Луѓето кои редовно одат в црква се подолговечни

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Ne se soglasuvam. Jas vo crkva odamna ne sum bil.. Nit planiram da odam. A ne znam kade pishuva deka mora vo crkva da se odi....
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
ne samo so ne idam tuku i ke pocnam da gi palam i rusam.Ebati popovite i site tie tamu so peat sranja,luge(mada ni toa ne se)so se najvise vregani se oni i ne gi podnesuvam ne mi e samo jasno kao moze site so veruvaat vo bog da idat u crkva.Pa ako postoi zoso ne gi kazni so se bogatat na negova smetka:nerv:
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
Lucifer напиша:
ne samo so ne idam tuku i ke pocnam da gi palam i rusam.Ebati popovite i site tie tamu so peat sranja,luge(mada ni toa ne se)so se najvise vregani se oni i ne gi podnesuvam ne mi e samo jasno kao moze site so veruvaat vo bog da idat u crkva.Pa ako postoi zoso ne gi kazni so se bogatat na negova smetka:nerv:
Se u svoe vreme. Sho se sekirash?:lud: Toa za popovite ke si dobijat sho si zasluzhile za tie koi se nechesni, a za toa deka lugjeto sho idat u crkva se podolgovechni mislam deka nema veze, kolku ke zhiveesh tolku :pishtoldz
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
................:lud: eeee aman be luge,sto ima veze dal ke ides vo crkva il ne!!!!!!!!
spored mene ama uopste nema vrska odeneto vo crkva so dolzinata na vasiot zivot(kolku e apsurdna samo recenicava)!
I ke ve molam, ako stvarno nekoj od vas vo toa veruva,neka mi malce pojasni,sto misli kako toa.... ,STO SE DESAVA,ti se prodolzuva zivotot,ili ?!
uhhhh bas me interesira dal nekoj ke pise....
iako mislam deka e toa ama TOTALNO NEVOZMOZNO!!!!!!!!!:icon_lol:
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Odam vo crkva sekoja nedela. Znaci ke ziveam podolgo:)
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Мислам дека се мисли на луѓето што веруваат, а не буквално на оние што одат у црква. Зашто јас сметам дека 99% од популацијата што ја глеам таму се слепи за правата вера, и бај д веј Луцифер не и се лути на црквата, таа мора да постои, така уствари треба, а на тие другите што ја злоупотребуваат ќе им биде судено праведно, не се секирај. Мислам дека и Сатаната може да си влага у црква секој ден, па не верувам дека тоа го прави праведен. Не е во принципите и во традицијата, туку во срцето и душата лежи клучот.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Dobro de...stom odam sekoja nedela znaci go pocituvam ona sto e pisano vo Biblijata. "Sest dena raboti, a sedmiot posveti go na boga".
Na boga mozes da se posvetis kade i da si, bog e nasekade, ama sepak odam vo crkva zatoa sto tamu se cuvstuvam poispolnet.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
I jas odam vo crkva sekoja nedela znaci ke ziveam podolgo :je:
Ne, misalm deka odenjeto vo crkva nema vrska so dolzinata na nasiot zivot
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Gluposti. Edinstven nacin da bidam sreken koa ke napunam 250 godini e da znam deka sekogas vo zivotot sum go pravel toa sto sum sakal, i deka sum bil sreken. Toa nema da se sluci ako nekoj zakoraven egoista mi kazuva nekoj cel zivot sto da pravam.
A inace, nikad u zivot neam stapnato u crkva... Ok, moze ednas-dvaputi...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Прекрасен е животот исполнет со илузии. О Господе, дај им спокој на оние кои веруваат во сопствените лаги, бидејќи таму се крие единствениот благодет кои тие некогаш ќе ја најдат во овој земјен живот.
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Луѓето кои редовно одат в црква се подолговечни
Ако е точно тогаш поповите би требало да живеат барем по 200 години :lud:

 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
пфффф .... Јас ќе живеам највечно !!!!!
Пошо не ни верувам во Господ .. немам ни шо да барам во црква .. така да нема кој да ме казни за да не живеам колку што треба да живеам !!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
lugeto koi odat vo crkva se podolgovecni? :pos: :pos: odamna ne sum se iznasmeeala vaka! Koga mi bilo sudeno togas ke umram ne veruvam deka gospodin gospodin Stefan ke mu mi go produzi zivotot!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom