Ливадари и ливадарки

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Jbg Houp, ke moras da se snajdis so toa so ima, ako ne ti e jasno mozi najdobro bi bilo da si pokjutis koga ke se najdis vo drustvo na potencijalni livadarki , oti skraja da e ako ti se pogodi vo blizina nekoj dusegriznik kako Zoki, ke si ja zemis beljata. Tie tuka na forum ziv udav se, zamisli za moment vo zivo kako toa bi izgledalo.
Gledaj, son gi nema fateno od so se ispotresija ;) .
P.s da ti se zdravi i zivi bliznacinjata, golemi da rastat :)
Има многу нејаснотии и пошто ти го почна ова, мораш и да разјасниш зошто гледаш луѓето се збунети, а темата е толку битна за нашиот опстанок пошто ако сме ја сфатиле добро дефиницијата, во опасност сме од намалување на наталитет ако овие ливадарки се накотат премногу.
А ние како совесни граѓани мора да реагираме некако.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.908
Поени од реакции
21.381
Има многу нејаснотии и пошто ти го почна ова, мораш и да разјасниш зошто гледаш луѓето се збунети, а темата е толку битна за нашиот опстанок пошто ако сме ја сфатиле добро дефиницијата, во опасност сме од намалување на наталитет ако овие ливадарки се накотат премногу.
А ние како совесни граѓани мора да реагираме некако.
Houp, moram da umram samo, drugo nisto ne moram :toe:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Slabo pratis, livadarki ne e moe ;)
Владе, да знаеш дека некоја е апла ливадарка а да изгледа како бомба, онака природна лепотица, висока, витка, убава, би ја зел дома да ти раѓа без разлика на ливадарското минато?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.908
Поени од реакции
21.381
Владе, да знаеш дека некоја е апла ливадарка а да изгледа како бомба, онака природна лепотица, висока, витка, убава, би ја зел дома да ти раѓа без разлика на ливадарското минато?
Daj skoncentriraj se i formuliraj go podobro prasanjeto.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Daj skoncentriraj se i formuliraj go podobro prasanjeto.
Ти па од тоа омразата толку си заслепен не можеш да прочиташ што ти пишувам. А ти мене баш си ми симпатичен. Ај сконцентрирај се и ќе видиш што те прашувам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.960
Поени од реакции
6.270
Citam na forumov i odednash e slusham doticnava na slkiava podolu, sama si kazhuva deka e Livadarka, go prikazhaja i kuceto. :D (Se skinav od smeenje.)
Na zhalist Ne stasav da go slikam.

Inace eve vi da vidite kako izgleda Livadarka so Pedigree

IMG_20240219_161004.jpg
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Јас вчера шетав во парк и гледам една познаничка го шета кучето и застана здраво здраво како си што правиш и вика еве исто секој ден со Бони мој (кучето) и така. Околу 37 години има и како знам јас освен Бони друг нема. И во себе си викам ахам сакаш да кажеш ливадарка. После сама си се смеев....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.960
Поени од реакции
6.270
Јас вчера шетав во парк и гледам една познаничка го шета кучето и застана здраво здраво како си што правиш и вика еве исто секој ден со Бони мој (кучето) и така. Околу 37 години има и како знам јас освен Бони друг нема. И во себе си викам ахам сакаш да кажеш ливадарка. После сама си се смеев....
Konecno edna cesna clenka,
Bravo

Ovaa pogore duri proba i drugite zheni vo Studio da gi ubeduva deka od Livadarka nemalo.
Vika, slushalkite na glava, kuceto so neze , patikite i " si shetala " so saati.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Konecno edna cesna clenka,
Bravo
На некој начин смешно е зошто форумов и темите што ги правиме муабет несакајќи како ќе ти се провнат во секојдневие, затоа и сама се се насмеав после што ми текна тоа ливадарка. Ајде па може ќе го патентираме изразов и тренд ќе стане светски. Како инфлуенсерки, нашето ливадарки.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.908
Поени од реакции
21.381
На некој начин смешно е зошто форумов и темите што ги правиме муабет несакајќи како ќе ти се провнат во секојдневие, затоа и сама се се насмеав после што ми текна тоа ливадарка. Ајде па може ќе го патентираме изразов и тренд ќе стане светски. Како инфлуенсерки, нашето ливадарки.
@PticaSelica stegaj gi palcite, ke stanis poznat :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
А замисли лепо се средиме, документи средени, изјави, докази, се што бараат во министерство за иновации, го носиме владе и птицата начешлани, облечени ко за велигден, да објаснат се за поимот и да се случи таа што одлучува да е баш ливадарка??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom