Лоши мисли...

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
оди на бајачка.. ако не ти помогне , психијатар е добро решение
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Нешто down се чувствуваш? Може поубаво да објаснаш што те мачи?

In the mean time... Малку инспирација... Како што е текстот... Се е во тебе, само треба да го пронајдеш. :pipi:

 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Па пробај да си најдеш некоја занимација, еве пример..слушај музика, нешто спортувај, иди на прошетка...а најдобар лек.оди на забава.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Води љубов, имај секс...тоа исто ослободува од сите зли мисли и тензии, стресови и лоши расположенија.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Фала што ни ја сумираше темата вака фино, концизно. А сега, на лево круг, и дозволи на некој кој има да каже збор два повеќе (обично, со причина) од „темата е безвезална“ да се потруди да помогне.
Па се потрудив и јас на претходната страна да дознаам нешто повеќе од ,,ме мачат лоши мисли,, за да можам да помогнам некако ама очигледно не е возможно тоа.....
па ако даваме совети на слепо јас еве ќе му предложам на членот со лошите мисли да се обиде е вака да седне на компјутер почесто па не само што ќе заборави дека имал лоши мисли туку ќе заборави дека имал живот воопшто....
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Чоек не биди песимист, едноставно мисли си на нешто убаво, а ако ти лоши мисли ти се последица не некоја немила случка тогаш обрати се кај стручно лице а не на форум.
 
Член од
9 август 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Проблемот е овој...кога бев на летување во Дојран изгледа дека бев малку повеке време под вода и кога излегов над водата се чуствував како изгубен...и сеа тоа цело време ми е во главата и понекогаш поради мислите пак се чуствувам како изгубено.

Ајде помош !
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Изглеа си останал долго без воздух,ама не се секирај ке ти пројде со време!
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Не е ништо страшно , за да се оптеретуваш толку :nenene:
Следниот пат ко ке нуркаш , една боца со кислород и решен проблем :wink:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Од 9-ти август ги имаш овие проблеми и сеуште не си бил на доктор?
И...машко си или женско?


Оф
9-ти август, чуден датум-коинцидира со нешто...недела навечер... :raz:
 

اختيارين أحلاهم

اسامة شخصيا
Член од
30 мај 2009
Мислења
90
Поени од реакции
5
::Лошите мисли:: можат да бидат сериозен знак за некои од посериозните психотични болести како параноја, фобија па и шизофренија.

За тоа посети подобар психијатар за да не биде касно, затоа што шизофренијата понекогаш покажува знаци, и наеднаш знае да се отвори од некој настан.
Но ако се познае уште на почетокот може да долго време да се одпочне нејзиното настанување па дури и да се спречи.

Не си играј, дефинитивно на лекар.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
И јас имав ваков проблем..

Научи да си простуваш себеси, а потоа научи да се почитуваш себеси.

Гуглаj How To..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom