Локација на Ip adresa

Член од
9 ноември 2011
Мислења
141
Поени од реакции
9
Некој нешто да помогнеоколу пронаоѓање на локацијата на Ip адреса.
Неколку пати е пробано да се логира ххх и да смени пас. а со тоа да го украде меилот па на нет барам програмчиња но што повеќе барам и лоцирам по збунувачки е. Различниподатоци на лонг и латитуда, место...само знам дека е секаде појави MAX-ADS, MT. и има податок за ASN.
Нешто повеќе, програм испробан...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.142
Некој нешто да помогнеоколу пронаоѓање на локацијата на Ip адреса.
Неколку пати е пробано да се логира ххх и да смени пас. а со тоа да го украде меилот па на нет барам програмчиња но што повеќе барам и лоцирам по збунувачки е. Различниподатоци на лонг и латитуда, место...само знам дека е секаде појави MAX-ADS, MT. и има податок за ASN.
Нешто повеќе, програм испробан...

И да ја најдиш адресата џабе ти е. Само со судски налог може да се превземе нешто. И да ја најдеш ип-то не постои начин и можност да сам да дознаеш адреса на живеење освен ако некој од провајдер не ти достави такво нешто. Среди си го мејлот не губи време со ова.Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
141
Поени од реакции
9
И да ја најдиш адресата џабе ти е. Само со судски налог може да се превземе нешто. И да ја најдеш ип-то не постои начин и можност да сам да дознаеш адреса на живеење освен ако некој од провајдер не ти достави такво нешто. Среди си го мејлот не губи време со ова.Sent from my iPhone using Tapatalk
Ip,го имам само треба локатор за адреса. Ми даваат неколку локатори ист дел но не и точна адреса. Но и за тоа фала.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.739
Поени од реакции
179.304
Ip,го имам само треба локатор за адреса. Ми даваат неколку локатори ист дел но не и точна адреса. Но и за тоа фала.
Само со судски налог кај оператор, по наредба на истражен судија. Ако имаш проблем, пријави во полиција.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Некој нешто да помогнеоколу пронаоѓање на локацијата на Ip адреса.
Неколку пати е пробано да се логира ххх и да смени пас. а со тоа да го украде меилот па на нет барам програмчиња но што повеќе барам и лоцирам по збунувачки е. Различниподатоци на лонг и латитуда, место...само знам дека е секаде појави MAX-ADS, MT. и има податок за ASN.
Нешто повеќе, програм испробан...
Не си губи време, џабе бараш. Дали имаш можност за 2FA? Ако имаш problem solved, ако немаш стај пасс од 20 карактери со сите салтанати и не отварај на паблик локации
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
141
Поени од реакции
9
Не си губи време, џабе бараш. Дали имаш можност за 2FA? Ако имаш problem solved, ако немаш стај пасс од 20 карактери со сите салтанати и не отварај на паблик локации
ок,фала и за тоа
 
На врв Bottom