Ливадари и ливадарки

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Za sto e pozbuneta? Ja interesira dali e livadarka, livadarka pro ili ne ?
Ne e, ni oddaleku.
Владе не се заебавај многу ми е битно да ја знам точната дефиниција за ливадарка, а не дали сум јас ливадарка.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.737
Поени од реакции
35.283
Анима Дунди и “мајка на куче”, тоа е веќе патологија, не е ни за заебанции… луѓе со психички проблеми!
Еве една мајка, ова пресно од вчера, секој ден по 5 слики од "ќерката" :свиркам:
Screenshot_2024-01-22-16-01-17-73_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.905
Поени од реакции
21.378
Владе не се заебавај многу ми е битно да ја знам точната дефиниција за ливадарка, а не дали сум јас ливадарка.
Jbg Houp, ke moras da se snajdis so toa so ima, ako ne ti e jasno mozi najdobro bi bilo da si pokjutis koga ke se najdis vo drustvo na potencijalni livadarki , oti skraja da e ako ti se pogodi vo blizina nekoj dusegriznik kako Zoki, ke si ja zemis beljata. Tie tuka na forum ziv udav se, zamisli za moment vo zivo kako toa bi izgledalo.
Gledaj, son gi nema fateno od so se ispotresija ;) .
P.s da ti se zdravi i zivi bliznacinjata, golemi da rastat :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.316
Livadarkite se vo celibat dobrovolno a vlade silom prilike, toa e distinkcijata.
On ne e livadarka tuku incel.
Зарем incel не требаше да е испод 30 годинки? Не е тоа. Владе е нешто друго. Недефинирано, сеуште. Но да се вратиме на темава, ливадарки добар термин беше и искрено се пронајдов малце во писанието на @PticaSelica на почетокот на темава, тоа јас вака го тумачам, по некоја надмината возраст кај секоја жена се раѓа желба да се скраси, хормоните стивнуваат, и веќе тоа што порано било приоритет и желба сега повеќе не е. Други внатрешни пориви се будат, хормони стивнуваат природна реакција на секое тело, машко или женско, потребата за психички мир и ливадарење се зголемува. Утринско Сонце кафе и чај планински во Маврово на некоја тераса со поглед на езеро, сон на секоја ливадарка.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.442
Поени од реакции
3.155
Зарем incel не требаше да е испод 30 годинки? Не е тоа. Владе е нешто друго. Недефинирано, сеуште. Но да се вратиме на темава, ливадарки добар термин беше и искрено се пронајдов малце во писанието на @PticaSelica на почетокот на темава, тоа јас вака го тумачам, по некоја надмината возраст кај секоја жена се раѓа желба да се скраси, хормоните стивнуваат, и веќе тоа што порано било приоритет и желба сега повеќе не е. Други внатрешни пориви се будат, хормони стивнуваат природна реакција на секое тело, машко или женско, потребата за психички мир и ливадарење се зголемува. Утринско Сонце кафе и чај планински во Маврово на некоја тераса со поглед на езеро, сон на секоја ливадарка.
Сигурна си дека не е некој програм активиран во позадина каде што ,,ги ловат" преку мозокот(мајнд контрол) и слабото ниво на согледување и перцепирање на работите од повеќе аспекти..Не може од 100 жени готово 70(моја процена) да ,,паѓаат" на истите работи и скоро идентично да имаат исти приоритети и исто да се понашаат..На мене до толку ми се слични едни со други и ги гледам како религиозна група..Само кој им е Бог е знак прашање..
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.316
Сигурна си дека не е некој програм активиран во позадина каде што ,,ги ловат" преку мозокот(мајнд контрол) и слабото ниво на согледување и перцепирање на работите од повеќе аспекти..Не може од 100 жени готово 70(моја процена) да ,,паѓаат" на истите работи и скоро идентично да имаат исти приоритети и исто да се понашаат..На мене до толку ми се слични едни со други и ги гледам како религиозна група..Само кој им е Бог е знак прашање..
Приоритет им е душевен мир, ливадарките се изливадариле зашто да бидеме реални доста захтевно е да си на дејтинг сцената, понекогаш истоштува, едноставно тие се жени во меѓупросторот, ни ваму ни таму, не го имаат пронајдено совршениот партнер, бидејќи се имаат разочарано повеќе пати и сега не сакаат да се скрасат, зашто не сакаат да робуваат на некој акреп, ја сакаат својата слобода, а во исто време сакаат квалитетно да го минат времето правејќи работи за свој ќеиф.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
236
Поени од реакции
714
Приоритет им е душевен мир, ливадарките се изливадариле зашто да бидеме реални доста захтевно е да си на дејтинг сцената, понекогаш истоштува, едноставно тие се жени во меѓупросторот, ни ваму ни таму, не го имаат пронајдено совршениот партнер, бидејќи се имаат разочарано повеќе пати и сега не сакаат да се скрасат, зашто не сакаат да робуваат на некој акреп, ја сакаат својата слобода, а во исто време сакаат квалитетно да го минат времето правејќи работи за свој ќеиф.
Во меѓувреме дали ливадарките се за one night stand? За другар прашувам :icon_lol:
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.442
Поени од реакции
3.155
Приоритет им е душевен мир, ливадарките се изливадариле зашто да бидеме реални доста захтевно е да си на дејтинг сцената, понекогаш истоштува, едноставно тие се жени во меѓупросторот, ни ваму ни таму, не го имаат пронајдено совршениот партнер, бидејќи се имаат разочарано повеќе пати и сега не сакаат да се скрасат, зашто не сакаат да робуваат на некој акреп, ја сакаат својата слобода, а во исто време сакаат квалитетно да го минат времето правејќи работи за свој ќеиф.
Да бидеме уште пореални жените се екстра лукави само кога треба да го заебат некој што ги сака искрено од срце инаку за други работи кои им се наметнуваат пред нивните очи со вештачки трепки се доста,,меки" во рациото..
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296

Еве ова е само еден пример од многуте за типична ливадарка...Толку млада а веќе ливадарка станала на мочка корне целата со влакна...Одвратно нешто...Тешка дијагноза. Татко и подобро на камен да го издркаше.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.399
Поени од реакции
22.964

Еве ова е само еден пример од многуте за типична ливадарка...Толку млада а веќе ливадарка станала на мочка корне целата со влакна...Одвратно нешто...Тешка дијагноза. Татко и подобро на камен да го издркаше.
Ајде сега сам нека се јави од форумов тој што го направи видеово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom