МЛЕКАРИ идете у пм

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Најнова вест која тукушто пристигна: Фрчковски наместо да тепал жени сега ќе ги молзел за да ја помогнел Македонската економија,тие жени што се цицлести нека почнат да шетаат по паркинзите за доброто на нашата држава...:baeh:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Најнова вест која тукушто пристигна: Фрчковски наместо да тепал жени сега ќе ги молзел за да ја помогнел Македонската економија,тие жени што се цицлести нека почнат да шетаат по паркинзите за доброто на нашата држава...:baeh:
А Ѓорѓе истовремено ќе ги колнел и почудувал кравите па и жените да им секне млекото,со своите “бајачки“ афинитети,за да ги смири свирежите на митинзи.:pos2:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
ne e ubavo na neciva maka da se pravat politicki poeni.
steta i grev e nivnata maka da odi vo nepovrat.
toj sto e kriv so nastanata situacija treba da odgovara,pa makar toa bil i nekoj od vladata.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
ne e ubavo na neciva maka da se pravat politicki poeni.
steta i grev e nivnata maka da odi vo nepovrat.
toj sto e kriv so nastanata situacija treba da odgovara,pa makar toa bil i nekoj od vladata.
Епа кога некому му е арно како ќе правиш политички поени? :raz:
Намерно се ствараат кризи за некои политичари да поентираат,мислиш ли дека некому му е гајле за млекарите што немаат пари за да купат храна за своите крави а кога ќе се оправи ситуацијата и ќе има побарувачка за млеко ние ќе имаме мртви крави и увоз на млеко,е увозот некој го чека со раширени раце...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
VAZHNO: DALI MOZHE NEKOJ FAKTOGRAFSKI (KRATKO I JASNO, NOVINARSKI) DA OBJASNI TOCHKA PO TOCHKA KAKO SE STIGNA DO SITUACIJAVA DENES?!


BLAGODARAM.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ново!

Владата повторно почна да ги молзи млекарите со палки за време протестите.Преродбата продолжува.
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
Ново!

Владата повторно почна да ги молзи млекарите со палки за време протестите.Преродбата продолжува.
остваруваме би било поприкладно во случајов:vozbud:

а што остваруваат?ИСПЛАШЕН НАРОД,народ без услови за егзистенција.....
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
100 млекари протест го рачунате, не ставајте перде, па тоа се ваши платеници.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
100 млекари протест го рачунате, не ставајте перде, па тоа се ваши платеници.
Точно,наместо производителите на млеко да си тргнат по улици и да си го продаваат млекото по 20 денари од литар директно на заинтересираните граѓани,тие зеле ќе се тепаат со безбедносните структури на владата.Оној што навистина е производител ќе си го најде чарето,мислам дека во државава сеуште не е забрането некој да продава млеко и млечни производи по улици или директно по домовите со прикладна пазарна цена.Јас не знам кога луѓево ќе сватат дека живееме во капитализам а не во социјализам па да мора властите да ни ги решаваат нашите приватни финансијски проблеми.:toe:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Mlekarite treba da odat kaj MOSE da protestiraat a ne pred vladata, neka se ebat so MOSE
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Mlekarite treba da odat kaj MOSE da protestiraat a ne pred vladata, neka se ebat so MOSE

Наздравувајќи со чаша јогурт, кој по млекото е новиот производ, премиерот Груевски го одбележа официјалниот старт на производството на шведската млекарница.

„На задоволство на многу производители на млеко, коишто во минатите години доживуваа речиси секоја година млечна криза, истурајќи ги вишоците на млеко по улиците, денеска со задоволство да го отвориме овој капацитет во којшто се вложени 18 милиони евра, над 50% шведски капитал во најмодерна млекарница со производство на млеко коешто е шведско, а наше“, изјави Никола Груевски, претседател на Владата.


Премиерот Никола Груевски на свеченото отворање на млекарницата истакна дека „Сведмилк“ ќе отвори нови работни места и ќе овозможи нови перспективи во млечната индустрија кај нас. „Оваа и другите инвестиции што влегоа во последните 15 месеци најдобро го илустрираат трендот странските компании да ја избираат Македонија како бизнис-дестинација“, рече премиерот Груевски.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
VAZHNO: DALI MOZHE NEKOJ FAKTOGRAFSKI (KRATKO I JASNO, NOVINARSKI) DA OBJASNI TOCHKA PO TOCHKA KAKO SE STIGNA DO SITUACIJAVA DENES?!


BLAGODARAM.
брат ова прашање веќе има одговор:smir: самиот народ си ја крои судбината.само многу му се мешаат овие дативе кој на 22ри кој на 15 септември па незнам кога.малку е за овај народ само камшик може ќе се свести некогаш.ама како што гледам не се свестува туку продолжува со глупостите:toe: а и култура на ниско ниво:toe:
не ме бива за добри одговори но ми се бендиса прашањето :smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Сонот на Бранко Героски :

Утре нѐ чека возбудлив ден. кампања, млекарите пред влада, народот на молзење...Треба да се сова. Лека ноќ.

geroski напиша:
Инаку, синоќа како да ми се сони што ќе им се случи на млекариве. Ги натепаа. Грујо се огласува за ненадлежен за аферата „Сведмилк“, освен кога треба да ги натепа ограбените наивни луѓе. Срамота!

:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom