Лименки пиво (Колекција)

Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.515
Поени од реакции
1.697
Собира ли некој или познавате ли некој што собира лименки пиво?
Имам околу четириесетина лименки различни од повеќе земји. Не сум сеуште некој забеган колекционер, купувам онака од мерак, кога одам некаде или во маркет кога ќе начекам пиво што го нема кај нас :)
Од кои земји имате лименки, која лименка ви е најинтересна, кое пиво ви е најубаво ?
Не најдов ваква тема, имаше некоја слична , но таа беше за енергетски пијалоци :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.869
Поени од реакции
7.003
Друже @KaWa а да почастеше со слики од колекцијата?

Јас не собирам лименки, али чувам една од Дабот кога имаше limited edition амбалажа со цртежи ко од стрип. Ептен ме бендиса таа и на биро ми стои. Криво ми е што не ги прибрав сите, пошто повеќе дизајни имаше од различни дизајнери.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.515
Поени од реакции
1.697
Друже @KaWa а да почастеше со слики од колекцијата?

Јас не собирам лименки, али чувам една од Дабот кога имаше limited edition амбалажа со цртежи ко од стрип. Ептен ме бендиса таа и на биро ми стои. Криво ми е што не ги прибрав сите, пошто повеќе дизајни имаше од различни дизајнери.
Не ми се наредени сите, кога ќе ги наредам ќе направам една фотка. Немам услови за кај да ги чувам, а и дека се празни, лесно се виткаат/оштетуваат :(
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.869
Поени од реакции
7.003
Посебно витринче за нив со станклени врати за да се гледаат. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom