Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
Фокус на темава се педерите, а не инцестот колку што можам да приметам. „Ради педерите, сега сите ќе бараат права веее вее :place::place::place:
Не знам од каде таа помисла дека „либералите“ мораат да бидат против се и дека од инает и инцестот ќе го подржат и ќе апелираат инцестоидни деца да се раѓаат. Тоа е болна помисла. Си има причини зошто е така. Не е природно. Опа, ова е тоа што се чека тука нели? Зошто не е природно? Детето се раѓа со видни аномалии. Дел од тие деца не успеваат ниту 1 ден да поживеат. Ете, тоа е неприродното.Свесно одење кон уништување на живот на едно човечко суштество. Значи ова е типична себичност од (да речеме) родителската страна.
И престанете да ставате паралели, делува... ретардирано.
Не е инает, туку можност некој да одбере по која животна линија ќе се движи.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Од каде јас да знам што со нив?

Прашај го твојот Бог, тој ги создал.

Јас сум поморален од него, јас да го вршев чинот на создавање, многу подобро ќе испаднеше.

:) Твојот Бог за ништо не го бива, комедијант и лакрдијаш...
Дрн дрн дрн Ставреш.

Немаш аргументи. И ти си од инцест, снемало кал за тебе.

бесполезно е да се вели може педерине, не може фрицлојте.
 

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
Кажи ми дали не беше инцест тоа што го направи Фрицл?
Да или не,друг одговор не прифаќам или едноставно не реагирам на твоите цитирања.
Немој да реагираш...
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Од кад инцестот е болест и не е природен. Го има кај Бонобо мајмуните (ист аргумент за педерлааната), не е на листа на СЗО за болести, значи не е болест, го има во природата, распространет е....дрн дрн дрн, како и за гејоњ. Исти аргументи.

Двојни аршини?

Ма дајте, исти аргуменит имаат.

П.С. Како кажа еден на суд: сум го праел, сум го растел, сеа друг да го ебе? Не бе, ја.
Земи те молам:

и читај:

ПОТОМСТВОТО Е СО АНОМАЛИИ.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Дури не е ни точно тоа дека од таквите парови излегуваат само деформирани деца.. да, после неколку генерации (ако преживеат) ќе настане ситуација каде 100% од родените деца би биле со деформитети, ама на почетокот ризикот од таквите спарувања е помал и ептен варира во зависност од крвната блискост на партнерите.

И, Дивајдер.. не мешај зоофилија, педофилија и други слични на нив -филии. Проблемот со нив е што една од засегнатите странки не е полнолетна, само-свесна и/или не може да расудува. Продолжи со некрофилија, и така таму се работи за предмети, а не живи суштества :)

Убаво си кажа Рибарот горе.. секој нека си гледа во својот двор. Јас си знам за мене, и не ме интересира што прават другите се` додека не повредуваат други луѓе.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Сакаат да се легализираат,јавно да се стави до знаење дека ако некој како Фрицл направи како што јас го нарекувам зло,да не лежи доживотна робија.
Не треси глупости. Тоа што Фрицл го правеше не е само инцест. Фрицл присилно имаше сексуални односи со ќерка си. Како воопшто можеш да помешаш силување/заробеништво со пристапување по своја волја?!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Кажи ми дали не беше инцест тоа што го направи Фрицл?
Да или не,друг одговор не прифаќам или едноставно не реагирам на твоите цитирања.
Примарниот акцент треба да ти е силувањето во тој случај, а не инцестот зошто ќерка му не по своја желба ( потреба, согласност ) била во таква една "врска".

Уметност е како некои луѓе, не само на форумот за жал, успеваат сите работи од контекст да ги вадат само да се осетат подобро и да си го потврдат "нормалното" во себе. :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
Јас потесна дефиниција имам, полнолетни и да не се ментално заостанати.
Се разбираме но прашањето на кое целев е кој рекол на колку години се станува полнолетен. Ете кај нас е 18, некаде на 16 , некаде можи на повеќе години незнам. Некаде годините не се ни битни, туку треба да се докажеш.
Дали е тоа заедницата или околината во која живееш, мнозинството, обичаите, традицијата или се собрале неколку души и рекле добро одсега па натаму чим некој наполни 18 го сметаме за полнолетен и може да носи одлуки за кои е свесен за последиците.
Ако е така тогаш можеби на исти принцип се донесени и одлуките за ментална заостанатост, за нормалност и природност.
Па така се навраќаме на прашањето што е нормално и природно, што е возрасна личност со правилен психофизики развој и кој се ги исполнува тие услови.
Поенатата на цел муабет ми е дека во последно време се туркаат работи под закрила на развитокот на цивилизацијата, напредокот, либерализмот дека некои девијантни појави во општеството не само што не се девијантни туку напротив се и природни и нормални.
Па така хомосексуалноста наеднаш стана сосем нормална работа затоа што ја практикуваат возрасни личности со правилен психофизички развој( тука едно големо ХММММ) без прислиба.
Па после тоа следува чим се нормални а не смеат да стапат во брак и да посовјуваат деца како сите останати нормални луѓе значи дека се дискриминирани.
По некој сличен основ инцестот може да стане легален само затоа што полнолетни лица со правилен психофизички развој( пак едно ХМММ) решиле дека е нивни и само нивно право со кој тие ке имаат сексулани односи. Како што тргна работата не е далеку денот кога и тие ке побараат да посвојуваат деца и да имаат право на брак.
Па после нив педофилите, зоофилите и така натаму можеме да стигнеме до сериски убијци, психопати . Само небото ке биди граница кој се не ке побара некое право и заштита.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Дрн дрн дрн Ставреш.

Немаш аргументи. И ти си од инцест, снемало кал за тебе.

бесполезно е да се вели може педерине, не може фрицлојте.
Мислам, се надевам дека ти е јасно дека ова што го напиша сега нема врска со централата. Понекогаш, за учество во некоја дискусија, треба малку повеќе од само желба, на пример, аргументи, израз, такви работи...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Земи те молам:

и читај:

ПОТОМСТВОТО Е СО АНОМАЛИИ.
Види болдот кај колегана.
Дури не е ни точно тоа дека од таквите парови излегуваат само деформирани деца.. да, после неколку генерации (ако преживеат) ќе настане ситуација каде 100% од родените деца би биле со деформитети, ама на почетокот ризикот од таквите спарувања е помал и ептен варира во зависност од крвната блискост на партнерите.

И, Дивајдер.. не мешај зоофилија, педофилија и други слични на нив -филии. Проблемот со нив е што една од засегнатите странки не е полнолетна, само-свесна и/или не може да расудува. Продолжи со некрофилија, и така таму се работи за предмети, а не живи суштества :)

.
Како да не се мешаат.

Почна со педерите, ќе продолжи со инцест, потоа со љубителите на дечиња, на крај со животињи и после ќе се откопуваат гробови.

Така иде тоа. Полека, почекај, за пет до десет години и тоа ќе биде.
Плус, во Белгија, седиштето на ЕУ легално е да тоараш животиња. Некаде е спуштена граница за тоарање на дванајсе години.
Уште да се дозволи тоарање мртви и да дојде Нибиру или некое друго нешто да не потомори конечно. Оти вака, Бог ако спизди, а кај и да е ќе спизди. Знаејќи дека знае да биде спизден (има примери), нема син да праќа пак да ни се праштат гревој туку Содома и Гомора потомор.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се разбираме но прашањето на кое целев е кој рекол на колку години се станува полнолетен. Ете кај нас е 18, некаде на 16 , некаде можи на повеќе години незнам. Некаде годините не се ни битни, туку треба да се докажеш.
Дали е тоа заедницата или околината во која живееш, мнозинството, обичаите, традицијата или се собрале неколку души и рекле добро одсега па натаму чим некој наполни 18 го сметаме за полнолетен и може да носи одлуки за кои е свесен за последиците.
Ако е така тогаш можеби на исти принцип се донесени и одлуките за ментална заостанатост, за нормалност и природност.
Па така се навраќаме на прашањето што е нормално и природно, што е возрасна личност со правилен психофизики развој и кој се ги исполнува тие услови.
Поенатата на цел муабет ми е дека во последно време се туркаат работи под закрила на развитокот на цивилизацијата, напредокот, либерализмот дека некои девијантни појави во општеството не само што не се девијантни туку напротив се и природни и нормални.
Па така хомосексуалноста наеднаш стана сосем нормална работа затоа што ја практикуваат возрасни личности со правилен психофизички развој( тука едно големо ХММММ) без прислиба.
Па после тоа следува чим се нормални а не смеат да стапат во брак и да посовјуваат деца како сите останати нормални луѓе значи дека се дискриминирани.
По некој сличен основ инцестот може да стане легален само затоа што полнолетни лица со правилен психофизички развој( пак едно ХМММ) решиле дека е нивни и само нивно право со кој тие ке имаат сексулани односи. Како што тргна работата не е далеку денот кога и тие ке побараат да посвојуваат деца и да имаат право на брак.
Па после нив педофилите, зоофилите и така натаму можеме да стигнеме до сериски убијци, психопати . Само небото ке биди граница кој се не ке побара некое право и заштита.
Ми се спие не ми функционира мозокот, утре ќе прочитам што си ми напишал :)
Јас живеам за денот кога секој ќе живее како сака и умее, без да му наштетува на некој трет. Секој за себе, секој пред себе.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мислам, се надевам дека ти е јасно дека ова што го напиша сега нема врска со централата. Понекогаш, за учество во некоја дискусија, треба малку повеќе од само желба, на пример, аргументи, израз, такви работи...
Како ти на пример. Не ти се чита. Двојни аршини Ставроо. АКо можат педерите, нек се легализира и за роднињето
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Примарниот акцент треба да ти е силувањето во тој случај, а не инцестот зошто ќерка му не по своја желба ( потреба, согласност ) била во таква една "врска".

Уметност е како некои луѓе, не само на форумот за жал, успеваат сите работи од контекст да ги вадат само да се осетат подобро и да си го потврдат "нормалното" во себе. :)
Малечок е какаши, не му земајте за зло :)
 
2

~2A

Гостин
Примарниот акцент треба да ти е силувањето во тој случај, а не инцестот зошто ќерка му не по своја желба ( потреба, согласност ) била во таква една "врска".

Уметност е како некои луѓе, не само на форумот за жал, успеваат сите работи од контекст да ги вадат само да се осетат подобро и да си го потврдат "нормалното" во себе. :)
Не треси глупости. Тоа што Фрицл го правеше не е само инцест. Фрицл присилно имаше сексуални односи со ќерка си. Како воопшто можеш да помешаш силување/заробеништво со пристапување по своја волја?!

Ај двајцата ќе ве цитирам.

Добро.Остај то настрана,на која основа би требало да се легализира инцестот.Односи помеѓу семејството?Болно е,верувај ме болно е не се лажете ова-она,интернет,пички чаршија,технологија оди напред па глумиме лудило ова поддржуваме она....
Инцест-најчесто родените деца се со некој деформитет дали психички или физички ама повеќето се такви.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 00:17 ---
Малечок е какаши, не му земајте за зло :)
Добро и ти го поддржуваш ова,остај религија оти кој како му чини си го користи тој термин. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom