Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
H

HoT IcE

Гостин
Чекај, имавме ли голман на мечов?:icon_lol:
Не знам кој е поголем цреп, дал Торко, дал Шунда, но црепој големи се.
 
R

Rigel Kent

Гостин
На СП 2009 во Хрватска го изгубивме првиот натпревар, на ЕП 2009 во кошарка го изгубивме првиот натпревар, на ЕП 2011 во кошарка го изгубивме првиот натпревар, на ЕП 2012 во ракомет го изгубивме првиот натпревар... дај не носете заклучоци после еден одигран меч, требаше да го добиеме се разбира, мислам дека во моментов и поквалитетни сме од нив, ама ете загубивме... Но тоа не значи дека шансите се загубени, Бразил на некој ќе му ги помати сметките, така да се надевам нема да бидеме тие што ќе изгубат од нив. Унгарија изиграа очајно, ама ние бевме 10 пати поочајни... како што кажав, сега сме многу јаки, ама ако сакаме да играме на големи натпреварувања ќе мора да почнеме да играме преку крилата.

Na prviot natprevar igravme nereseno so Svedska.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.123
Поени од реакции
18.108
Смејте се колку сакате, ама жими мајка треба повеќе да работат со психолози (по можност странски, што немаат македонски менталитет) пред натпревари (небитно дали си важни или маргинални натпревари). Од главата и менталитетот си патиме.

Сепак, мислам малце треба да се смират тензиите, има време... ќе видиме, се може да се случи.
Не е за смеење, баш добра е идејата.По можност да е побрзо.И за сите наши репрезентации.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Предлог до сите форумаши...утре со Шведска пазете во текот на денот да не сретнете некој кој ви е малер...Денес го погледнав комшијата у очи цел ден ми е за нигде а ова со маџариве беше врвот !!! Идам да спијам да ми помине нервозава ..:sleep:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А утре да се случи 8мо светско чудо и Бразил да ја тепа Унгарија?
Шо викате за тој филм :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
по усран Борко во живот не сум видел.. дечкото трема имаше како прв натпревар да му е !! фаќа ненормални удари прима дебилни голови... прво полувреме Мојсо распали, второ одлично беше покриен и за разлика од мистер КАПИТЕН не форсираше удари од никакви позиции... со живот гарантирам Мојсо да имаше малку повеќе во онаа главана негова, а не само уши ќе беше многу поголем ракометар од Кире... за Шундоски секој коментар џабе е :)
Ама признај, дркаше на Мојсо првото!

Сега велите дека немал мозок Мојсо, а ко ќе дава голој и сам ко ќе решава утакмици тогаш е МНОГУ ЈАК И ИМА МОЗОК
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.701
Поени од реакции
9.817
Него остајте маџариве , какви ни се шансите со Шведска :facepalm:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Не е за смеење, баш добра е идејата.По можност да е побрзо.И за сите наши репрезентации.
Тоа не важи само за нашите играчи туку и за глупите наши новинари и медиуми што ствараат притисок и немаат поим ни од ракомет ни од стручни коментари.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Златко Мојсовски man of the match :D А само престапи очекував од него
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.391
Поени од реакции
2.426
Сепак повеќе ни одговара улогата на аутсајдери....нашите имаа преголема желба за успех и едноставно изгореа,без концентрација,со многу грешки,некои тактички недостатоци,еден просечен ден на Борко и тоа е тоа.Унгарија заслужено си победиии...Очекувам утре да влезат спуштени на земја и да си ја сватат работата малку поозбилно и да ги победат прво Шведска,а после и Бразил и да се надеваат на Олимпијада
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.123
Поени од реакции
18.108
А утре да се случи 8мо светско чудо и Бразил да ја тепа Унгарија?
Шо викате за тој филм :)
Бразилците ќе сецнат некого сигурно, само да не сме ние :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.017
Поени од реакции
40.166
Абе не зборете без врска муабети, ние 11 години не видовме првенство, до вчера немавме екипа ни во Европа, се собираа еднаш годишно смешно е да се каже дека е неуспех. Кога беше првенството се збореше на тони за тоа сега веќе не бива пак да се навраќаме.
Штета е што немаме континуитет за понатаму за Олимпијада да врземе настапи на првенства и тоа докажува дека не можеме да бидеме во врвот, успехот не е еднаш да бидаш трети на домашен терен и после да направиш пауза 10 години на првенства.
Неаме тренер ,не континуитет, тренер неаме, а сега ја немаа ни подршката од публиката, затоа изгубија од земја која у Србија ќе паднеше лагано ради подршката од трибини, подршка пред која многу лесно се потклекнува, сега да играме против Данска или Германија, ќе паднеме убедливо а не со 1 гол разлика, еве сега со Шведска ќе видиме како ќе се однесуваме, дај боже да грешам ама мислам дека лесно ќе не совладаат и ќе се потврди она што го зборев пред неколку месеци, дека подршката од трибини беше пресудна а сега кога истата изостанува на површина ќе излезе факторот тренер и тоа многу ќе не кошта.

Пак ќе кажам, дај боже да грешам ама со оглед на фактот дека тренерот увек важел за пола екипа, скептик сум дека ќе направат нешто повеќе, поготово зашто сите видовме како изгубија од оваа слаба Унгарија.
аманте со контрата на Манасков бре веќе... ако тоа го сметаме за фактор, тогаш фактор се и избрзаните шутеви на Кире (три денеска и десетина на ЕП) и престапите на Златко...

ситни фактори се и тоа, кои влијаат, но не преувеличувајте...
Не преувеличувам, нема што да се преувеличува тука за такво промашување против таква ракометна сила ...
Неискуството тука пресуди, нема што да се критикува Манасков ама факт е дека тоа промашување беше огромен удар за нас, не треба да се црта што значи таква шанса во ракомет, најголеми се шансите од таква ситуација да падне гол а потоа и од пенал, на прво место е онаа кога голот е празен. Поентата ми беше дека нерешено со Шведска, пораз од Германија каде ете беше тоа промашување, победа против Чешка, пораз од Данска, победа против Полска, Србија ( нареден натпревар ) и Словенија не е нешто со кое ние треба да се маваме у гради од проста причина што потфрливме а тоа е факт, а кога некаде ќе потфрлиш глупо е истото да го окарактеризираш ко голем успех ко ние што правевме, тоа е лузерска филозофија, лузерски начин на размислување поготово зашто имавме шанса ко никад до сеа да се бориме за медал и по автоматизам да отидеме на Олимпијада.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Се по списак на Борко... му ебем дегенерикот цело второ една ебана топка не одбрани, сто насто е тој крив за поразот, а оној па Шундо не му текнува да го извади цццц ми скинаа нерви еј.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Него остајте маџариве , какви ни се шансите со Шведска :facepalm:
Шведска без Екберг и со неизвесен Андерсон мислам дека имаме големи шанси :)

Јас си сум оптимист, вие шо сакате мислете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom