Мажите прашуваат, жените одговараат

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Постари мислев. Е како не? Девојки од прва година средно се фаќаат со дечковци од 2 година фак, па не е срамота за вас ?
Лошо е што дечкото може да го затворат :)
Инаку во љубовта не се гледаат годините, ако им е убаво why not. :helou:

Јас лично не сум имала дечко кој е постар повеќе од 3 години од мене, не дека имам нешто против постарите, ама ете така ми се погодило..:pipi:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Лошо е што дечкото може да го затворат :)
Инаку во љубовта не се гледаат годините, ако им е убаво why not. :helou:

Јас лично не сум имала дечко кој е постар повеќе од 3 години од мене, не дека имам нешто против постарите, ама ете така ми се погодило..:pipi:
...abe vazno e da ti se "pogodilo", drugo i ne e vazno do tolku...:pos2:



...kolku ste somnitelni, vo vrska so vernosta od strana na vashite partneri...100%-80%-60%(name your procent)...ahahahaaaa...???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
Е сега и ти го претера...10 пати поголеми?:pos:

Шала на страна,девојките речиси секогаш ги привлекуваат постари дечковци...а зашто? Затоа што се позрели ваљда!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Уплаќате спортска? Ако да, дали сте фатиле? :smee:
Порано уплаќав онака еднаш месечно за ќеиф. И двапати иам фатено - еднаш 1500, еднаш 500. Ама сеа не знам оти, ич немам уплатено оваа година:toe:

А да речеме се наоѓате во држава во која женскиот фудбал не е така запоставен како кај нас. Дали би се запишале на тренинг, ако ништо повеќе, барем одредено време?
НЕ!!! Има спортови кои се исклучиво машки и само машки. А и да не е така, не сакам!

Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
Нема врска. Барем не кај мене. Добро сеа нормално нема да фатам некој помал од мене бааѓи (мушките се зелени:vozbud:), ама не заглавувам со постари, макс ми се има случено 3 год. постар... А и не би пробала со некој постар повеќе од 4 години...ШТо знам чудно е:toe:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Хехе, седимо јас и една другарка на компјутер и отварамо тоа страната www.prijateli.com.mk И сега јас обично бирам град Тетово, пол женски, год. 16-17. Таа бира град Тетово, пол машки, год. 16-25 . Не се осмелив да ја прашам зашто малку е живчана :pos:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Што најмногу ви привлекиува внимание?
Општо.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
За кога ќе се с'рчкаме со некој/а да има кој да не брани:hehe:

...kolku ste somnitelni, vo vrska so vernosta od strana na vashite partneri...100%-80%-60%(name your procent)...ahahahaaaa...???
102,5%...доволно?:)

Што најмногу ви привлекиува внимание?
Општо.
Некој/а кога ќе се облече "све ми бое лепо стое",кога некој ептен ќе се изглупира и сите ќе му се ругаат...истото што би привлекло внимание кај сите:idiot:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
10 пати постар од мене би требало да има 180 години. :pos: Не дека имам нешто против 180 годишни мажи, ама ретки се ко дијаманти, некои дури ги сметаат и за мит :icon_lol:
Шала на страна... Во принцип сакам дечковци постари по некоја година, ама се мисли на некоја мала разлика (2-4) и ова не е никакво правило, туку како најчесто ми се погодувало. Ама над 5-6 години не ми се случило маж да ме привлече, едноставно не се палам на постари мажи, сакам некој што ќе биде и на некоја слична ментална висина со мене, и покрај тоа што разликата во години во својата суштина е само бројки. Сепак, си има граници. :wink:

Постари мислев. Е како не? Девојки од прва година средно се фаќаат со дечковци од 2 година фак, па не е срамота за вас ?
Срамота?
Срамота за мене е да седнам во кафич, да нарачам секс он д бич и кога ќе ја донесат сметката да сфатам дека сум ги заборавила парите дома. :icon_lol: Или да се сопнам на некој булевар на пешачки премин, што истовремено би било и срамота и трагедија.
Ама да имам дечко постар 5 години од мене? Тоа е разлика во гледишта, за некој е океј, за некој не е океј. Ама во никој случај не е срамота, особено во времиња кога е толку зачестена појава.

Што најмногу ви привлекиува внимание?
Општо.
Се мисли на добриот начин или на лошиот?:icon_lol:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
А да речеме се наоѓате во држава во која женскиот фудбал не е така запоставен како кај нас. Дали би се запишале на тренинг, ако ништо повеќе, барем одредено време?
Не би се запишала на тренинг.То е груб спорт и мислам дека е исклучиво машки.

Уплаќате спортска? Ако да, дали сте фатиле? :smee:
Порано уплаќав ама немав фатено ништо.За по една утакмица ме паѓаа па кренав раце:icon_lol:

Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
Затоа што се поискусни,позрели.Помалите уште не се досозреани,те замараат со безвезни муабети,па поважно им е да излезат со другарите,да си поиграле на компјутер и слично.Чест на исклучоците,ама повеќето се такви.:toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Уплаќате спортска? Ако да, дали сте фатиле? :smee:
Да тоа порано и имав фатено.:helou:

Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
Не трчам, а и не по толку постари, незнам од кај ти е то, сепак е индивидуално.

Што најмногу ви привлекиува внимание?
Општо.
Прво пристапот после физички изглед:helou:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Колку пати дневно се бањате?:sport2:
Eднаш во денот,а ако чувствувам потреба и по два пати:)


...kaj "kinisuete" i sto vi paga na um prvo, koa ste mu ljuti na vashiot dechko-ama onaka zdravo naljutni-naapani)...???:pos2::pos2::pos2:
Искачам од дома и одам на кафе негде со другарките и пушам цигари ко ненормална и мислам шо све ќе му изнакажам коа ќе го видам или слушнам:icon_lol:


Уплаќате спортска? Ако да, дали сте фатиле? :smee:
Никогаш не сум уплатила спортска,додуше не ни знам како се прави тоа:toe::icon_lol:


А да речеме се наоѓате во држава во која женскиот фудбал не е така запоставен како кај нас. Дали би се запишале на тренинг, ако ништо повеќе, барем одредено време?
Не би се запишала затоа што фудбалот не ме привлекувал никогаш.


Сакам да ве прашам, зошто секогаш трчате по 10 пати поголеми од вас дечковци?
Не трчам,тие сами ми доаѓаат:pos:Шала на страна,никогаш не ме привлекувале многу постари дечковци од мене.Сум била со 3-4 години повозрасни од мене и мислам дека јас не би се чувствувала пријатно ако е надмината таа граница.:pipi:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
sto mislite spored vas koga treba edno devojce da ja izgubi nevinosta?:D
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Постари мислев. Е како не? Девојки од прва година средно се фаќаат со дечковци од 2 година фак, па не е срамота за вас
Mene ako me prasas ne e.. Decko mi e 7 god postar od mene i pak super ni ide.. Postarite se daleku pozreli..

А да речеме се наоѓате во држава во која женскиот фудбал не е така запоставен како кај нас. Дали би се запишале на тренинг, ако ништо повеќе, барем одредено време?
Ja i sea sakam da se zapisam.. Potocno veke 2 god sakam ama neznam kade.. Ako nekoj znae neso neka kaze :)

...kaj "kinisuete" i sto vi paga na um prvo, koa ste mu ljuti na vashiot dechko-ama onaka zdravo naljutni-naapani)...???
Prvo pred da "kinisam" negde on mora da jade eden zdrav samar.. ZA MOZOK.. E posle idam kaj najbolja drugarka, pustame music, film so dobri tipci, koka kola, cigari i probuem da iskuliram..

Уплаќате спортска? Ако да, дали сте фатиле? :smee:
Iam nekolku pati uplateno.. Prviot pat pat koa uplativ fativ 500 denari.. I od togas ne fakav vise ich :( I se otkazaf. :)

Што најмногу ви привлекиува внимание?
Општо.
Ocite.. Nekoe Wow pogledce i na gz pagam :)))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom