Лига на шампиони 2013/2014

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ElNinho , пристрасно судење има секаде , јас се надевам на фер судење за Вардар против ПСЖ и Минск кои нималку не се наивни :)
Џабе ги браниш сеа ти. :D Ова беше ПРЕМНОГУ и хендикепот за малку ќе ми го сјебеа. :mad: Сеа уште Порто да не изгуби со повеќе од 3 гола, Килце да даде повеќе од 29 и Веспрем повеќе од 33 гола. :гик:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.245
Поени од реакции
19.467
Хехе Колдинг кои смешки се,леле губат 5 разлика од Порто на некоја минута до крај....:)
Да ја гледа некој утакмицата ќе си речи Македонска лига,Текстилец-Тинекс играат,која мизерија се овие Колдинг,играта како на кадетски тим..
:гомце: Уништија се шо градеа на мечевите со Киелце....
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Хехе Колдинг кои смешки се,леле губат 5 разлика од Порто на некоја минута до крај....:)
Да ја гледа некој утакмицата ќе си речи Македонска лига,Текстилец-Тинекс играат,која мизерија се овие Колдинг,играта како на кадетски тим..
:гомце: Уништија се шо градеа на мечевите со Киелце....
e aj sea. Zatoa ti rekov minatiot pat deka uopshte ne ochekuvav niedna da dobijat so Kielce, a ne pa dve. Ja dobija prvata, ali posle si vikam kje izgubat barem 10 ralzika u vtorava. Ja dobija i vtorata, stokite. Nishto ne mi ostana da kazham osven "svashta!". I sega gubat od porto. Sosema lud tim...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Играчиве од Барса си се влечеа по теренот, после 2 та гола во 14 минути си мислеа дека лесно ќе ги згазат вардарци и ќе успееа во тоа ако вепарот не се разбранеше. Потоа кога веќе видоја дека треба малце да го испотат газот се си дојде на свое место. Тоа е, најболно е кога се надеваш дека можи да биди нешто поинаку, кога со сите сили се трудиш и на крајот пак не бива.... којзнае сега колкаво е разочарувањето во тимот, ама барем има некој што ќе ги теши видовме дека тоа Сергеј одлично го прави...
 
R

Rigel Kent

Гостин
Лош ден имаа Колдинг , катастрофална игра , посебно во второ полувреме. :facepalm:
 
B

BooBojan

Гостин
Се гледа дека само финеси му фалат на Вардар за да биде во самиот европски врв,се надевам дека догодина во тим ке ги имаат и Рутенка и Станич(Штербик ич не го сакам),а потајно се надевам дека ке успеат да донесат уште некое екстра засилување од Бундес лигата, па да атакуват слободно на фајнал фор па можеби и на ЛШ зошто да не.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.500
Поени од реакции
10.006
Играчиве од Барса си се влечеа по теренот, после 2 та гола во 14 минути си мислеа дека лесно ќе ги згазат вардарци и ќе успееа во тоа ако вепарот не се разбранеше. Потоа кога веќе видоја дека треба малце да го испотат газот се си дојде на свое место. Тоа е, најболно е кога се надеваш дека можи да биди нешто поинаку, кога со сите сили се трудиш и на крајот пак не бива.... којзнае сега колкаво е разочарувањето во тимот, ама барем има некој што ќе ги теши видовме дека тоа Сергеј одлично го прави...

Да бе да, тим како Барселона ќе се заебава во ЛШ и ќе се влече по терен.:facepalm: Стварно мислиш дека милсеа лесно дека ќе не победат? Во Скопје од пораз се спасија, а овде мислеа дека лесно ќе не згазат??? Не, не требаа како што велиш газот да го испотат, туку Вардар требаше пола полувреме со играч помалку да игра за да направат предност! Не се секирај нема зошто да бидеме разочарани, не изгубивме со 18 голови разлика! 35:17 поздрав :pipi:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.245
Поени од реакции
19.467
e aj sea. Zatoa ti rekov minatiot pat deka uopshte ne ochekuvav niedna da dobijat so Kielce, a ne pa dve. Ja dobija prvata, ali posle si vikam kje izgubat barem 10 ralzika u vtorava. Ja dobija i vtorata, stokite. Nishto ne mi ostana da kazham osven "svashta!". I sega gubat od porto. Sosema lud tim...
Стварно несалам екипа се овие,хаха,јас па со цел памет двојка играв,како најсигурна од цел билтен....браво...:facepalm:
Ај шо изгубија,Порто се познати како тврда екипа на домашен терен,ама играта е под секакво ниво на ЛШ....
Какви голови им даде Порто,хехе како со мали деца си играа,како на тренинг,Спинола ги отепа,симултанка....ако не беше Хвид на крај да фати некој зицер ќе изгубеа со многу повеќе разлика....
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Стварно несалам екипа се овие,хаха,јас па со цел памет двојка играв,како најсигурна од цел билтен....браво...:facepalm:
Ај шо изгубија,Порто се познати како тврда екипа на домашен терен,ама играта е под секакво ниво на ЛШ....
Какви голови им даде Порто,хехе како со мали деца си играа,како на тренинг,Спинола ги отепа,симултанка....ако не беше Хвид на крај да фати некој зицер ќе изгубеа со многу повеќе разлика....
Vo D grupata da bea porto kje bea plasirani vo 1/8 finale. Mnogu se dobri i duarte i Spinola, mladi i mnogu dobri. Sega chitam na eden forum komentari: bekot na Oporto kako Kiril Lazarov : )....

sea ushte Dunkerk da gi iznenadi Kielce i luda kjukja vo grupa B....
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Да бе да, тим како Барселона ќе се заебава во ЛШ и ќе се влече по терен.:facepalm: Стварно мислиш дека милсеа лесно дека ќе не победат? Во Скопје од пораз се спасија, а овде мислеа дека лесно ќе не згазат??? Не, не требаа како што велиш газот да го испотат, туку Вардар требаше пола полувреме со играч помалку да игра за да направат предност! Не се секирај нема зошто да бидеме разочарани, не изгубивме со 18 голови разлика! 35:17 поздрав :pipi:

Нашиот пораз беше предвидлив и свесно допуштен :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.500
Поени од реакции
10.006
Нашиот пораз беше предвидлив и свесно допуштен :D
Да бе да, и во ЛШ и во СЕХА кога губите, свесно губите, или се чувате, или се воигрувате, пробувате тактики дрн,дрн..Ама затоа кога ќе победите некоја лева екипа, вие сте "вистинските шампиони на Македонија" :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom