МЕТАЛ vs РАП

МЕТАЛ или РАП


  • Вкупно гласачи
    146
Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
Ние не веруваме во Господ .. мухахаха :pipi:
Мислиш сите металци не веруваат во господ ?! и дај прекини веќе да зборуваш во множина има други членови кои слушаат металски завод за статистика :pos: па нека се изјаснат.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
И овие две видеа требше да докажат дека металот е уметност или што? И двете песни исто ми звучат, а текстот не го ни разбрав, само дерење слушнав и тоа е тоа имам главоболки.
никој неможе да ти го скрши филмот, ни јас, ни аркејнџл оф дет, НИКОЈ!!!!
ама финтата е што ти си се унесел у тој филм, и мислиш дека рапот е НАУКА, дека рапот е сложена музика, ама проблемот е што немаш ислушано доволно музика за да коментираш за сложеноста на музиката...
ете тука е проблемот....
неможам да истрпим такви рапери кои се уфилмани и ништо немат ислушано...
искрено, форумов според мене паѓа у вредност поради ваквите глупави постови, од страна на не-едуцирани членови...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ние не веруваме во Господ .. мухахаха :pipi:
епа за разлика од тебе
скоро сите рапери веруваме во господ а ако си чул за Госпел музиката
тоа е еден вид на рап кој се пее во црквите низ америка :pipi:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
епа за разлика од тебе
скоро сите рапери веруваме во господ а ако си чул за Госпел музиката
тоа е еден вид на рап кој се пее во црквите низ америка :pipi:
I ova trebashe da bide nesho pozitivno?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
па зависи за кој
за мене и многумина од рапериве е позитивно
а за некои посебно хејтери и анти - христијани
не е :toe:
:helou:
Cool..i sea objasni mi kakva vrska ima hejtanje religii so muzika? o.0
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
4
никој неможе да ти го скрши филмот, ни јас, ни аркејнџл оф дет, НИКОЈ!!!!
ама финтата е што ти си се унесел у тој филм, и мислиш дека рапот е НАУКА, дека рапот е сложена музика, ама проблемот е што немаш ислушано доволно музика за да коментираш за сложеноста на музиката...
ете тука е проблемот....
неможам да истрпим такви рапери кои се уфилмани и ништо немат ислушано...
искрено, форумов според мене паѓа у вредност поради ваквите глупави постови, од страна на не-едуцирани членови...
По што ти заклучи дека јас немам ништо слушано. Едноставно искоментирав дека и двете песни не ми се допагаат и дека за мене не претставува тоа уметност. И не сум влезен во никаков раперски филм. Темава е рап версус метал и јас го бранам рапот пошо вие нон стоп јадете трици. И кажав дека за мене класиката е уметност зашто во неа сее работи за усогласување на многу инструменти ама не мора да значи дека на секој тоа треба да му се допага. Инаку пкрај рап сакам да слушам повеке инструментали т. е песни каде нема многу текст ( Ера, Енигма, Мајкл Олдфилд и тн.). Ај би те замолил да ми ги разграничиш поимите како што се панк, рок и метал и да ми наведеш кои се разликите меги нив. Кога ке слушнам знам што е што ама сепак не знам кои се критеиумите по кои тие се разликуваат. Инаку од овие три вида панк некако највише ми се допага.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Cool..i sea objasni mi kakva vrska ima hejtanje religii so muzika? o.0
не кажаф за тоа
туку ова го напишав за мислам дека Fallen`Angel кој имаше пишано за господ и религиите
не зборам ништо протиф и неам намера да се карам за глупости само да си кажам мое мислење и дека религијата е застапена исто така во нашиот начин на живот ( хип-хопот)
посебно смер- госпел:pipi:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
не кажаф за тоа
туку ова го напишав за мислам дека Fallen`Angel кој имаше пишано за господ и религиите
не зборам ништо протиф и неам намера да се карам за глупости само да си кажам мое мислење и дека религијата е застапена исто така во нашиот начин на живот ( хип-хопот)
посебно смер- госпел:pipi:
Top, i vo nashata muzika e zastapena religijata....







Onakva kakva shto stvarno e..
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Аман бре луге некој кажа демек мислиме сме го фатиле господ за муда .. ја само реков дека не веруваме у господ .. шо само го тупите со непотребни муабети, на кој му е уопште гајле дали сте верувале или не, и онака све е тоа перење мозок !
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Top, i vo nashata muzika e zastapena religijata....







Onakva kakva shto stvarno e..
незнам
зашто некои сте против религијата така да јас не се мешам само потенцирав за повеќемината од моја страна :helou:
позз
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
незнам
зашто некои сте против религијата така да јас не се мешам само потенцирав за повеќемината од моја страна :helou:
позз

Христијански Метал си постои :)

Не се сите металци атеисти/сатанисти...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom