Македонија на Јутјуб

Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Vazi. Fala sto ni kaza poopsirno. Toa i ke go storime.

I ovoj klip isto taka

 
H

HITCH

Гостин
Темава нека стои за пријавување на видеа, оти нема шанси еден да ги најде сите видеа кои се навредливи за нас Македонците! Инаку, јас ги пријавив видеата од два канали :toe:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Znaci samo da mu kazeme na drugite:

Se odi na videoto, pa posle se klika toa znamenceto, pa na Spam i Misleading text.
 
H

HITCH

Гостин
Мене ме интересира дали некој знае колку македонски You Tube канали има?
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
На Youtube излегуваат следните резултати:
FYR Macedonia : 1,530 results
FYROM : 5,050 results
fyromian : 135 results
fyromians : 244 results
Macedonia Greece : 5,090 results

Macedonia : 95,000 results

Се на се околу 10-15 % од видеата на Youtube се навредливи за Македонците или го претставуваат грчкиот поглед за Македонија. Со ова можеме да се справиме само вака:

Hо тогаш единствената опција што ни останува е да ги преплавиме со видеа во кои што пишува “Македонија’’ во насловот (и во содржината), и во кои го има сонцето од Кутлеш на црвена основа, лавот, и силуетата на обединета Македонија (меѓу други атрибути).

Истовремено, постоечките видео клипови, како тој од Евровизија, да се дуплираат и да се стави МАКЕДОНИЈА во насловот (но не и тие видео клипови што се пропагандни против нас).
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ме насмеа за момент! Не можеш да му кажеш некому како да си го крсти клипот, ама слободно можеш да му го „бутнеш“. Како се „бутка“ клип од You Tube? Го пријавуваш и ни кажуваш нас сите да го пријавиме. Го прегледуваат и ако има основано право за да се тргне клипот го тргаат. Клипот се бара по наслов, ако се наиде на несоодветен наслов, односно навредлив, го пријавуваш за навреда по етничка основа (во нашиов случај). Не е можно да се проверат сите наслови, затоа работиме заеднички. Кој прв наиде на референцата или несоодветен клип, пријавува кај останатите. Мислам дека има тема во ЧДА каде што се пријавува, истото важи и за фб. :smir:

Инаку, You Tube рече Македонија! Имавме и кампања додека беше Политика!

Значи, не може You Tube сам да брише видеа, мора некој да ги пријави! Колку повеќе луѓе го пријават клипот толку поголеми се шансите да го тргнат. Видеава јас ги приијавив, истото треба да го сторат сите оние кои имаат You Tube канал. :smir:
Да точно ама имаше еден клип од овие грчиштава, демек Македонија е Грчка не знам што, го пријавивме сите македонци што имаме канали на тјуб, го избришаа па типот пратил писмо до јутјуб и му го вратија назад. Од кај ќе бидеме ние сигурни дека тоа бришењето ќе биде еднаш за секогаш?
 
H

HITCH

Гостин
Да точно ама имаше еден клип од овие грчиштава, демек Македонија е Грчка не знам што, го пријавивме сите македонци што имаме канали на тјуб, го избришаа па типот пратил писмо до јутјуб и му го вратија назад. Од кај ќе бидеме ние сигурни дека тоа бришењето ќе биде еднаш за секогаш?
Јас мислев дека сеуште е тргнато. :kesa: Не може еден човек да ги следи овие работи, затоа имаме форуми, за да се организираме. Значи има лек и за твојот проблем. Ние го пројавуваме видеото, тие се бунат, па доколку видеото го вратат ние пак ќе го пријавиме :smir: Не треба да се губи интерес. Мора да бидеме упорни кога се работи за Македонија! :smir:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
А колку време треба да се чека, за да видиме дали ќе го избришат
видео треба да го пријавиме, пошто е од некој глуп Грк...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom