Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Еве ти, по 20-ти пат, уште една покана да искочиш фраер: Кој е твојот рационален аргумент за тоа зошто инцестот треба да е забранет?
Затоа што постојат морални вредности. Традиции. Обичаи.
Од преѓе ти велам дека си на иста линија со педераната. Нив исто ништо не им значи татковина, сопствен народ, соствена историја, чест... за пенис во анус се ќе продадат. Имено излезе една статија каде Бериша на разговор примил делегација на албански педери и рекол дека нивниот проблем треба да се реши. И македонските педери масовно доживееа оргазам ради таа изјава, па овде читавме како Албанија е земја која треба да ни е пример, како Албанските политичари се најдобрите, албанија е земја која треба да ни е узор и треба сите да се срамиме оти не сме албанци....
И си реков... Академија на наукиуте на Албанија ја обележа голема албанија како нивна цел а тука е влезена пола Македонија. Луѓе имате ли барем ронка чуство за припадност кон свој народ или татковината ви е каде удовите се најголеми и најцврсти.
Така и ти.
Исто ко педерите, ми даваш приемри од египет австроунгарија, јапонија, кина а антиката наша - историјата наша не познава и не признава инцест. Значи некои работи не се трампаат за 2-3 млаза сперма. Не е се во свршувањето, си постојат и повисоки вредности. Мал си, се уште мислиш дека клецкањето (макар на било што) е смислата на твоето постоење. Али не е така.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
А како државата да постапува со плодовите на тој инцест, ете син забременил мајка, и сега правно легално кој на кого шо му е? брат забременил сестра.. шо има тој сега? закон си има своји норми за наследни редови, шо ако баба забремени од внук, имаше и таков случај во светот. Ко ќе се соберат после фамиллте за наследства. Случаевите би биле ретки но реални и ќе мора и за нив да мисли државата и дополнува и внесува закони. Остај ти Dback шо му е умо само да се клецка, нему му е инцест само свршвање, треба да се мисли и за последици од то клецкање, татко ако забремени ќерка то детето правно во каков однос е со другите во фамилијата.
Треба со ум да се дискутира не со уд
Колку треба чоек да е самобендисан, за и после 100 повторувања, уште да се прави луд дека не разбира разлика помеѓу сексуално општење и сексуална репродукција.

Инцестот е сексуален однос на индивидуи кои се во крвно сродство. Толку.

Inbreeding, термин за кој кај нас и нема подобар превод од „потомство од родители во крвно сродство“ е нешто сосем поинаку. За тоа пишаа луѓе и досега е единствениот рационален аргумент против. Сепак, тоа е аргумент против инцестоиден расплод. Тоа никој не го спори.

Никој не успеа да аргументира против самиот инцест како таков.

Ни ти.[DOUBLEPOST=1413906264][/DOUBLEPOST]
Затоа што постојат морални вредности. Традиции. Обичаи.
Од преѓе ти велам дека си на иста линија со педераната. Нив исто ништо не им значи татковина, сопствен народ, соствена историја, чест... за пенис во анус се ќе продадат. Имено излезе една статија каде Бериша на разговор примил делегација на албански педери и рекол дека нивниот проблем треба да се реши. И македонските педери масовно доживееа оргазам ради таа изјава, па овде читавме како Албанија е земја која треба да ни е пример, како Албанските политичари се најдобрите, албанија е земја која треба да ни е узор и треба сите да се срамиме оти не сме албанци....
И си реков... Академија на наукиуте на Албанија ја обележа голема албанија како нивна цел а тука е влезена пола Македонија. Луѓе имате ли барем ронка чуство за припадност кон свој народ или татковината ви е каде удовите се најголеми и најцврсти.
Така и ти.
Исто ко педерите, ми даваш приемри од египет австроунгарија, јапонија, кина а антиката наша - историјата наша не познава и не признава инцест. Значи некои работи не се трампаат за 2-3 млаза сперма. Не е се во свршувањето, си постојат и повисоки вредности. Мал си, се уште мислиш дека клецкањето (макар на било што) е смислата на твоето постоење. Али не е така.
Морални вредности, традиции и обичаи.

Тоа ти е најсилниот аргумент, после три дена мислење....

Тужно.

Ова пенавењето натака ми е веќе жал да ти го компентирам. Озбилно. Остани ми со здравје. ...и оди книшка да ти пишат додека можеш да ќариш нешто... :|
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Колку треба чоек да е самобендисан, за и после 100 повторувања, уште да се прави луд дека не разбира разлика помеѓу сексуално општење и сексуална репродукција.

Инцестот е сексуален однос на индивидуи кои се во крвно сродство. Толку.

Inbreeding, термин за кој кај нас и нема подобар превод од „потомство од родители во крвно сродство“ е нешто сосем поинаку. За тоа пишаа луѓе и досега е единствениот рационален аргумент против. Сепак, тоа е аргумент против инцестоиден расплод. Тоа никој не го спори.

Никој не успеа да аргументира против самиот инцест како таков.

Ни ти.
И зоофилија е само сексуален однос со животнож
И толку.
И некрофилија е само сексуален однос со мртва особа
И толку

Чекор по чекор се обидуваш да ги наметнеш овде тие туѓи вредности
“Е де мамо не се секирај, то е само сексуален однос“
“Ела бате само на сексуален однос“


Бара детето аргумент зошто да не си ја ебиме ќерката. И пазете, не наоѓа ништо чудно и необично тука?
Захтева да му образложиме зошто син да не е бе мајка?
Да го убедиме дека е погрешно брат да клецка сестра?
не му е јасно шо е толку необично тука.[DOUBLEPOST=1413906651][/DOUBLEPOST]
Морални вредности, традиции и обичаи.

Тоа ти е најсилниот аргумент, после три дена мислење....

Тужно.

Ова пенавењето натака ми е веќе жал да ти го компентирам. Озбилно. Остани ми со здравје. ...и оди книшка да ти пишат додека можеш да ќариш нешто... :|
Ете тебе шо би те спречило да не му го закачиш на мајкати?
грда е?
не е атрактивна?која причина тебе би те спречила да имаш сексуален однос со мама, сестра, вујна....

Еве немам јас аргументи против инцест дај ми ти аргументи зошто би ја издупил мајка си
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
ее да беше вака, онака.. се е то фантазија али важно, реално нема љубомора кај твоите
Ти сериозно се објаснуваш со некој интернетски лик кој како аргумент тврди дека ако животните прават нешто тогаш тоа е факт дека истото е сосема природно и сосема нормално да го прават и луѓето?
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
И зоофилија е само сексуален однос со животнож
И толку.
И некрофилија е само сексуален однос со мртва особа
И толку

Чекор по чекор се обидуваш да ги наметнеш овде тие туѓи вредности
“Е де мамо не се секирај, то е само сексуален однос“
“Ела бате само на сексуален однос“


Бара детето аргумент зошто да не си ја ебиме ќерката. И пазете, не наоѓа ништо чудно и необично тука?
Захтева да му образложиме зошто син да не е бе мајка?
Да го убедиме дека е погрешно брат да клецка сестра?
не му е јасно шо е толку необично тука.[DOUBLEPOST=1413906651][/DOUBLEPOST]
Ете тебе шо би те спречило да не му го закачиш на мајкати?
грда е?
не е атрактивна?која причина тебе би те спречила да имаш сексуален однос со мама, сестра, вујна....

Еве немам јас аргументи против инцест дај ми ти аргументи зошто би ја издупил мајка си
Јас ништо не измислувам. Дефиницијата не ја измислив јас. Меѓународна е. И македонската е иста.

Ти не читаш, ама другите читаат. Затоа си за срамота. Прочитаа другиве како 10 пути ти пишав разлика меѓу инцест, од една и зоо-, педо-, некро-филија, од друга страна (взаемна согласност на свесни, возрасни луѓе). Прочитаа и како разграничив инцест (по однапред споделена дефиниција) со инцестоиден inbreeding, нешто што и повеќемина форумски колеги го направија пред мене. Ама ти не читаш.

Јас не се обидувам да наметнам вредности. Јас само поставив прашање (катаљон пути, како за имбецили), на кое твојот одговор, после три дена мислење беше: „Традиција, морал и обичаи“. За греота.

Сепак, за пофалба е додатоков на постот. Цитирам:

Еве немам јас аргументи против инцест дај ми ти аргументи зошто би ја издупил мајка си“

Настрана маалскиот, инфантилен обид за хумор во продолжението, ни јас, Летчо, исто како ни ти после три дена пенавење, немам рационални аргументи против инцестот, каков што дефиницијата ни го дава. Дали сакам инцест - не. Дали сакам да е легален - не. Дали сакам да се ебам со мајка ми - не. Дали ме запрепастува тоа што нема рационален аргумент против истото - да!

Е, тоа е разликата. Јас се обидувам (јавно) да размислувам за стварите без оглед дали е тоа социјално прифатливо во моментот или не. Ти се криеш зад цинизам и сарказам, а конечниот крик не ти е крик на рационален сомнеж (со што се куроџилиташ по форумов), него одговор од типот абе, знаеш „традиција, обичаи и морал...“

То ти је.

...секако, ако некогаш најдеш аргумент против, ја ќе бидам тука да го прочитам.
 
Член од
7 април 2014
Мислења
28
Поени од реакции
68
^Ти како родител имаш авторитет врз твоето дете, те гледа како Бог од денот кога е родено, имаш слобода да го воспитуваш како сакаш, па ако намерата ти е после 18 години да го е..ш(не можам ни да го напишам), тогаш веројатно ќе го воспитуваш на начин да му е прифатлив секс со тебе па дури и само да посака. Тоа ти е една манипулација која траела 18 години, за на крај да речеш -Полнолетно е, само сака, а тоа уствари и нема некој избор затоа што си му го испрал мозокот. Бетер е од силување.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Абе, дојде до разум, рацио и толеранција.

Ако нечиј избор или однесување (1) не навлегува во мојот приватен живот и (2) не ми ускратува лични слободи - нема зошто да се обидувам да им го регулирам тоа. Големи си се - самите си знаат!

И да не се повторуваме по 100 пати: Било кое однесување на двајца (или повеќе) возрасни, свесни и взаемно согласни индивидуи, кое не навлегува во моите лични права и слободи, за мене е толерантно. Може да не ми се свиѓа, ама еј, па не ми се свиѓаат ни полуписмениве идиоти низ државава, па еве - ги толерирам.
Добро се е тоа во ред што го тврдиш и се залагаш.
Но ти тука пак се повикавуш на морални и етички норми ама само кога тебе ти одговара. Кога е човекот возрасен? Кој го утврдил тоа и како? Зарем возрасноста не е различна од држава во држава.
После взаемно согласни индивидуи кои не навлегуваат во твоите лични права и слободи. Добро ете јас и ти седнуваме во кола. Двата сме возрасни( претпоставка), двата сме свесни и согласни дека сакаме ке ја нагазиме колата по булеварот со 200 на сат.
Со што ние ги загрозуваме правата и личните слободи на некој трет ако додека возиме никого не удриме?
Ке си се повозиме, ке ни помини кефот и толку.
Арно ама иако немаме ништо и никој загрозено туку под претпоставка дека би загрозиле ке не застани полицијата , ке ни опни казна да се чешаш три месеци и толку. Што би рекле превентивно ке не спречи во намерата.
Дали тоа по некоја логика значи дека ти немаш ништо против некој да лудва со 200 км на сат низ булеварот.
Да не се навраќам пак на зоофилија , педофилија, некрофилија, педеризам, канибализам и останатите девијантни појави во едно општество.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
^Ти како родител имаш авторитет врз твоето дете, те гледа како Бог од денот кога е родено, имаш слобода да го воспитуваш како сакаш, па ако намерата ти е после 18 години да го е..ш(не можам ни да го напишам), тогаш веројатно ќе го воспитуваш на начин да му е прифатлив секс со тебе па дури и само да посака. Тоа ти е една манипулација која траела 18 години, за на крај да речеш -Полнолетно е, само сака, а тоа уствари и нема некој избор затоа што си му го испрал мозокот. Бетер е од силување.
Eheee, a kolku lugje si gi vospitaa decata vo pederi.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Мори, оти се праиш неписмена пред цел форум. Имаш дефиниција за инцест. Ако не ти одговара дефиницијата, потегни иницијатива да ти ја сменат, за да ти е полесно да изиграваш кловн пред неписмениве тука.

Инцест е сексуално општење меѓу луѓе од исто семејство или блиски роднини.

Мене, искрено, кур ме боли дали е дозволен или не е. Сигурен сум дека ако некој сака да си ја опне бабата, а бабата му се намести, сигурно нема законот да го консултира.

Околу глупавите обиди да ги релативизираш аргументите, како на пример „таткото влегува и те гледа како ја пупиш сестра ти“, подеднакво е неприфатливо (барем за мене) ја да улетам дома и да видам како мајка ми му го пуши на татко ми.

Ти по дома, ја плескаш жена ти пред ќерката? Им држиш свеќа на баба ти и дедо ти додека се пеглаат? Сигурно не им помагаш на брат ти и жена му околу нивниот секс.

Од каде тогаш си ги сметаш глупостиве што си ги напишал за валидни аргументи?

Аха, да - не ги сметаш - само глумиш кловн.
И татко ти вика по мајка ти и праите гангбанг
Ебати ретардираните суштества со животински мозок
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
^Ти како родител имаш авторитет врз твоето дете, те гледа како Бог од денот кога е родено, имаш слобода да го воспитуваш како сакаш, па ако намерата ти е после 18 години да го е..ш(не можам ни да го напишам), тогаш веројатно ќе го воспитуваш на начин да му е прифатлив секс со тебе па дури и само да посака. Тоа ти е една манипулација која траела 18 години, за на крај да речеш -Полнолетно е, само сака, а тоа уствари и нема некој избор затоа што си му го испрал мозокот. Бетер е од силување.
Те разбирам. Тоа би било заеанција. Ми изгледа како тешка психопатологија нека. Сигурно е нешто што Закон против инцест би го превенирало.

Ај да пробаме да шпекулираме:

Ти како родител можеш и со законов, рестриктивен ко што си е, да го правиш истото. Ај да кажеме дека сакаш. За такво нешто стварно да ти успее, ќе треба детето да го чуваш дома, да го дистанцираш од школо и останат социјален живот - за да не посака некоја друга, нели. Да си го чуваш за себе.

Ова не би требало да е многу тешко за една така префригана и стратешки фокусирана мајка која 18 години обмислено си го расте и моделира својот идеален брачен другар. Ќе бара тренингот сигурно провремени интервенции во љубовниот живот на малиот, суптилни и перфидни, најверојатно, ама ќе се истера накако и ќе се дочека тој ден кога малиот ќе ти напуни 18 години.

И, конечно, ќе можеш, на своите 35-40 свечено да си го побараш за муж.

Е, тогаш он ќе си каже што мисли! Голем си е, 'бем ли га! Ако на 18 години би се мужел за старка, покрај сите 16-18-23 годишњакињи околу него - пеки - нека те земе.

* * *

Него, не ти звучи ова со мајкава и синот најубав некако познато? Не си видела у животот вакви средовечни мужи со џемперчиња на ромбови шо си живеат невини ергени со мајките си напудрени госпожи и пудлите нивни?

Ги фаќа ли нив законов за инцест шо го имаме? Ти пречи ли што си живеат така самички со мајка си и шо си ја шетаат пудлата у парк?[DOUBLEPOST=1413915938][/DOUBLEPOST]
Добро се е тоа во ред што го тврдиш и се залагаш.
Но ти тука пак се повикавуш на морални и етички норми ама само кога тебе ти одговара. Кога е човекот возрасен? Кој го утврдил тоа и како? Зарем возрасноста не е различна од држава во држава.
После взаемно согласни индивидуи кои не навлегуваат во твоите лични права и слободи. Добро ете јас и ти седнуваме во кола. Двата сме возрасни( претпоставка), двата сме свесни и согласни дека сакаме ке ја нагазиме колата по булеварот со 200 на сат.
Со што ние ги загрозуваме правата и личните слободи на некој трет ако додека возиме никого не удриме?
Ке си се повозиме, ке ни помини кефот и толку.
Арно ама иако немаме ништо и никој загрозено туку под претпоставка дека би загрозиле ке не застани полицијата , ке ни опни казна да се чешаш три месеци и толку. Што би рекле превентивно ке не спречи во намерата.
Дали тоа по некоја логика значи дека ти немаш ништо против некој да лудва со 200 км на сат низ булеварот.
Да не се навраќам пак на зоофилија , педофилија, некрофилија, педеризам, канибализам и останатите девијантни појави во едно општество.
Ееееј, Владе, бре...
Вози си 200 на саат у спална колку сакаш, ебате!

Дај паралелава корегирај ја малку...
 
Последно уредено:
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Те разбирам. Тоа би било заеанција. Ми изгледа како тешка психопатологија нека. Сигурно е нешто што Закон против инцест би го превенирало.

Ај да пробаме да шпекулираме:

Ти како родител можеш и со законов, рестриктивен ко што си е, да го правиш истото. Ај да кажеме дека сакаш. За такво нешто стварно да ти успее, ќе треба детето да го чуваш дома, да го дистанцираш од школо и останат социјален живот - за да не посака некоја друга, нели. Да си го чуваш за себе.

Ова не би требало да е многу тешко за една така префригана и стратешки фокусирана мајка која 18 години обмислено си го расте и моделира својот идеален брачен другар. Ќе бара тренингот сигурно провремени интервенции во љубовниот живот на малиот, суптилни и перфидни, најверојатно, ама ќе се истера накако и ќе се дочека тој ден кога малиот ќе ти напуни 18 години.

И, конечно, ќе можеш, на своите 35-40 свечено да си го побараш за муж.

Е, тогаш он ќе си каже што мисли! Голем си е, 'бем ли га! Ако на 18 години би се мужел за старка, покрај сите 16-18-23 годишњакињи околу него - пеки - нека те земе.

* * *

Него, не ти звучи ова со мајкава и синот најубав некако познато? Не си видела у животот вакви средовечни мужи со џемперчиња на ромбови шо си живеат невини ергени со мајките си напудрени госпожи и пудлите нивни?

Ги фаќа ли нив законов за инцест шо го имаме? Ти пречи ли што си живеат така самички со мајка си и шо си ја шетаат пудлата у парк?
Мене ми е сумливо зошто пудлата ја шетаат во парк?:cautious:
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Имам читано порано дека некоја девојка била слепо заљубена во брат и, тоа во мкд порано пишвеше во тин- шема од анонимни., женскава имала секс со брат и спиеле во иста соба, тој постар, таа се затрескала лудо во него, и потоа правела сцени и плачела во перница кога му доаѓале девојки дома, бараше совет од психологот на тин-шема што да прави.

Гадна работа е инцест, ако брат и сестра делат соба тоа е лошо, според мене мислам дека секој во посебна соба е најјарно, оти се бива и луѓето некогаш се слаби и неможат да се исконтролираат, грев најголем прават
 
Член од
7 април 2014
Мислења
28
Поени од реакции
68
^^^
Што може да каже тоа дете со испран мозок? Може ќе се одлучи за брак со некоја помлада понатаму, ама ако родителот е со таква намера доволно е што ќе успее барем еднаш секс да има со него. Како ќе се заштитат овие деца од вакви родители ако се легализира инцест? Со -голем е, 'бем ли га???
Или според тебе не е толку страшна работава па нема потреба од заштита, еве споредуваш тетки со стари ергени и ги ставаш во ист кош.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
:cautious:
^^^
Што може да каже тоа дете со испран мозок? Може ќе се одлучи за брак со некоја помлада понатаму, ама ако родителот е со таква намера доволно е што ќе успее барем еднаш секс да има со него. Како ќе се заштитат овие деца од вакви родители ако се легализира инцест? Со -голем е, 'бем ли га???Или според тебе не е толку страшна работава па нема потреба од заштита, еве споредуваш тетки со стари ергени и ги ставаш во ист кош.
Kakvo dete, sea? Neli e polnoleten?

Nego, ko da ne go procita delot so prasanjeto... Kako zakonot ne go prevenira deckoto so pudlata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom