреме,навивачката група на гостинската екипа "шверцери" најпрвин ја провалила влезната врата од источната страна на стадионот и по влегување на трибините, веднаш започнала со вербални и навредливи провокации и каменувања на навивачката група "војводи", која пак возвратила со каменување и вулгарни зборови.Пред почетокот на второто полувреме, се вели во соопштението,"шверцерите" кои во меѓувреме ја зголемиле бројноста, го запалиле навивачкото знаме на групата "војводи".

ova se izvadoci od policiskiot izvestaj, a prenesen od TV kiss

Zatoa sto tie se Anglija a nie sme Makedonija...A za toj sto mu vlegle doma mnogu gresile vojvodite,ovde go pokazuvale vistinskata hrabrost.Pa sto ke stane ako 7000 iljadi albanci koa ja gledaat Shkendija,vleguvaat niz kukite na makedoncite blizu se,cel potok treba da go napravat masakar.
Признај си дека не е од пред 3-4-5 години, а со самото ова што не прецизираш точно кога е земен се гледа дека не знаеш или пак не сакаш да признаеш дека тоа се случи на последниот натпревар помеѓу Тетекс и Слога.:helou:
ti si od sverceri? zatoa ne znaes. pred 3-4-5 godini bea zemeni dve znaminja, ova, i uste edko kockasto plavo. pobaraj po siptarskite forumi za navivanje imas sliki od ova zname. ne se silite tolku mn ako ne gi znaete rabotite kako sto se, se prodadovte vie balistite na svercerite, pa sega ste pogolemi sverceri i od niv. da ziveat sverceri tetovo.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Читам и ви се чудам на паметот. Се ситите едни на други кој повеќе штета нанел на другиот.
За ова многу е крива полицијата, Требаше да има спремни едно 300 специјалци па и на Шверцери и на Војводи да ги фатат да ги тепаат додека не почнат крв да серат.
Ако сте толку мајчини и Шверцери и Војводи договорете се после утакмица на некоја ливада 50 на 50 или колку на колку сакате, па тепај те се до сабајле. А не да правите скандали на сред стадион. Така само го оцрнувате Фудбалот.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
По завршувањето на натпреварот навивачката група "војводи" прва го напуштила стадионот и движејќи се кон крстосницата на улиците Иво Лола Рибар и Благоја Тоска била каменувана од едно лице кое било нападнато од неколкумина од групата.

http://www.kiss.com.mk/mak/novosti1.asp?id=6653

Во него меѓу другото, се наведува, дека кон крајот на првото полувреме,навивачката група на гостинската екипа "шверцери" најпрвин ја провалила влезната врата од источната страна на стадионот и по влегување на трибините, веднаш започнала со вербални и навредливи провокации и каменувања на навивачката група "војводи", која пак возвратила со каменување и вулгарни зборови.Пред почетокот на второто полувреме, се вели во соопштението,"шверцерите" кои во меѓувреме ја зголемиле бројноста, го запалиле навивачкото знаме на групата "војводи".

ova se izvadoci od policiskiot izvestaj, a prenesen od TV kiss




ti si od sverceri? zatoa ne znaes. pred 3-4-5 godini bea zemeni dve znaminja, ova, i uste edko kockasto plavo. pobaraj po siptarskite forumi za navivanje imas sliki od ova zname. ne se silite tolku mn ako ne gi znaete rabotite kako sto se, se prodadovte vie balistite na svercerite, pa sega ste pogolemi sverceri i od niv. da ziveat sverceri tetovo.
Не сум од Шверцери, но имам пријатели кои што се и многу добро знам како стојат работите, а и вчера бев присутен на стадион и видов што све се случи, такашто успешно лажете некои од тука но не и мене, знам што видов.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Не сум од Шверцери, но имам пријатели кои што се и многу добро знам како стојат работите, а и вчера бев присутен на стадион и видов што све се случи, такашто успешно лажете некои од тука но не и мене, знам што видов.
super sto si bil, i ne planiram vise vas da vi objasnuvam. stom znaes kako bilo, i ja znam kako bilo, pa misli i pravi sto sakas, a faktite kazuvaat nesto drugo, ali ne e bitno.

ne repliciram vise ovde, barem ne za ovoj natprevar, se gleda vo sabota so falangata u stip i se nadevam ke ispeemo so niv nekolku dobri pesni.
 
B

Beck's

Гостин
Ако сте толку мајчини и Шверцери и Војводи договорете се после утакмица на некоја ливада 50 на 50 или колку на колку сакате, па тепај те се до сабајле.
:pos2:50 po 50...ti sigurno si nekoj majcin decko i nikogas niti si bil tepan od albanec,niti si tepal nekoj.Pa vasata taktika u tepanje zvuci vaka vo slucaj da ne si znael:50 nasi vs 1 "Albanec":kesa:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
:pos2:50 po 50...ti sigurno si nekoj majcin decko i nikogas niti si bil tepan od albanec,niti si tepal nekoj.Pa vasata taktika u tepanje zvuci vaka vo slucaj da ne si znael:50 nasi vs 1 "Albanec":kesa:
Da be brat u pravo si za ova uvek e vake:pos2::pos2::pos2:Treba i u tepackeve da bidete barem 25 posto:uvo::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
mnogu dobro se komentira od sopstvenata soba a koga izlagas nadvor rabotive se smenat :) za da se tepas treba dvajca ama jbg sekogas taa drgata strana ja nema steta :pos2:
 
Член од
23 април 2009
Мислења
12
Поени од реакции
2
na tribina sverceri bea samo tie sto go palea znameto so plavi bluzi i belo-plavi salovi, site drugi bea tetovcani, tie sto bea gore na ogradata, kako i ste sto bea na drugata tribina. ja bev na stadion so eden drugar sto e albanec i gledav fudbal, ama toj stana i zamina koga pocnavte da peete tose-peder zos se ostrami.
covece ti ili si slep ili te lazel nekoj posto vo tribina bea podeleni sverceri i ballisti, delot kade gorese vasata transparenta bese so sverceri koj i po akcijata prevzedena na policajcite da se sprecat da dojdat vo tetovo nekako se dovleckaa do tribinite a vo severnata tribina bea smesteni ballistite.

shvercerat SHKUP

A koga zborime za tepanjeto posle igrata se vide kaj ja zapocnavte frkata a kade taa zavrsi.......kogo tepavte vie a kogo tepavme nie......vie mu vlegovte na covekot ni kriv 1 duzen kako iskacal od doma i go tepavte....nie fativme vas clen koj slucajno go promasi patot dodeka begavte jas licno go udriv a imase i 4-5 drugi koj go idiraa i so kamenja po glavata covekot da ne bese policijata ne vBolnice tuku vo Grobista ke go nosevte....svercei nieden ne e povreden seriozno ima 4-5 dusi udreni so kamen koj vo noga koj vo g'rb no nikoj ne go jadel kako vasiot clen.........za tie sto ne znat: tepackata pocna kaj kruzotokot pred stadjonot a zavrsi u picku mater vise na krajot od ulickata koga policajcite pocnaa da ne udirat i posle sto eden kaur poicaec nekoj go udri se drvo vo glava;)........

i koj e toj peder sto se ostramil sto sme navivale
tose PEDER a ne stanal da si ide koga vikale albanski picki i slicno.......toj ne e Albanec toj e poKaur od Kaurite.

Shvercerat SHKUP
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
„Шверцерите“ и „Војводите“ направија тежок инцидент
По завршувањето на второлигашкиот фудбалски натпревар помеѓу Тетекс од Тетово и Слога Југомагнат од Скопје, во инцидент помеѓу навивачки групи, повредени се 13 полицајци и пет други лица. Поради сериозноста на повредите здобиени во каменувањето, тројца полицајци задржани се на лекување во тетовскиот клинички центар. Оштетени се и седум возила и два објекти.

Провокациите и каменувањата започнале кон крајот на првото полувреме. Навивачката група на гостинската екипа „Шверцери“, најпрво ја провалила влезната врата од источната страна на стадионот и по нејзиното влегување на трибината, веднаш започнала со вербални провокации и каменување на навивачката група „Војводи“, која возвратила со каменување и вулгарни навреди. „Шверцерите“, го запалиле навивачкото знаме на групата „Војводи“. Изреволтирани поради тоа овие се обиделе физички да се пресметаат со гостинските навивачи, но полицијата ги спречила. При меѓусебното каменување на навивачките групи, повредени се двајца полициски службеници.

- Инцидентното однесување на навивачите продолжило до крајот на натпреварот. Потоа навивачката група „Војводи“ прва го напуштила стадионот и движејќи се кон крстосницата на улиците „Иво Лола Рибар“ и „Благоја Тоска“ била каменувана од едно лице, кое набрзо е нападнато од оваа група, чии членови при тоа оштетиле и неколку возила. Постапувајќи според законските овластувања, за да спречат посериозни последици, интервенирале полицајците. Еден од учесниците во нарушувањето на јавниот ред и мир е приведен во СВР Тетово. Подоцна двете навивачки групи на улицата „Благоја Тоска“ повторно започнале со меѓусебно каменување, но со интервенција на полицијата оневозможен е директен контакт. За кусо време групите се разбиени, а состојбата е нормализирана - рече портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.Полицијата приведе уште двајца учесници во инцидентот, а петнаесетина се идентификувани. По комплетното идентификување на сите инволвирани во нарушувањето, ќе бидат преземени соодветни законски мерки.




prevzemeno od dnevnik.com.mk
 
Член од
23 април 2009
Мислења
12
Поени од реакции
2
super sto si bil, i ne planiram vise vas da vi objasnuvam. stom znaes kako bilo, i ja znam kako bilo, pa misli i pravi sto sakas, a faktite kazuvaat nesto drugo, ali ne e bitno.

ne repliciram vise ovde, barem ne za ovoj natprevar, se gleda vo sabota so falangata u stip i se nadevam ke ispeemo so niv nekolku dobri pesni.
nemoj da ja zaboravite penava da ja ispeete: malku levo JAZIK, malku deno CRKVA, malku dole IME, NEPRIZNATA NACIJA

„Шверцерите“ и „Војводите“ направија тежок инцидент
По завршувањето на второлигашкиот фудбалски натпревар помеѓу Тетекс од Тетово и Слога Југомагнат од Скопје, во инцидент помеѓу навивачки групи, повредени се 13 полицајци и пет други лица. Поради сериозноста на повредите здобиени во каменувањето, тројца полицајци задржани се на лекување во тетовскиот клинички центар. Оштетени се и седум возила и два објекти.

Провокациите и каменувањата започнале кон крајот на првото полувреме. Навивачката група на гостинската екипа „Шверцери“, најпрво ја провалила влезната врата од источната страна на стадионот и по нејзиното влегување на трибината, веднаш започнала со вербални провокации и каменување на навивачката група „Војводи“, која возвратила со каменување и вулгарни навреди. „Шверцерите“, го запалиле навивачкото знаме на групата „Војводи“. Изреволтирани поради тоа овие се обиделе физички да се пресметаат со гостинските навивачи, но полицијата ги спречила. При меѓусебното каменување на навивачките групи, повредени се двајца полициски службеници.

- Инцидентното однесување на навивачите продолжило до крајот на натпреварот. Потоа навивачката група „Војводи“ прва го напуштила стадионот и движејќи се кон крстосницата на улиците „Иво Лола Рибар“ и „Благоја Тоска“ била каменувана од едно лице, кое набрзо е нападнато од оваа група, чии членови при тоа оштетиле и неколку возила. Постапувајќи според законските овластувања, за да спречат посериозни последици, интервенирале полицајците. Еден од учесниците во нарушувањето на јавниот ред и мир е приведен во СВР Тетово. Подоцна двете навивачки групи на улицата „Благоја Тоска“ повторно започнале со меѓусебно каменување, но со интервенција на полицијата оневозможен е директен контакт. За кусо време групите се разбиени, а состојбата е нормализирана - рече портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.Полицијата приведе уште двајца учесници во инцидентот, а петнаесетина се идентификувани. По комплетното идентификување на сите инволвирани во нарушувањето, ќе бидат преземени соодветни законски мерки.




prevzemeno od dnevnik.com.mk
Gledas kako se pomesuvaat rabotite.....nie vlegovme vo stadion tamu kade najdovme otvorena vrata provala znaci nasilno vleguvanje........koga nie bevme nadvor i se cekavme vie provociravte i pcuevte zato nie vlegovme vnatre so pcuejki......kamenja pocnavte da frlate vie prvi i toa use pred da dojdat site sverceri na pocetokot bevme 15 dusi koj djdovme so koli........ali nema vrska vie ste Angeli vie ne gresite Albancite se tie koj praat frki.......


Shvercerat SHKUP
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Читам и ви се чудам на паметот. Се ситите едни на други кој повеќе штета нанел на другиот.
За ова многу е крива полицијата, Требаше да има спремни едно 300 специјалци па и на Шверцери и на Војводи да ги фатат да ги тепаат додека не почнат крв да серат.
Ако сте толку мајчини и Шверцери и Војводи договорете се после утакмица на некоја ливада 50 на 50 или колку на колку сакате, па тепај те се до сабајле. А не да правите скандали на сред стадион. Така само го оцрнувате Фудбалот.
а ти дечко ако ТОЛКУ ти е до фудбал гледање ГЛЕДАЈ МАК фудбал 1лига, а не ми се ПАЛИШ на ЈУВЕ (клуб кој САМО на ТВ ЌЕ ГО гледаш)

МОРА "признание" или сертификат да им се даде на ова шверцериве!!!!!!!!многу се јаки нема што:vozbud:ВИЕ дали се здрави,неписмени,или глупи не знам :toe:ПА ЗАШТИТЕНИ сте како ЖИВОТНИ од страна на ПОЛИЦИЈАТА(читај П.Е.Т.А. заштита на животните)..............
1)настапувате во 2 лига што автоматски значи мала БЕЗБЕДНОСТ(и на гостување и дома) т.е. нема полиција многу
2)дома НА НИКОГО не дозволувате да дојде(што поради стадионот што од полицијата и вашата управа)
3)"СОРАБОТУВАТЕ" со полицијата-сите знаеме кога идете во некои градови дека ве прати полиција составена претежно од малцинствата-правите "инциденти" и барате тие да ви помогнат:nesum:
4)крадете транспаренти,маици,блузони итн 10 спрема 1(ај ќе кажеш сте го начекал сам па сте го претепале-ок)
5)кога сакаш да закажеш тепачка со вас(малку е неизводливо) ЌЕ ДОЈДЕТЕ место 20 50 души од кои пола ќе имаат ножеви а во некои случаеви и пиштоли
нека ми каже некој дека од ова ништо не е вистина(зборам за швер......)бидете реални
 

Kajgana Shop

На врв Bottom