Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
21 март 2012
Мислења
48
Поени од реакции
14
Мал апдејт за Гладијатор:

700 денари месец дена е, многу е проширена, сменет е распоредот на справите, нови и подобри справи се донесени.
Aj objasni mi kaj potocno e Gladijator teretanava..odlicno zvuci :D
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Заебано е во Гладијатор што плаќаш 700 денари за вежбање но уствари не добиваш ништо. Нит инструктор те гледа, ниту вентилација има за свеж воздух.
Мајчините сакале уште 2-3000 за ако сакаш да ти покажува како да вежбаш. Смешки.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Во Бутел 1 пролетоска се отворени уште 2 вежбални па сега во населба се вкупно 4. Четвртата се наоѓа зад Тедико, за разлика од првите три не е класична маалска машка него поделена е на "машки" и "женски" дел (што е за поздрав), со најава (информациите ми се од трета рака, не сум поминал да видам што све има од опрема и програми) за програми за жени -зумба, јога, фитнес и самоодбрана со инструктори.За машкиот дел вежбање е 500 попладне, 700 претпладне...за женските шеми не сум сигурен. Инаку најновата ја отвори истиот газда кој имаше теретана во Радишани.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Здраво, ме интересираат локации на теретани во Скопје, поточно дали има теретани во аеродром или ново лисиче и се разбира цени за месечно вежбање. Со години одев во терминтаор (карши скопјанка) и веќе со години не сум бил во теретана ми треба некоја поблиску зошто живеам во ново лисиче и ме мрзи да одам до терминатор зошто ми е губење време треба со кола да одам а сакам нешто поблиску. Знам дека имаше во аеродром една ама не сум сигурен дали уште работи и една во населба лисиче и незнам дали некоја нова има отворено. Па ако некој негде во овој дел на скопје во теретана ке ве молам за точна локација и се разбира цени.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Порано кога бев во средно, идев во Life, на Кале. Имаше некој попуст за ученици од средно, и поминував добар саат ипол таму. Беше океј, ама знаеше после 9 одма да се стори гужва и морав често да прекинувам со тренинг, зошто не можев до справа да дојдам на ред. Не знам дали уште постои и функционира клубов.

Пред неколку месеци направив resume со теретаниве, и се зачленив во Атлета, по препорака на еден пријател, аматер бодибилдер, кој идеше таму веќе неколку години и беше презадоволен.

Плаќав 1500 месечно, за 3+1 дена неделно (три дена плус еден бонус ден за време на викенд - сабота или недела, по избор). За цената немам што да критикувам, лично сметам дека вреди теретаната за парите, за тие кои можат да си ја дозволат, условите се оптимални според мене.

Но во последно време финансиски сум малку плиток па еве размислувам за некој поефтина теретана, која ќе биде во Центар, бидејќи не можам веќе да си дозволам да идам кај што идев до сега. Може ќе разгледам од предложениве на темава.

Единствена замерка која ја имам кај Атлета е што на одредени луѓе, истата услуга им ја наплаќа со 1800 денари членарина, а на други 1500. Не знам кој е критериумот, но не сакав да навлегувам во тоа со нив. Ме интересираше дали тие што ја посетувале теретанава наишле на ова/го забележале?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Но во последно време финансиски сум малку плиток па еве размислувам за некој поефтина теретана, која ќе биде во Центар, бидејќи не можам веќе да си дозволам да идам кај што идев до сега. Може ќе разгледам од предложениве на темава.
Почнав да идам во К.Вода на Чешма, има една нова, додуша мала е, уште во фаза на развој Престиж се вика, 800 денари е. Газдата е тука, покажува што како, за тие пари ок е.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Заебано е во Гладијатор што плаќаш 700 денари за вежбање но уствари не добиваш ништо. Нит инструктор те гледа, ниту вентилација има за свеж воздух.
Мајчините сакале уште 2-3000 за ако сакаш да ти покажува како да вежбаш. Смешки.
Таа теретана е измислена за мускули праење кога ќе земеш во обзир дека Тоше Зафиров е газда самото тоа ти кажува, а што сакаш ти за џабе да ти кажат како да напраиш тело ? па се си има своја цена само што они имаат искуство и ќе ти гарантираат резултати за разлика од обичниве инструкторчиња по теретаниве што уствари на нив им е потребен посебен инструктор
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Таа теретана е измислена за мускули праење кога ќе земеш во обзир дека Тоше Зафиров е газда самото тоа ти кажува, а што сакаш ти за џабе да ти кажат како да напраиш тело ? па се си има своја цена само што они имаат искуство и ќе ти гарантираат резултати за разлика од обичниве инструкторчиња по теретаниве што уствари на нив им е потребен посебен инструктор
Хахаха, газдата за него си е мускулест не за тебе. А ако сакаат поише пари нека пишат дека е на пр. 5000 за совети а не само 700 денари. Голема работа ако тој бил газда.
До вежбачот е не е до газдата. Башка загушливо е.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Ми ги превртуваш зборовите али ај нека ти биде, најди теретана каде што за 700 денари ќе имаш дадилка над тебе
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ми ги превртуваш зборовите али ај нека ти биде, најди теретана каде што за 700 денари ќе имаш дадилка над тебе
Не ти ги испреврти зборовите. Убаво си кажа ти самиот дека се има своја цена. Ама во овој случај е безвезна и напумпана. Он ти изреагира за тоа.

Никој in their right mind нема да наплаќа додатни 2 до 3 илјади денари, заедно со 700 ден. членарина, за hogwash совети.

Имам пријател кој самостојно се направи парче, без ничии инструкции, и кога иде во теретаниве, им дава бесплатно совети на почетници и сл. Зависи дали навистина сакаш да помогнеш, или те интересира како да заработиш уште пари.

Не се има своја цена :).
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Па види и јас можам да ти дадам бесплатни совети најпрости, ама далеку ќе се разликуваат доколку ми искешира некој 50 евра е тогаш ќе навлезам во детали ако ме разбираш.. Ретки се тие во Македонија кој плаќаат за такви совети, ама доколку дечкото немаше намера да плаќа за личен тренер незнам зашто тоа го спореди со некој си обичен инструктор од друга теретана. Тоа е цела наука, знаењето е стекнато со работа, ни на факултет нема беспари да те примат
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па види и јас можам да ти дадам бесплатни совети најпрости, ама далеку ќе се разликуваат доколку ми искешира некој 50 евра е тогаш ќе навлезам во детали ако ме разбираш.. Ретки се тие во Македонија кој плаќаат за такви совети, ама доколку дечкото немаше намера да плаќа за личен тренер незнам зашто тоа го спореди со некој си обичен инструктор од друга теретана
Па тоа е разликата меѓу тебе, овој што го спомнавнте во Гладијатор, и пријателов. За таков тип на совети ти зборам дека дава. Ама не наплаќа.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Колку што знам јас во гладијатори работат искусни момци кој ќе те спремат како што треба нема туку така совети да добиеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom