Мажите преферираат глупави жени

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мајка ми има 62 пеер :D Тебе може мајка да ти биде :))
И, ги глеам, као не ги глеам :)
Сегде ги има :)
На факс иам 3 (професорки-асистентки) на таа возраст, од кои две Знам дека кур немаат видено :)
Се познава бе тоа Леа, верувај ми :)
Ко на чело да им пишува..
И јас така мислев лелел оваа кур нема видено види ја си лечи фрустрации кога оп она си се пегла со .... Особено тие професорики асистентки мислиш на мравка не газат, во Охрид да ги видиш од уплав ќе се лечиш два дена. Ама се плескаат по канцеларии како крави!
Ја знаеш онаа изглед вара? Е баш тоа е муабетот.
Стварно педерче има 62?:icon_mrgr:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
А теоријата ако немаат брак и деца се и без кур е бедна, мислам дури и повеќе имаат од оние кој се во брак :D
Кур ќе најдат ...спермата нека остане за десерт , за другово статистиката покажува како се намалува наталитетот , па со тек на време не ме чудат предвидувањата што ги имаат за малцинствата и нивната експанзија , пред некој ден одам до поликлиника Ченто ... во чекална сите што беа трудни >или албанки или циганки.И владава ќе троши пари за тие деца ...тавчето е за да се спржи јајцето.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кур ќе најдат ...спермата нека остане за десерт , за другово статистиката покажува како се намалува наталитетот , па со тек на време не ме чудат предвидувањата што ги имаат за малцинствата и нивната експанзија , пред некој ден одам до поликлиника Ченто ... во чекална сите што беа трудни >или албанки или циганки.И владава ќе троши пари за тие деца ...тавчето е за да се спржи јајцето.
Имаш деца?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
Немам и не планирам на овие години.
И кај ќе отиде сеа муабетов , демек треба да иам деца па да дадам мислење, нема услови за чување деца бла-бла,тие муабети?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Немам и не планирам на овие години.
И кај ќе отиде сеа муабетов , демек треба да иам деца па да дадам мислење, нема услови за чување деца бла-бла,тие муабети?
Некако почна да вадиш статистики, наталитети и слични ствари. Глеј колку е едноставно и они немаат и не планираат на тие години :) Значи за тебе да важи, а за нив да неважи.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
И јас така мислев лелел оваа кур нема видено види ја си лечи фрустрации кога оп она си се пегла со .... Особено тие професорики асистентки мислиш на мравка не газат, во Охрид да ги видиш од уплав ќе се лечиш два дена. Ама се плескаат по канцеларии како крави!
Ја знаеш онаа изглед вара? Е баш тоа е муабетот.
Стварно педерче има 62?:icon_mrgr:
Стварно пеерче! :)
И, ти кажуем сеа, од извори, седи, не ширам ја непроверено инфо!

P.s Ти го местам брат ми? :D Колку тебе е :D
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
Некако почна да вадиш статистики, наталитети и слични ствари. Глеј колку е едноставно и они немаат и не планираат на тие години :) Значи за тебе да важи, а за нив да неважи.
Деликатна е дискусијава за наталитетов ,иднината ќе покаже дали статистиките се во право , дали ќе бидат полоши за македонскиот народ или подобри , но од година во година може да се забележи тоа низ градовиве и по запишаните деца во школите.За некои отчукува часовникот ,за некои допрва почнува. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Деликатна е дискусијава за наталитетов ,иднината ќе покаже дали статистиките се во право , дали ќе бидат полоши за македонскиот народ или подобри , но од година во година може да се забележи тоа низ градовиве и по запишаните деца во школите.За некои отчукува часовникот ,за некои допрва почнува. :)
Манго моја мила, ако некој не си го замислува така животот сто саата нека чукаат истовремено :) Личен избор, сопствен живот. крај на муабетот.
Јас лично без деца не си го замислувам за да не ме сфатиш погрешно, јас сум како што вели малиот за у тавче или за у казан ќе видиме:icon_mrgr:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Манго моја мила, ако некој не си го замислува така животот сто саата нека чукаат истовремено :) Личен избор, сопствен живот. крај на муабетот.
Јас лично без деца не си го замислувам за да не ме сфатиш погрешно, јас сум како што вели малиот за у тавче или за у казан ќе видиме:icon_mrgr:
Само што доби понуда погоре одговори му на малиот,тоест за братму се работи :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.888
п.с (до сите мажи) Нема глупави девојки, има добри глумици ... :P
Ај бег то дифер. Иако за среќа тој тренд се менува, сепак во глобала јас ретко памтам кога од женско излегло асален муабет. Не мора подалеку да идеме од форумов и тој е одличен репер. Да ги погледнеме тие ако смеам така да ги наречам академски подфоруми економија и бизнис, право, образование, наука и технологија, историја па да видиме колкав е женскиот удел во истите. Или на пример во Филм и ТВ и музика кога се дискутира за филмови и музичари коишто бараат малце повеќе мислење и анализа од Ај сечи Перо. На прсти се бројат девојки кои знаат да направат муабет за Ќубрик, Орсон Велс, а за Кишловски или Алмодовар па муабет да не правам. Не дека и мажи има да ги ринеш со лопата со акл во глата, ама сепак на 1 женска што и фаќа малку црпката има 10тина машки како противтежа. Ете ќе упознаеш на некоја збиранка или друга ситуација и ја размуабетуваш. Ти ги спомнува Коелјо, Антони де Мело или Ог Мандино или па Јади, моли се , еби се во омилени автори и книги. И тука веќе 75 накај 85 посто ти е јасно со што имаш работа ама викаш ај да не те ругаат форумџии оти многу си генерализирал остави ја уште малку. И продолжува со Ју Ту и Боно Вокс. Секоја втора (над 25 год) ги сака Ју Ту и Боно Вокс. И тука веќе 90-95% накај работата е веќе завршена. На крај завршува со Сексот и градот која го раскажува со возбуда. Филмот и е омилен, им се диви на девојките колку биле храбри, модерни и отворени. Подоцна во текот на муабетот ќе спомне како ич не сака како мажите им лепат на жените етикети и класифицираат како лесни или глупи и неспособни. И тука обично јас знам да пресечам и да и кажам-Добро дали си ти свесна дека во сексот и градот жените се претставени како глупи, плитки и кокошки кои цело време се што ги интересира и за коишто зборат е која со кого се изебала, колку пари ќе фрлат на штикли и фустани и како се пробиваат у некое си хај стајл сосајети. И наместо да го осудите филмот кој од жените прави ороспии од елитата кои се зависни од шопинг, трач и кои поставуваат прости дилеми од типот на Дали денес љубовта заминува пребргу-на секоја втора вклучувајќи те и тебе омилен им е баш тој филм. Некогаш кога сум ептен во форма знам да им поставам и прашања како-Дали мислиш дека филмската музика би била иста без Енио Мориконе или Дали експериментите од аксцелераторот на ЦЕРН ќе ги дадат истите поставки што ги кажуваше Ајнштајн или Дали мислиш дека политиката на Обама ќе ја олабави ситуацијата на Блискиот исток или тоа е само мижи Асан да ти баам, или Што ако вештачката интелигенција ''еволуира'' до тој стадиум, да по принципот на алгоритмичка логика ние бидеме тоа што се сега за нас кокошките во живинарска фарма, прашањава се упатени само колку да им го видам изразот на лицето it's hell of a fun.
Жените вклучувајќи ги тука и тие со низок ај кју се сепак суперпаметни и интиутивни на најбитното поле машко-женските релации. Тоа е најбитната релација исто како што еднаш искоментира Калински-Поседот на топката беше на страната на Манчестер 65% спрема 35%, шутеви кон гол 20 од кои 15 во рамки на голот наспроти 5-те на Арсенал со 3 кон голот, корнерите 11 наспорти 2, меѓутоа на крајот почитувани гледачи се бројат само головите и конечен резултат Арсенал-Манчестер 3-0. Во конкретниот случај џабе му е на докторот на науки сто дипломи, триста титули, милиони у банка и толку вложени години за да стекне богатство, статус и реноме кога спроти него има способна пичица која во рок од 2 години ќе го изебе квалитетно и ќе го остави без 50% имање и плус алиментации, оставајќи го цел свет да се чуди како може еден реномиран тип да биде заебан од некоја си маалска ороспија која освен вадење на цицките надвор не знаела ништо друго. Тука се гледа таа вагинална моќ која на крај е сепак пресудна. Пичката е за мажите како дрога. Како што наркоманите прават глупости и нелогичности кога се во апстиненцијална криза така и мажите во глобала без разлика на сите нивни звања и мудролии стануваат хрчаче што трча на тркало кое не води никаде во еден импровизиран терариум под дејство на вагинален секрет. Од тој аспект се жените многу, многу, многу попаметни. За други типови на паметност имаат уште многу да вложуваат. На крај да не заборавиме дека иако дел можеби припаѓа и на генетиката (меѓутоа тоа и кај машките е така), сепак самите тие избираат колку ќе вложат во менталното збогатување во рамките на образовните институции или факултативната надградба на своја рака. Обично многу многу не ги интересира тоа, па избираат да си бидат припростички.
Меѓутоа да не бидеме полуонтопик и да се навратиме на темата. Дали мажите преферираат глупи жени? Прво се чудам како не се појави до сега еден или една од оние паметњаковичите на вакви теми да прашаат-А што значи тоа глупа жена?
Прво има доста голем дел коркачи на кои им е страв дали ќе успеат да исхендлаат ситуација со паметна женска. Во машки речник тоа изгледа како да треба да играат баскет еден на еден со некој што е два и дваесет. Страшно делува да и се пушташ на цура која може и да те заќути, тоа те мава на една болна машка тачка што под број два ќе ја крстам
Его. Кај значителен дел кај мажите не е толку може проблем ставот колку што е егото, срамота е она да заработува повеќе од него, да е пообразована или посупешна од него, тоа него го прави понеспособен а неа на некој начин подоминантна што за мачобалканикус е неприфатливо. Фрустрацијата е дотолку поголема ако он не доминира во други полиња како компензација, како на пример секс или предимство на носење заеднички одлуки или физичка надмоќ за кога ќе видиш двајцата оддалеку да изгледа дека он може да ти скрши рака со лев прст.
Трето, и воедно и причина зошто и мене знаат да ми се одвратни тие учените е синдромот на мерење ташаци и синдромот на што те ебам што знаат ваквиот профил на жени да го покажат нешто што како тема го чепнаа она хејтерчено :) и манга. Значи јасно е дека ако сакаш да успееш како женско нарочито вон женски професии како фризерки, манекенки, медицински сестри или уреднички на весници како Вог, треба малце да имаш машки карактерни особини. Не верувам дека Јованка Орлеанка или Сирма Војвода им плачеле на војниците дека имаат добиено и дека им треба Кетонал Форте. Проблемот нстанува кога се претопуваат во таа улога и во оние саати од денот кога не се фокусирани на кариерата. Машко на крај на ден сака мило лице, меко цице и празнење на ташаци тоест некоја која што ќе го изрелаксира, смири и условно кажано негува. Му треба женско. Проблемот со умните на мајка е токму спортивното. Значи она комуницира со тебе дрско, агресивно, со тон кој индирекно вика-Шо е бе, мислиш дека си попаметен од мене, мислиш дека затоа што сум женско сум глупа и не разбирам ништо? Делува како да сака да се тепа со тебе. Не знае да флертува, не знае да шармира со женственост, со боди ленгвиџ, со облека, со нежност, просто кажано она не е жена а се жали дека немало машки за неа а причината е тоа што она била способна и паметна. Епа ај уште да ти сошиеме кур и ташаци па тек тогаш може ќе ти се пуштаат и Бред Пит и Џони Деп. Јес да е интересно некад да гледаш некој пичица како ти се курчи со кур кој го нема ама дај бре олабави ме, за мерење ташаци имаш работа и кариера, имаш другари со кои играш фудбал и им пукаш сеир кога губат и ги заебаваш ти нив или они тебе кога некоја девојка ќе ви лупне корпа. Од женско се знае што се бара. Сигурно клиторисот на некое женско нема да и се навлажнини ако и пристапи некој со лакирани нокти, пантолочиња струкирани, розева маичка со циркони која му е до пупак и гласченце како да дишел балони со хелиум.
Друг проблем со овие е зимањето преголема слобода. Богами нема да претерам ако речам дека најтешките ороспиичиња кои ги знам не се воопшто глупи, напротив се доста паметни и интелигнетни жени. Секако како што пишав и на други теми они се интелекуталки и ќе дадат некоја романтично-интелигентна нота на целиот тој процес како на пример збогатување на еротската карма и истражување на телесно-духовниот сплот и споделување на една оргазмична енергија која ги ослободува менталните и емотивните стеги. Жени ти се бре мајстори кога треба своето курвање да го скријат или да го направат да изгледа како нешто благородно и хуманистичко до стадиум да дури и Мајка Тереза да си каже-Да бе, сум испуштила толку многу годни. Сега сакаат од кол на кол ама и дечко на кого не му смета тоа. Од друга страна имаат тенденција да ги третираат дечковците како украсен аксесоар. У стилом јас сум образована независна и сама заработувам, а тебе кој те ебе, денес може се ебеме ама утре ако сакам со комшијата ќе се ебам, уствари дечко имам ама ко да немам работава. И нормално на машко му смета таа надменост и курташачење, само папучари трпат такво нешто. Ама јас сум образована и нека ме прифати како таква што би рекла Мерлин Монро-IF you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best (кога ќе прочитам ваков статус на фејсбук). Епа сестро можеш малку да го попушиш и тоа гумениот во Валијант оти оној природниот нема никој да ти го даде.
Заклучок-Постои некоја обрабтнопропорционала помеѓу интелигенција и снаоѓање во машко женски односи, нешто како онаа кој нема во карти има во љубов. Колку си попаметна со Ај кју толку си поглупа со мажи и вице верса.
Да не заборавам да докажам што се случува со оние умните девојки на мајка неколку години подоцна. Дел завршуваат со мачките како стари моми.
Другиот дел завршуваат со вратари, да, мртов озбилен сум, тоа не еднаш го имам регистрирано. Некој ќе праша зошто? Затоа што на крај е сепак женско. На крај сепак и она сака кур и ташаци. Нејзината игра на глумење поседовност на кур кое ги плаши или делува одбивно кај машките е само привилигија која она мисли дека и следува со образованието и интелигенцијата на наоѓање на подобра форма на оплодувач со јаки гени. Затоа секогаш постои некој вратар со фалти и набори на тилот, налепница Ремус на колата и тетоважа со трајбл, профил на карактер на кој во крв му е да изреагира на тоа нејзино занесување-Види ја малава ми се курчи. И' го прави потегот кој на кој никој претходно не му текнало да го направи, или се плашеле или им било одбивно. И' го вади курот надвор и и вика-Ај сега мори извади го ти твојот па да видиме што се курчиш толку? Нормално она нема што да извади и се претвора во инстант пичица, победена, поразена, кршлива, нежна покрај вистинскиот маж кој успеал да ја заузда и заслужува да биде покрај неа па макар и бил најтежок сељак. Ете затоа мажите преферираат глупи жени. И затоа не се чудете и немојте да мислите дека нема логика кога ќе видите некоја од фамилија, образована, паметна, со сите петки во школо, секој од клас дркал на неа како завршува со некој на платежна листа од (Г)лупус кој не е ни богат и нема никаква логика зошто да биде со него.
Умните девојки не прават така, умните сигурно не, умните девојки не прават така, е како да не, е како да не
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ајде Суси да ја разгледаме и другата страна во темава, машкото кое преферира паметна или глупава девојка. Да ги разгледаме подфорумите кои ги спомена и квалитетот на дискусиите, да зборуваме за противтежата. Да зборуваме и за бившите членови, да зборуваме и за сегашните (чисто статистички). Кога ќе помислиш на било кој подфорум кој јузер ти излегува пред очи? Биди искрен и почни од горе до доле, кој лик ти е запаметен како одличен во било кој подфорум кој го следиш се разбира.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.888
Ајде Суси да ја разгледаме и другата страна во темава, машкото кое преферира паметна или глупава девојка. Да ги разгледаме подфорумите кои ги спомена и квалитетот на дискусиите, да зборуваме за противтежата. Да зборуваме и за бившите членови, да зборуваме и за сегашните (чисто статистички). Кога ќе помислиш на било кој подфорум кој јузер ти излегува пред очи? Биди искрен и почни од горе до доле, кој лик ти е запаметен како одличен во било кој подфорум кој го следиш се разбира.
Ме влечеш сега да почнам да зборам со конкретни имиња (јузери де), што во принцип не дека никогаш не сум го правел ама гледам да го избегнувам освен кога не е за нешто небитно или кога е малку за зафрканција и хумор. Затоа бујрум разгледај ја другата страна и пиши, оти вака ова не е дискусија него интервју во кое ти прашуваш а јас одговарам. Напиши пост може ќе ми се допадне се па само ќе ти ставам лајк може ќе биде пола-пола па ќе ти кажам со тоа се слагам а со другото не или па можеби со ништо нема да се сложам. The stage is yours, јас моето што си го имав да го кажам на темава го кажав на мој начин тупаџиско-километарски.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ме влечеш сега да почнам да зборам со конкретни имиња (јузери де), што во принцип не дека никогаш не сум го правел ама гледам да го избегнувам освен кога не е за нешто небитно или кога е малку за зафрканција и хумор. Затоа бујрум разгледај ја другата страна и пиши, оти вака ова не е дискусија него интервју во кое ти прашуваш а јас одговарам. Напиши пост може ќе ми се допадне се па само ќе ти ставам лајк може ќе биде пола-пола па ќе ти кажам со тоа се слагам а со другото не или па можеби со ништо нема да се сложам. The stage is yours, јас моето што си го имав да го кажам на темава го кажав на мој начин тупаџиско-километарски.
Не помислив дека ќе се почувствуваш како на интервју, извини.
Само помислив дека низ глава ти поминаа повеќе женски одколку машки никови кога ме читаше :) Тоа зборува и за квалитет и за противтежа и за паметни и глупави и за се по ред...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom