Легија на Странците

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
СТАНИ ФРАНЦУСКИ ЛЕГИОНЕР - ВРАТИ СЕ МАКЕДОНСКИ ВОИН!!!

Доколку сте цврсто и непоколебливо решени, имате од 17 до 40 години, средно ниво на физичка кондиција и одлично здравје... Обидете се!

За да стигнете до некој од регрутните центри на Легијата во Франција ви требаат стотина евра и пасош.

Физичките проверки ќе ги поминете доколку направите 4 згиба, 50 стомачни и истрчате неколку стотина метри со појако темпо (“бип“ тест).

Доколку сте здрави ќе ги поминете и лекарските прегледи. Само психички силните и непоколебливите ќе ги поминат и психичките прегледи, тестови и “Гестапо“ интервјуто.

Заинтересираните лица нека се јават во инбокс. Ќе ве поврзам со наш човек кој пред два месеци беше во Легијата и ги помина физичките проверки. Ќе ви објасни како најлесно да стигнете до некој од регрутните центри, на што да внимавате во текот на физичките проверки, како да се однесувате за време на “Гестапо“ интервјуто и како да се подготвите за лекарските прегледи. Потоа ќе се видите и со мене. Да ви кажам неколку работи.

Доколку сте добри ќе ви направам контакт и со некои наши легионери кои биле во Легијата или сега се таму. Прашајте ги сѐ што ве интересира.

Крајот на септември е идеално време за заминување. Сите заедно во авион и правец Франција. Од аеродром директно во некое регрутно место на Легијата на странци. Откако ќе го пречекорете нејзиниот праг повеќе не се познавате. Започнува борба. Секој сам за себе. Сурова селекција, со месеци во транс.

П.С. Разгледајте ги коментарите на моите претходни текстови за Легијата. Во нив ќе најдете одговор на некои прашање.

20.07.2015.
Генерал Ангелов
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.116
По колку пати во денот Ране го гледаш?
Па поарно то од колку турски серии btw шо му фали на ране ,до коске итн...Па крај краева и на К.Г. сто пати по арен од овие новопечени мафијаши во партиите
p.s.не знам како пресуди кој колку вреди по сликата на автарот бог да чува и бранко да брани :confused:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Генералот Стојанче Ангелов, не бил припадник на легијата
Тој е школован во Скопје
https://mk.wikipedia.org/wiki/Стојанче_Ангелов

Ангелов е роден во 1972 година во Штип. Таму завршил основно и средно училиште, потоа во Скопје завршил Факултет за безбедност.
 
C

cige

Гостин
Па поарно то од колку турски серии btw шо му фали на ране ,до коске итн...Па крај краева и на К.Г. сто пати по арен од овие новопечени мафијаши во партиите
p.s.не знам како пресуди кој колку вреди по сликата на автарот бог да чува и бранко да брани :confused:
Кој спомна турски серии?
 
Член од
12 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
2
Значи легијата на странци е убаво нешто кое ќе ти помогне понатаму во животот ке имаш некоја ,,мизерна плата'' од 1200 па нагоре 5 години , но потоа кога ке излезеш оттаму сите врати ќе ти бидат отворени од светот и минимална плата ке ти биде од 10 000 долари односно дневно може да достигне и до 1500 долари па сега рачунајте максимално месечно.
Јас ако останам во Македонија што ќе правам значи легијата ќе ми биде како фамилија и понатау овде џабе ќе ме подржуваат.Тамо нема да ме гледат по надорешниот изглед (колко сум грд) туку ќе бидат како мој браќа и ке си ги чуваме грбовите едни на други а овде само ќе ме презираат ,а ако се вратам од легијата сите со почит ќе ме гладаат легијата ќе те направи човек ќе испробуваш нови работи во животот итн.
Па така да јас одам во легијата на странци.

Позз до сите кој ќе ме подржат <3
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Значи легијата на странци е убаво нешто кое ќе ти помогне понатаму во животот ке имаш некоја ,,мизерна плата'' од 1200 па нагоре 5 години , но потоа кога ке излезеш оттаму сите врати ќе ти бидат отворени од светот и минимална плата ке ти биде од 10 000 долари односно дневно може да достигне и до 1500 долари па сега рачунајте максимално месечно.
Јас ако останам во Македонија што ќе правам значи легијата ќе ми биде како фамилија и понатау овде џабе ќе ме подржуваат.Тамо нема да ме гледат по надорешниот изглед (колко сум грд) туку ќе бидат како мој браќа и ке си ги чуваме грбовите едни на други а овде само ќе ме презираат ,а ако се вратам од легијата сите со почит ќе ме гладаат легијата ќе те направи човек ќе испробуваш нови работи во животот итн.
Па така да јас одам во легијата на странци.

Позз до сите кој ќе ме подржат <3
Да бидеш регрутиран во Легијата на странци е една работа, а ова што го велиш 1500 долари дневно е друга работа
Легијата на странци е регуларна војска на Република Франција
А тие што добиваат 1500 долари дневно се коекави приватни војски, во кои платеници се борат за кој знае што
Значи оди во Легија. По 5 години, ако сакаш, продолжи го договорот. Во Легијата можеш да останеш се до пензија, ама не оди во коекави платенички војски
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
2
Да бидеш регрутиран во Легијата на странци е една работа, а ова што го велиш 1500 долари дневно е друга работа
Легијата на странци е регуларна војска на Република Франција
А тие што добиваат 1500 долари дневно се коекави приватни војски, во кои платеници се борат за кој знае што
Значи оди во Легија. По 5 години, ако сакаш, продолжи го договорот. Во Легијата можеш да останеш се до пензија, ама не оди во коекави платенички војски
Јас реков после легијата кога ке бидам во приватна армија
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.339
Што бараш во приватна армија?
пари, што би барал друго. Но сепак мислам дека ризикот е преголем за како војник да го вадиш лебот, овие можда плаќаат многу но животот ти виси на конец, многу од тие приватни војници се враќаат у сандаци дома а на голем број ни гробот не им се знае, и тоа без никакви почести или оштета, идеш на своја рака ако преживееш добро ако не никому ништо, затоа и толку се платени пошто тие ја вршат најтешката работа, легијата е каде каде поубаво место од приватна армија.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
пари, што би барал друго. Но сепак мислам дека ризикот е преголем за како војник да го вадиш лебот, овие можда плаќаат многу но животот ти виси на конец, многу од тие приватни војници се враќаат у сандаци дома а на голем број ни гробот не им се знае, и тоа без никакви почести или оштета, идеш на своја рака ако преживееш добро ако не никому ништо, затоа и толку се платени пошто тие ја вршат најтешката работа, легијата е каде каде поубаво место од приватна армија.
На ова би додал - платениците во приватни војски се криминалци и злосторници и за учество во такви војски ги чека судење и во Македонија и во било која друга земја
А Легијата на странците е регуларна војска на Република Франција. Таму се добиваат медаљи и други почести
 

Kajgana Shop

На врв Bottom