Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ти да трчаш со цицки.
лесно ви е на вас девојките да трчате со цицки, ај да ве видам трчајте со мандало шо ќе ви се мота околу нозе, шо ќе се удара у колена и ќе ве скокотка за глужд
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.414
лесно ви е на вас девојките да трчате со цицки, ај да ве видам трчајте со мандало шо ќе ви се мота околу нозе, шо ќе се удара у колена и ќе ве скокотка за глужд
Јоце, ти ли си?:eek:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Зошто повеке сакате бараби и уличари отколку фини и воспитани момци?
Гледам никоја не ти одговорила на прашањево, не се осмелуваат оти одма паѓаат критики :P
Еве јас ке ти кажам, од искуство... нема некое пишано правило ама мене пример повеќе ме привлекуваат тие таквите поради тоа што на некој начин тие се „забранетото овошје“,
кога се мисли на тоа мислам така затоа што впуштајки се во врска со некој таков секогаш женските испаѓаат повредени.. а ова им доаѓа како искушение, да пробаат мислејки дека ке ги променат...
тоа ги пали жените, нескротливоста, адреналинот, страста која тие ја поседуваат.
а фините и воспитани момци најчесто ги етикетираат за папучари што и не мора да значи, жените сакаат мачо типци... тоа е вродено... али пролазно, редко која би била во сериозна врска со некој bad guy..
сето тоа е авантура, кон нив не осеќаме љубов.. само страст.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Гледам никоја не ти одговорила на прашањево, не се осмелуваат оти одма паѓаат критики :P
Еве јас ке ти кажам, од искуство... нема некое пишано правило ама мене пример повеќе ме привлекуваат тие таквите поради тоа што на некој начин тие се „забранетото овошје“,
кога се мисли на тоа мислам така затоа што впуштајки се во врска со некој таков секогаш женските испаѓаат повредени.. а ова им доаѓа како искушение, да пробаат мислејки дека ке ги променат...
тоа ги пали жените, нескротливоста, адреналинот, страста која тие ја поседуваат.
а фините и воспитани момци најчесто ги етикетираат за папучари што и не мора да значи, жените сакаат мачо типци... тоа е вродено... али пролазно, редко која би била во сериозна врска со некој bad guy..
сето тоа е авантура, кон нив не осеќаме љубов.. само страст.
Љубовта е досадна, страста е возбудлива, интересно...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Гледам никоја не ти одговорила на прашањево, не се осмелуваат оти одма паѓаат критики :P
Еве јас ке ти кажам, од искуство... нема некое пишано правило ама мене пример повеќе ме привлекуваат тие таквите поради тоа што на некој начин тие се „забранетото овошје“,
кога се мисли на тоа мислам така затоа што впуштајки се во врска со некој таков секогаш женските испаѓаат повредени.. а ова им доаѓа како искушение, да пробаат мислејки дека ке ги променат...
тоа ги пали жените, нескротливоста, адреналинот, страста која тие ја поседуваат.
а фините и воспитани момци најчесто ги етикетираат за папучари што и не мора да значи, жените сакаат мачо типци... тоа е вродено... али пролазно, редко која би била во сериозна врска со некој bad guy..
сето тоа е авантура, кон нив не осеќаме љубов.. само страст.
Јас па мислев дека забрането овошје се зафатени или оженети.

Не разбирам каква страст има во сељачко,уличарско и некултурно однесување.
 
L

Luki Junior

Гостин
Јас па мислев дека забрането овошје се зафатени или оженети.

Не разбирам каква страст има во сељачко,уличарско и некултурно однесување.
Предизвик, оти она ќе биде таа шо ќе го скроте и ставе у браздата... :D:D:D:D
Женска верзија на, те нија сме тија шо го пиеме вискито у градо..:)
Те јас сам таа шо го скроти вај путкар и од него направи папучар... ;)

Тука има моми шо са пробувале да оправат гејмери, мрзловци, тртеи, абдали, недоделкани клапчовци со “потенцијал“ итн. Јас сите тија ги ословувам како путкари...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
сељаци ве палат факт е
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Јас па мислев дека забрането овошје се зафатени или оженети.

Не разбирам каква страст има во сељачко,уличарско и некултурно однесување.
Има статии побарај на гугл зошто девојките сакаат лоши момци се ти е фино објаснето абе во сржта погодено.
Кажав претходно нема некое пишано правило ама не знам оти на сите фините момци им делуваат како папучари, а овие им се по мачо.. Марио Касас стајл :cautious: чисти глупости... затоа викам пролазно е тоа, нема љубов.. само страст и опсесија.. тоа е тоа.
 
L

Luki Junior

Гостин
Има статии побарај на гугл зошто девојките сакаат лоши момци се ти е фино објаснето абе во сржта погодено.
Кажав претходно нема некое пишано правило ама не знам оти на сите фините момци им делуваат како папучари, а овие им се по мачо.. Марио Касас стајл :cautious: чисти глупости... затоа викам пролазно е тоа, нема љубов.. само страст и опсесија.. тоа е тоа.
Требе да си контролирате страстите и опсесиите... :D:D:D:D
 
L

Luki Junior

Гостин
И тогаш му рече зајакот на магарето -Имаш големи уши
:cautious:
Не го речех у негативна конотација. Не мора одма у контранапад да одеш.
Како шо јас мислам и бирам дека го ставам, така може и средностатистичка мома да мисле кој и го става. Реципроцитет.:)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Не е до тебе до мене е...зашто коа прекинувате со некој ова е најчесто употребуваната реченица? ова е директна навреда на интелегенцијата на другата личност ....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не знам кај да го поставам прашањето, па ајде тука.
Што е работата со членот Коњаникот Сабја? Нешто во притвор е човекот за некоја работа?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
Не знам кај да го поставам прашањето, па ајде тука.
Што е работата со членот Коњаникот Сабја? Нешто во притвор е човекот за некоја работа?
очекуваш Јанкуловска да ти одговори ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom