Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Za nasi uslovi i moznosti bese dobro,ne treba da se precenuvame ne sme nie nekoja velesila,ne treba da se sporduvame so Italija,Spanija...Ima i pogolemi drzavi so mnougu podobri uslovi a igraat poloso od nas..
A i nikogas ne sme igrale podobro,nekoi dobri rezultati sto gi ostvarivme bea samo sreka a ne zatoa sto sme igrale dobro...Samo ednas treba da svatime deka tolku ni se moznostite i treba zaedno da se raduvame na sekoja nasa pobeda vo fudbalot i drugite sportovi!!!
Другар дај не заебавај бе.. играта ни беше смешна добро е што тие незнаеја ни Ф од Фудбал инаку немаше и нив да ги тепаме.. ептен катастрофа неможат голот да го погодат немат шут.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
му фалат едно 7-8 милиони евра инвестиција. а кај се тие 7-8 милиони за вашиот стадион најдобро може да ви одговори вашиот ценет прилепчанец Хари. Градски во Скопје едвај ги исполнува минималните услови за репрезентативен фудбал, а камоли тоа полјанчето во Прилеп.

А кој се срами од својот стадион можеш слободно да видиш на GOOGLE EARTH и да ги отвориш двете слики сто се наоѓаат на средина на теренот на стадионот во Прилеп! Маракана и Градски - Скопје :) море прилепчани не сте нормални :)
Како прво ЈАС НЕ СУМ ПРИЛЕПЧАНЕЦ.
Друго, тоа пољанче во Прилеп нема воопшто разлика со моменталната состојба со стадионот во СК, дури може да се каже дека со изградбата на трибините на стадионот Филип 2 изгледа мноооогу погрубо од стадионот во Прилеп.
Значи и тој стадион во ПП и тој во СК имаат Столчиња, имаат трева итн инт, што ги прават ништо различни еден од друг.
Трето ако некој стадион не ги исполнува условите, за тоа никој не е крив освен Хари, затоа што сите пари кои беа дадени за правење на неколку стадиони во државата, сите тој ги лапна а на сите тие стадиони постави пластични столчиња, додека пак стадионот во СК го гради државата.


Не сум од Скопје и не сум скопјанец. Само не ми е јасно како може скопјани да се криват за посетеноста на стадионот. Не игра некој скопски клуб, туку игра Македонија. Најдобар избор е стадионот Филип 2 како наголем стадион во Македонија најдобар е за вакви средби.:toe:
Ниту пак јас не сум од СК, а за посетеноста ако некој кривам тоа се само Скопјани и никој друг. Затоа што СК е град со 500000 жители, остатокот жители се надвор од Скопје по другите градови.
Значи логично стадион од 18000 седишта тие не можат да го наполнат, а треба да биде претесен за нив. Додека игра репрезентацијата, стадионот се полни сигурно 30% со луге што не живеат од СК (а можда и повеке) и стадионот останува пак полупразен.
Тоа ти е момче голема срамота!!!

Која неписменост и малоумност, скопјани криви зашто стадионот бил празен!? :tapp: Добро бе луѓе вие имате грам мозок што го зборите ова? Ај ве сфаќам, кога македонски спорт и Драган Христовски ви се криви поради казната на Победа, а Ацуле и компанија се богови нели, тогаш што друго може да се очекува... Нека се игра не во Прилеп, и во Кривогаштани ако сака Хари нека ја носи репрезентацијава, но знаете што е проблемот!? Што во Прилеп нема да може да лапа пари, нема да може да стави 500 ден карта за репрезентација која е меѓу најслабите во Европа итн... Па да имаше тој мајмунот малку мозок, ќе направеше блок карти за 2та натпревара (500-600ден), и сигурен сум дека ќе имаше многу повеќе публика, но со оглед на тоа дека на ффм не им е до фудбал и навивачите, на нив побитно им е да наместат натпревар, да ги лапнат парите од карти, да се почастат во кафана и уште милион други работи што немаат врска со фудбалот... Така да не серете без врска за скопјани, ако сте способни однесете ја репрезентацијата во Прилеп, ама со оглед дека вие не сте способни да го смените Ацуле кој ви ја уништи Победа ве молам тогаш не се правете (пре)паметни. Играше Победа со Левадија и од небо се гледаше дека натпреварот е наместен :kesa: Имало 20 000 пред 20 години, а сега нема 20 гледачи поради паразитите што го изедоа клубот, а вие не можете да го приметите тоа со свои очи...

Овде спомена некој за Драган Христовски, Ацуле и компанија????

Значи муабетот е за стадионот и за тоа дека Скопјани град со повеке од 500000 (или популарно кажано ПОЛА МАКЕДОНИЈА) не можат да го наполнат за натпревара од репрезентативен карактер а камоли пак на клубски план! Срека шо има некои ненормални како мене а ги има многу такви шо не живеат во СК, ке си се истресат за секоја утакмица на нашата репрезентација по 500 ден за пат и башка колку е картата и башка јадење пиење, а вие се жалите затоа што на ВАС ви било скапо????
Кој мозок си ти бреееејјјј!~!!!

Кажав ја проблемот е тоа што ви се занесувате ( за срека не сите) дека само вие сте луге од крв и месо додека ние провинцијалците сме од слама и дека ние не заслужуваме ништо и дека нас кој не
ЕБЕ
.


Другото болдирано.
Јас сум способен да ја однесам репрезентацијта да игра и во Кривогаштани, но јас не сум претседател на ФФМ ниту пак секретар, ниту пак ......!
Значи проблемот што јас го посочив е дека мора да се направи нешто да репрезентацијата не игра како по правило во СК. Мора да се направи нешто да се барем малку од малку смени нешто во врска со тој проблем, затоа што никкој не е должен да плака огромна сум на пари за да дојде да ја види репрезентацијата како игра во живо ако не е од Скопје, а додека пак Скопје го боли
КУРОТ
дали играла репрезентацијата или пак некој друг и не можат да наполнат стадион од 18000 седишта, додека сега тоа бројка е дури на пола а стадионот ние го гледаме пак празен! !:toe:
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Не знам кој ако не Скопјани, е крив шо никад освен со Холандија(Англија) и други велесили,не ни е пун стадионот...
Потполно се согласувам со постот на Пица..
Јас мислам во кој било друг град да игра репрезентација ќе биде полн стадионот ... Секако не велам дека и скапите карти во последно време од страна на ФФМ,не се причина да не идете на стадион,ама штом ние од другите делови на Македонија,одиме да ја бодриме репрезентација,не сфаќам како вие ГРАЃАНИ ОД ПРВ РЕД(како што милувате сами да се нарекувате),си седите дома или у некоја кафана и гледате на ТВ..
Тоа е тоа жалната вистина..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не знам кој ако не Скопјани, е крив шо никад освен со Холандија(Англија) и други велесили,не ни е пун стадионот...
Потполно се согласувам со постот на Пица..
Јас мислам во кој било друг град да игра репрезентација ќе биде полн стадионот ... Секако не велам дека и скапите карти во последно време од страна на ФФМ,не се причина да не идете на стадион,ама штом ние од другите делови на Македонија,одиме да ја бодриме репрезентација,не сфаќам како вие ГРАЃАНИ ОД ПРВ РЕД(како што милувате сами да се нарекувате),си седите дома или у некоја кафана и гледате на ТВ..
Тоа е тоа жалната вистина..

Ниту пак со тие репрезентации не бил полн стадионот.

Уствари воопшто никогаш не бил за ниедна утакмица полн до последно место !:toe:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Ниту пак со тие репрезентации не бил полн стадионот.

Уствари воопшто никогаш не бил за ниедна утакмица полн до последно место !:toe:

Брату стадионо му се наполни ко играше ПОБЕДА со ПАРМА и ко појдовме илјадници од ПРИЛЕП!!! Воз со 22 вагони и стотици коли.

Има слики, клипови и сведоци за тоа...од железничка до стадион имаше кордон од полиција!!!!

А за тоа на кој му е скапо, дали нас "провинцијалците" или на "големограѓаниве" од Зелениково, Автокоманда, Волково, Лисиче... си ПОТПОЛНО ВО ПРАВО, ама џабе тие ко тие незнаат проста математика!!! Нас не чини 1500 еден натпревар, а нив 500!!! Инаку реално цената не требаше да е повисока од 300 ден на јужна и 100 на исток и запад!!!

Репрезентацијата кога играла во Прилеп редела само ПОБЕДИ, е сега вистина со репрезентации од типот на Финска, Албанија, Малта...и реално капацитетот на град како Прилеп (Стадионо со мали корекции че има и повеќе од потребни услови) не е да ја нагости Англија или Шкотска, ама за Норвешка и Исланд не треба муабет да се прај????? Па и Хрватска пушта натпревари на помали стадиони во "провинција", а зошто не би направиле така и ние????Така се крева патриотизмот. Немора СЕ да биди во СК!!!

:eek:ftopic:​

Толку ви е ОГРООООМНА омразата кон ПРИЛЕП!!!! Не само сега заради Хари туку ОТСЕКОГАШ!!! СТВАРНО НЕЗНАМ ЗОШТО????? А ако прочитате историја че видите дека секој втор МАКЕДОНСКИ ХЕРОЈ е од ПРИЛЕП (Крал Марко, Ѓорче Петров, Пере Тошев, Методија Андонов Ченто, Мирче Ацев и ред други НАРОДНИ ХЕРОИ на МАКЕДОНИЈА и СФРЈ, Творците на Литературниот јазик и граматика, Блаже Конески и Круме Кепески, кошаркарот Петар Наумоски, гитаристот Влатко Стефаноски.......) А БЕ ПОЛА СКОПЈЕ Е ИМЕНУВАНО ПО ПРИЛЕПЧАНИ и ХЕРОИ и ИДОЛИ ВИ СЕ ПРИЛЕПЧАНИ!!!!

:bip:​
 

Attachments

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе што сте се фатиле каде да се игра? И јас сум да се игра и во други градови но нема стадиони кои исполнуваат и минимални услови за игра. Дај боже откога ќе се изгради стадионот во скопје владата да почне да го доизгради стадионот во битола или прилеп со осветлување и таму да може да игра репрезентацијата. Ама треба да престанете да коментирате зашто немало многу гледачи во средата, сватете таков ни е менталитетот на техно журка секој викенд каде цените на карти се скапи сите плаќаат и кога цеца ќе дојде стадонот се полни а кога игра репрезентацијата на 5 натпревари годишно не може или се нема национално чуство да се дојде на стадион. Ете тука е проблемот млада нација сме.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Абе што сте се фатиле каде да се игра? И јас сум да се игра и во други градови но нема стадиони кои исполнуваат и минимални услови за игра. Дај боже откога ќе се изгради стадионот во скопје владата да почне да го доизгради стадионот во битола или прилеп со осветлување и таму да може да игра репрезентацијата. Ама треба да престанете да коментирате зашто немало многу гледачи во средата, сватете таков ни е менталитетот на техно журка секој викенд каде цените на карти се скапи сите плаќаат и кога цеца ќе дојде стадонот се полни а кога игра репрезентацијата на 5 натпревари годишно не може или се нема национално чуство да се дојде на стадион. Ете тука е проблемот млада нација сме.
Toчно е дека стадионот во Скопје е најдбар од останатите ама и Прилеп ги задоволува условите да пречека некој противник од понизок не од највисок ранг.Ако Прилепскиот стадион не ги исполнува условите зошто по весници пишуваше дека додека се гради стадионот во СК натпреварите ќе се играат или Прилеп или Струмица????Во ПП нема рефлектори, а во СК моментално има?Во ПП сигурно барем столчињата(8 000) че беа полни, а Прилеп нема ни 80 000.Моја прогноза е дека че имаше над 10 000 гледачи и далеку подобар амбиент.Очигледно е дека на Скопјани(несе однесува ова на сите) Македонија не му е интересна!!!!Ама мене не ми е ништо чудно ко можеше за Англија и Холандија да не биди полн до последно место шо станува збор за натпревар против Норвешка и Исланд.Доколку се играше натпреварот во Прилеп, на еден натпревар само Прилеп и дел од Битола че собереше народ колку на двата натпревари во СК заедно!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Toчно е дека стадионот во Скопје е најдбар од останатите ама и Прилеп ги задоволува условите да пречека некој противник од понизок не од највисок ранг.Ако Прилепскиот стадион не ги исполнува условите зошто по весници пишуваше дека додека се гради стадионот во СК натпреварите ќе се играат или Прилеп или Струмица????Во ПП нема рефлектори, а во СК моментално има?Во ПП сигурно барем столчињата(8 000) че беа полни, а Прилеп нема ни 80 000.Моја прогноза е дека че имаше над 10 000 гледачи и далеку подобар амбиент.Очигледно е дека на Скопјани(несе однесува ова на сите) Македонија не му е интересна!!!!Ама мене не ми е ништо чудно ко можеше за Англија и Холандија да не биди полн до последно место шо станува збор за натпревар против Норвешка и Исланд.Доколку се играше натпреварот во Прилеп, на еден натпревар само Прилеп и дел од Битола че собереше народ колку на двата натпревари во СК заедно!!!


Сигурен си во ова? Ќе платите карта 1.500 за со англија да с еигреаше во прилеп? Абе ен зезај таму кај вас сите гратис влегуват секој со секого се знае и ќе бил полн стадионот па нормално дека ќе бид еполн!!! Во скопје нема се знам со вратарот, редарот или полицацеот м ие вујко чичко сите плаќаат карти. Е затоа не се игра во помали места се нема никаков ќар.


п.с. може само пријателска да се игра и тоа дали ќе се испалти.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Сигурен си во ова? Ќе платите карта 1.500 за со англија да с еигреаше во прилеп? Абе ен зезај таму кај вас сите гратис влегуват секој со секого се знае и ќе бил полн стадионот па нормално дека ќе бид еполн!!! Во скопје нема се знам со вратарот, редарот или полицацеот м ие вујко чичко сите плаќаат карти. Е затоа не се игра во помали места се нема никаков ќар.


п.с. може само пријателска да се игра и тоа дали ќе се испалти.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Не бе има само директно од Хари и компанија за неговите фирми!!!


Башка ние од страна шо не сме од СК бевме за СК на тие утакмици и на многу други пред и потоа и со тоа сме дале 3 пати повеке одколку вие на тие натпревари.

Затоа коа ке пишеш нешто прво прочитај шо си напишал а потоа претисни го оноа "испрати мислење"!!!:toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Не бе има само директно од Хари и компанија за неговите фирми!!!


Башка ние од страна шо не сме од СК бевме за СК на тие утакмици и на многу други пред и потоа и со тоа сме дале 3 пати повеке одколку вие на тие натпревари.

Затоа коа ке пишеш нешто прво прочитај шо си напишал а потоа претисни го оноа "испрати мислење"!!!:toe:


Што се смееш глуп еден :helou: што погрешно сум напишал? :pos2: Па у скопје нема врски како во прилеп за влагање на стадион или у сала. тоа го имам видено во живо и тоа не есамо во прилеп туку и во охрид и битола и сите помали места.


п.с. а прилеп најубаво странци кога ќе гледаат пренос ќе видат како се вари манџа од една куќа близу стадионот :pos2: и последната утакмица имаше велосипед на стадион паркиран покрај ограда. благодарам ама ако сакаат да ја просељачат македонската репрезентација нека играат во помалите места.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Што се смееш глуп еден :helou: што погрешно сум напишал? :pos2: Па у скопје нема врски како во прилеп за влагање на стадион или у сала. тоа го имам видено во живо и тоа не есамо во прилеп туку и во охрид и битола и сите помали места.


п.с. а прилеп најубаво странци кога ќе гледаат пренос ќе видат како се вари манџа од една куќа близу стадионот :pos2: и последната утакмица имаше велосипед на стадион паркиран покрај ограда. благодарам ама ако сакаат да ја просељачат македонската репрезентација нека играат во помалите места.
Ти бе CITY BOY од кај си, од ВОЛКОВО????:pos2::pos2::pos2::pos2:

A бе поголема сељачана од СК нема!!!! А за манџата, вистина беше некогаш, сега ни се гледа ни мириса!!!:vozbud:

А за без пари влегување нема ни на полувреме за со Металург, а не за Репрезентација ко во СК!!!:vozbud:

Ај поздрав ГРАЃАНИНУ:pos2::vozbud::smir:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ти бе CITY BOY од кај си, од ВОЛКОВО????:pos2::pos2::pos2::pos2:

A бе поголема сељачана од СК нема!!!! А за манџата, вистина беше некогаш, сега ни се гледа ни мириса!!!:vozbud:

А за без пари влегување нема ни на полувреме за со Металург, а не за Репрезентација ко во СК!!!:vozbud:

Ај поздрав ГРАЃАНИНУ:pos2::vozbud::smir:


Јас сум граѓанин од прв ред а во прилеп се дојдени да живејат луѓе од село и планина. Се поместено и не можеш да го рамњаш со скопје. Стадионот во прилеп е далеку од вистински стадион зашто се гледа камењата од турско што служеле за некој ограда или тие ви се за декорација дека од многу старо време се играло фгудбал во прилеп :pos2: И таков стадион се ставиле столчиња и ајде одма сакате да игра репрезентацијата. А што немате аеродром? кај ќе слета гостинската репрезентација, на нива? :pos2: Што мислите вие така е тоа плукни и залепи, абе хотел немате за навијачи ак осе најават да дојдат, кај ќе ги сместите во штала :pos2:


ајде чаос :helou:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Брат за АЕРОДРОМО имаме и песна...вака оди:

Скопје има Аеродром, Аеродром, Аеродром
Ку*ов ми е Авион, Авион, Авион
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

За Камењата малку си во право...ама само малку:vozbud:

А за твоја информација во ПП има играно МКД со Албанија, Малта, Финска... и сите ги поеба!!! А исто така ги нагостивме и Итаљанските навивачи од Перуџа...значи и не сме баш "село без гугучки"!!!


А за тоа кај има појче сељаци...убедливо сте пред нас!!!!:vozbud:

Поздрав !!!:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе, а оти не и шибнат катанец на оваа тема?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Катанецот шибнат, фудбал модераторите нека ја отворат пак ако мислат дека има потреба.

Уште еднаш, честито победа на нашите фудбалери, нека се множат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom