Македонија ќе добие нов државен грб

Член од
25 јануари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
9
Што му фали на некој од овие грбови за да биде државен грб на Р.Македонија?! Во најголем број од сведски познатите средновековни грбовници Македонија е прикажана со златен исправен лав со отворена уста на црвен штит со круна над главата од лавот и над штитот без верски симболи. MACEDONIAN COAT.jpg lav1.jpg [DOUBLEPOST=1422230126][/DOUBLEPOST]А Бугарите што се бунат дека сме им го краделе грбот, имаме идејно решение и за нив: BULLGARIA 3.jpg [DOUBLEPOST=1422230235][/DOUBLEPOST]Идеален за BULLGARIA :duel: ха ха ха
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
А Бугарите што се бунат дека сме им го краделе грбот, имаме идејно решение и за нив :duel: ха ха ха
Чисто информативно, златниот лав на црвена основа е пропуштена прилика за Македонија. Бугарите го зеле за грб уште многу одамна па така поради тоа се оди на црвен лав врз златна основа. А историски најверојатно обратно треба да е, црвениот да е Бугарски а златниот Македонски
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
До кај е процедурава ?
Беше поднесен предлог закон ?
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
9
НЕЗНАМ АМА ИЗГЛЕДА АЛБАНЦИТЕ СЕ ОТКАЖАА, ИМАА СИЛНИ ПРИТИСОЦИ ОД НИВНИТЕ УЛТРА НАЦИОНАЛИСТИ.[DOUBLEPOST=1422452448][/DOUBLEPOST]НАЈУБАВИОТ ГРБ НА СВЕТОВ ! МАКЕДОНСКИ ГРБ Т.jpg [DOUBLEPOST=1422452600][/DOUBLEPOST]НАЈУБАВИОТ ГРБ НА СВЕТОВ ! МАКЕДОНСКИ ГРБ.jpg
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дечки уште 100 докази да најдете, џабе коа на овие немакедонци кои живеат во нашата држава воопшто не и мислат добро и се нешто им смета. Затоа толку оди споро нашиот напредок, кога имаш се помалку горд народ и се помалку националисти, на крај ќе се сведе работава и зошто воопшто постоиме. За себе ќе си кажам дур сум жив срце ќе ме боли за сонцето од Кутлеш, тој е единствениот симбол кој не обединува сите Македонци. Зборам за вистинските Македонци кои се горди на своето потекло, на своите претци и на својата историја. Останатите жал ми е, ама не сте родени како такви, вие сте албанци, бугари, турци, срби, босанци, цигани (роми), грци, се е тоа ок, ама не сте Македонци. Македонија вечна ;)
Македонштината твоја кажвај му ја на децата ко ќе немаш да му дајш 10-20 денари за да си купат нешто за јадење нашкола.
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
9
И ЛАВОТ ИСТО АКО И СОНЦЕТО Е МАКЕДОНСКИ СИМБОЛ И НЕ ОБЕДИНУВА СИТЕ МАКЕДОНЦИ, ЛАВОТ НЕ Е НА ВМРО ИЛИ НА БУГАРИЈА КАКО ШТО Н ЕКОИ СМЕТААТ ТУКУ И ТОЈ ВО СВЕДСКИ ПОЗНАТИТЕ ГРБОВИ ЈА ПРЕДСТАВУВА МАКЕДОНИЈА.ВО НИЕДЕН ГРБОВНИК СОНЦЕТО НЕ ЈА ПРЕДСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НО ДОВОЛНО Е ШТО Е НАЈДЕН НА КОФЧЕГОТ ОД ФИЛИП И НА ШТИТОВИТЕ ОД ФАЛАНГАТА. ШЛЕМ СО ЛАВОВСКА ГЛАВА НОСЕЛ И АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ, ЛАВОТ И СОНЦЕТО Е НЕПОБИТЕН ФАКТ ДЕКА ОД СЕКОГАШ ПА И ДЕНЕС БИЛЕ, СЕ И ЌЕ ОСТАНАТ МАКЕДОНСКИ СИМБОЛИ БЕЗ РАЗЛИКА КОЈ ШТО ЗБОРУВА!
М-1 ! МРАЗАМ ПЕСИМИСТИ, РАЗВЕДРИСЕ МАЛКУ, ПОСЛЕ ДОЖДОТ ИДЕ СОНЦЕ !!!!!!!!
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
И ЛАВОТ ИСТО АКО И СОНЦЕТО Е МАКЕДОНСКИ СИМБОЛ И НЕ ОБЕДИНУВА СИТЕ МАКЕДОНЦИ, ЛАВОТ НЕ Е НА ВМРО ИЛИ НА БУГАРИЈА КАКО ШТО Н ЕКОИ СМЕТААТ ТУКУ И ТОЈ ВО СВЕДСКИ ПОЗНАТИТЕ ГРБОВИ ЈА ПРЕДСТАВУВА МАКЕДОНИЈА.ВО НИЕДЕН ГРБОВНИК СОНЦЕТО НЕ ЈА ПРЕДСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НО ДОВОЛНО Е ШТО Е НАЈДЕН НА КОФЧЕГОТ ОД ФИЛИП И НА ШТИТОВИТЕ ОД ФАЛАНГАТА. ШЛЕМ СО ЛАВОВСКА ГЛАВА НОСЕЛ И АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ, ЛАВОТ И СОНЦЕТО Е НЕПОБИТЕН ФАКТ ДЕКА ОД СЕКОГАШ ПА И ДЕНЕС БИЛЕ, СЕ И ЌЕ ОСТАНАТ МАКЕДОНСКИ СИМБОЛИ БЕЗ РАЗЛИКА КОЈ ШТО ЗБОРУВА!
М-1 ! МРАЗАМ ПЕСИМИСТИ, РАЗВЕДРИСЕ МАЛКУ, ПОСЛЕ ДОЖДОТ ИДЕ СОНЦЕ !!!!!!!!
Аце носел шлем дизајниран од Гучи.
Не сне није ошумоглаени ил единичари та да немојме да те разбериме, та да пишиш со олкај букви.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Македонштината твоја кажвај му ја на децата ко ќе немаш да му дајш 10-20 денари за да си купат нешто за јадење нашкола.
Патриотизмот ти расте пропроционално со платата?
 
Член од
7 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Луѓе знаете ли до каде стигна менењето на грбот? Кога ќе се гласа законот?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пошто сум неупатен а мај брадр фром анадр колр @M-1 ме упати кај вас. Што се случи, дали и кога ќе се менува?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Со оглед на новонастанатата (нататататата) политичка ситуација, проектот е одложен до даљњег.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.100
Ова ако веќе е започнато, мора да продолжи да се турка до крај, без разлика што се случувало или се случува. Ако држат образложенијата од претходно, ова се однесува на македонецот, не на македонската власт. Нека го предложат и нека го одобрат веќе еднаш.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Со оглед на новонастанатата (нататататата) политичка ситуација, проектот е одложен до даљњег.
Ќе биде користен како димна бомба, за заслепување на народов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom