Македонија да се вика „Македонија – Илирида"

Dali go prifakjate predlogot?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Pa normalno deka ne moze da me pikne vo voz i da me vrati od kaj sto poteknuvam, bidejki jas od tuka poteknuvam. Sfati? Ili pak tesko?
Ne ne vrakaa tamu od kaj sto poteknuvame, tuku ne odseluvaa od ova zemja, od kade sto poteknuvame.
Златен,ти сметаш дека не би било возможно некој да ти го направи тоа?Едноставно,одбиваш да се пишеш по националност Македонец и властите ти викаат:,,ајде у воз,назад во Албанија,,Па,нели си Албанец?Иначе такво етничко чистење им беше направено на Турците во Бугарија во периодот 1984-1987.Одбиваа да ја прифатат државата во која живеат и условите,кои таа ги наметнува,ајде сиктер во Турција.Зошто сметаш дека некој еден ден не би можел тоа да ви го стори на вас?Откаде толкава самоувереност?Само ќути,биди среќен што си начекал село без кучиња.Само тоа би ти го кажал.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Златен,ти сметаш дека не би било возможно некој да ти го направи тоа?Едноставно,одбиваш да се пишеш по националност Македонец и властите ти викаат:,,ајде у воз,назад во Албанија,,Па,нели си Албанец?Иначе такво етничко чистење им беше направено на Турците во Бугарија во периодот 1984-1987.Одбиваа да ја прифатат државата во која живеат и условите,кои таа ги наметнува,ајде сиктер во Турција.Зошто сметаш дека некој еден ден не би можел тоа да ви го стори на вас?Откаде толкава самоувереност?Само ќути,биди среќен што си начекал село без кучиња.Само тоа би ти го кажал.
Aj i po vtor pat ke go poslusam bato Silen.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Златен,ти сметаш дека не би било возможно некој да ти го направи тоа?Едноставно,одбиваш да се пишеш по националност Македонец и властите ти викаат:,,ајде у воз,назад во Албанија,,Па,нели си Албанец?Иначе такво етничко чистење им беше направено на Турците во Бугарија во периодот 1984-1987.Одбиваа да ја прифатат државата во која живеат и условите,кои таа ги наметнува,ајде сиктер во Турција.Зошто сметаш дека некој еден ден не би можел тоа да ви го стори на вас?Откаде толкава самоувереност?Само ќути,биди среќен што си начекал село без кучиња.Само тоа би ти го кажал.
nekoj po greska sakal vo rusija da ve isparti pa pogresno ve ispratil dole... ke ve vratime nie nazad nacija od 10 miljoni... ovoj gruevski u los film ve ima staeno be deca
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
da ve prasam jas makedonci ako ste makedonci zosto se pregovara za imeto ako ste makedonci?
da bevte toa sto tvrdite ne ke pregovaravte tuku ke si imavte pravo na upotreba na toa ime... zatoa dosta so lazen patriotizam demek ke umreme samo makedonci da bideme kako prvo nieden od vas nema gz eden albanec da ubije zatoa po forumi i fudblaski natprevari si pcuete kako picki pa posle izlagate kako da nisto ne bilo :)
дете го зеде лекот за денес

ако не сториго овој момент.
метју даде некаде стотина предлози. па нокој не рече да го скине па ќе го убиваме еден невзат наш кој пак е ипушена муштикла
едно големо ништо.кој истапи со еден не така голем предлог

да ве прашам велики илири или квази дали вие би сакале илирида да се валка со македонија или дали има шанса заедно да стојат во една реценица

одговор македонија за мене е доволно кој сака нека менува. а илирида нема врска со македонија
moj predlog e slikata
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
дете го зеде лекот за денес

ако не сториго овој момент.
метју даде некаде стотина предлози. па нокој не рече да го скине па ќе го убиваме еден невзат наш кој пак е ипушена муштикла
едно големо ништо.кој истапи со еден не така голем предлог

да ве прашам велики илири или квази дали вие би сакале илирида да се валка со македонија или дали има шанса заедно да стојат во една реценица

одговор македонија за мене е доволно кој сака нека менува. а илирида нема врска со македонија
moj predlog e slikata
izgleda imas amanet od babati uste na turci da im pusis :)
 

JM

Член од
29 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
da ve prasam jas makedonci ako ste makedonci zosto se pregovara za imeto ako ste makedonci?
da bevte toa sto tvrdite ne ke pregovaravte tuku ke si imavte pravo na upotreba na toa ime... zatoa dosta so lazen patriotizam demek ke umreme samo makedonci da bideme kako prvo nieden od vas nema gz eden albanec da ubije zatoa po forumi i fudblaski natprevari si pcuete kako picki pa posle izlagate kako da nisto ne bilo :)
г-дин али ке може ли само кратко објаснување на БОЛДИРАНОТО во текстот и не барам повеќе чисто информативно само поврзаноста со темава и во кој контекст е кажано. ако може мислам?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
г-дин али ке може ли само кратко објаснување на БОЛДИРАНОТО во текстот и не барам повеќе чисто информативно само поврзаноста со темава и во кој контекст е кажано. ако може мислам?
glup si ili uste g'zot te boli?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
za kraj da vi ebam nepostoecki identitet picka li vi mater na site kauri vi dojde krajot :) ajde sega banirajte picka li vi mater..... me mrzi da go izbrisam userot...
 

JM

Член од
29 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
не очекував поинаков одговор само јас сум крив изгледа многу беше тешко прашањето:pos2::pos2::pos2: :pos2::pos2:
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
izgleda imas amanet od babati uste na turci da im pusis :)
бабами од од гостиварското село дуф (права илирка) за разлика од тебе турско копиле мало зш не можеш сам ни реченица на напишеш.
а колку што знам турци во река немало зш далоко им било од тетово
 

JM

Член од
29 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
а што не казнил господ нас со овие неписмени кретени да правиш држава. освен убивање,навреди и провокации ништо друго немаат во тоа продолжените мозоци зошто големиот им е во дисфункција од раѓање. само што да прават не се и тие криви:toe::toe::toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom