Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
W

Werther

Гостин

Поздрав до поборниците за законот за инцест,се повеќе ќе се раѓаат деца слични на овие на сликата,зарем не би сакале да бидете родители на вакви симпатични деца...
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Јас еве сум од А до Ш сите дроги да се легализираат, и да се во масовна дистрибуција низ аптеките. Ако можат, и без пари да ги даваат. Ќе има масовна (зло)употреба на истите, и на крај ќе стивне све, како што секогаш стивнува кога веќе е често, дозволено, и петпарачки.

Тие што ќе се предозираат и умрат, направиле на свој ризик и одговорност, никој нема да им е крив. Само ќе се покаже човечката глупост на дело, а светот (иако радикално можеби како гледиште), ќе се исчисти од одредена маса непотребни луѓе. Не можеш да си тежок џанкер, и да бидеш ултра-продуктивен член на глобалново општество. А знаеме дека напред го движат светот само последните спомнати.
Сите дроги да се легализираат се што ќе се деси е да имаме скок на БДП од 200% за една година и ништо друго.

Нашите баби и дедовци саделе коноп а во секое село групно се произведувало опиум па не гледам да биле све наркомани од друга страна Кина на другата страна на светот немала никакво произвдство на опиум а била најголем потрошувач.

Наркоманството исто како и алкохолизмот и прекумерната тежина е ментален проблем кој секоја индивидуа мора сама да си го реши.Седење во затвор не помага на ниеден начин.

Впрочем и со забраната за дрога за 10 минути можам да ја набавам истата,Единствени кои се богатат се организираната мафија ( политичарите и полицијата )

.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Инцестот е бајаги ненормална ствар .......... како може да е нормално пазете братчето на пр. да ја трти родената му сестра, или пак биолошката му мајка, братучетка му, тетка му... или пак како може да е нормално на пр. таткото да ја трти својата биолошка ќерка ??? објаснете ми, навистина не ми е јасно, зарем она старчето Јозеф Фрицл од Австрија што цел живот ја тртел родената му ќерка, зарем тоа дело е нормално ??? родениот татко да и склепа неколку деца на неговата биолошка ќерка ??? ........... мислам тие Данците што сакаат нека си прават таму во нивната земја од бајките, меѓутоа инцестот, педофилијата, некрофилијата, зоофилијата... се ужасни работи аллооо !
Како прво тие деца што да речеме ќе се зачнат(доколку нели не се користи заштита) какви ќе бидат тие деца .......... генетски ?!
Ах бре Данци, Данци ............... и не ова нема врска ниту со конзервативизам, ниту со либерализам .......... ова е едноставно ужасна ствар !
П.С. Кога веќе би се легализирал инцестот, тогаш ајде нека се легализира и педофилија, некрофилија, зоофилија, хероинот, канибализмот ............ :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
W

Werther

Гостин
Овој ги имаше држено во ланци под земја и силувано со декади.Тоа е како да кажеш дека е легално маж и жена да имаат односи дека ти можеш која сакаш жена да собереш од улица и да ја држиш во ланци и да ја силуваш со декади.

Сосема не е исто.
Крајниот резултат ти го оправдуваш т.е наказата што ќе се роди,за тебе не е нормално во ланци што ја држел(и за мене не е),а нормално е што татко имал секс со ќерката.o_O
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606

Ако сте за легализирање на инцестот вакви накази ќе станат почеста појава...Само напред!
Правиш лоша споредба. Легализација не значи дека вакви типови ќе имаат слобода да прават што сакаат.

Педофилијата е се уште казнива колку што знам. Плус, тука се аргументите од типот "сексуална зрелост", и "взаемна согласност".

Не, не ми се допаѓаат инцестуални односи. Но да, сум за декриминализација и легализација на истите тие инцестуални односи, ако и само ако се застапени горните два услова.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055

Поздрав до поборниците за законот за инцест,се повеќе ќе се раѓаат деца слични на овие на сликата,зарем не би сакале да бидете родители на вакви симпатични деца...
Ти изгледа не разбираш.Ај кажи ми што менува законот за инцест ?

И да ја забремени братот сестра му може да каже оваа дека забременила од некој рандом тип.

Законот е неспроведлив и безцелен а најважно државата не смее да има таква моќ без разлика колку правилна изгледа целта.


.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940

Ако сте за легализирање на инцестот вакви накази ќе станат почеста појава...Само напред!
Еве да беше легално монструмов едноставно ќе кажеше "на обострано задоволство и желба беше"

Еве и едно прашање за сите либерали wannabe на темава, за вас е сосема нормално вие женските/машките да се плеснете со вашиот татко/мајка, бидејки нели сте полнолетни личности? А еве и педероинцест може да дојде во предвид, нов вид на умоболност, кога сме либерални да сме до крај!
Е можеби ви е нормално, ама вие не сте.


Sent from my Droid
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Крајниот резултат ти го оправдуваш т.е наказата што ќе се роди,за тебе не е нормално во ланци што ја држел(и за мене не е),а нормално е што татко имал секс со ќерката.o_O
Не знам како не разбирате за мене тоа не нормално ,али повторно ТОА СУМ ЈАС .

Не гледам никакво право да им се мешам на двајца возрасни кои според своја согласност прават нешто што нема никакво влијание врз мене.

Плус давањето моќ на државата да прави такви закони е меч со две острици,денеска се спроведува твојот морален кодес али утре може да се спроведува нечиј друг.


.
 
W

Werther

Гостин
Ти изгледа не разбираш.Ај кажи ми што менува законот за инцест ?

И да ја забремени братот сестра му може да каже оваа дека забременила од некој рандом тип.

Законот е неспроведлив и безцелен а најважно државата не смее да има таква моќ без разлика колку правилна изгледа целта.


.
Менува законот премногу.Што ако сестрата каже дека друг ја забременил која е целта на тоа,работата е да се спречи таква гнасотија,за тебе е нормално да имаш секс со некој со кои со блиска роднинска врска?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сите дроги да се легализираат се што ќе се деси е да имаме скок на БДП од 200% за една година и ништо друго.

Нашите баби и дедовци саделе коноп а во секое село групно се произведувало опиум па не гледам да биле све наркомани од друга страна Кина на другата страна на светот немала никакво произвдство на опиум а била најголем потрошувач.

Наркоманството исто како и алкохолизмот и прекумерната тежина е ментален проблем кој секоја индивидуа мора сама да си го реши.Седење во затвор не помага на ниеден начин.

Впрочем и со забраната за дрога за 10 минути можам да ја набавам истата,Единствени кои се богатат се организираната мафија ( политичарите и полицијата )

.
Па во најголем дел се согласувам со тебе. Мислев ме цитираш да ми дадеш контра-мислење :D.

Јас кажав едно фиктивно сценарио кое не знам колку е можно да се случи во реалноста доколку се одобри тоа што го пишав.

Инаку мислам дека е прашање на време додека не се легализираат сите видови дроги. Почнаа со марихуаната, ќе продолжат со разни екстази, Е46, DMT, Acid итн., се до крај. Мислам дека нема да има некоја катастрофална последица од истото, бидејќи ако се случи хаос, ќе трае кратко. Како што и ти пиша.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Еве да беше легално монструмов едноставно ќе кажеше "на обострано задоволство и желба беше"

Еве и едно прашање за сите либерали wannabe на темава, за вас е сосема нормално вие женските/машките да се плеснете со вашиот татко/мајка, бидејки нели сте полнолетни личности? А еве и педероинцест може да дојде во предвид, нов вид на умоболност, кога сме либерални да сме до крај!
Е можеби ви е нормално, ама вие не сте.


Sent from my Droid
Ти си изгледа стварно глуп.

Ако земам сега и ја ставам жена/женска/мајка/сестра ти во подрум ја силувам цела декада додека ја држам во ланци мислиш дека ако им кажам на обвинителите дека било на взаемна согласност ќе се извлечам?

Не знам дали се трудиш да бидеш глуп или си.

.
 
W

Werther

Гостин
Правиш лоша споредба. Легализација не значи дека вакви типови ќе имаат слобода да прават што сакаат.

Педофилијата е се уште казнива колку што знам. Плус, тука се аргументите од типот "сексуална зрелост", и "взаемна согласност".

Не, не ми се допаѓаат инцестуални односи. Но да, сум за декриминализација и легализација на истите тие инцестуални односи, ако и само ако се застапени горните два услова.
Нема да имаат слобода,но ќе стане нормална работа татко и ќерка да имаат сексo_O, и потоа се ќе стане нормално ќе бараат права како на пр. геј популацијата во која спаѓаш ти(иако не сум против геј луѓето,но многу сум против инцестот),ќе почнат секакви накази во парламенти да фаќаат високи функционерски позиции и на краен епилог можно е да биде една држава да се води од деформирани инцести.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Менува законот премногу.Што ако сестрата каже дека друг ја забременил која е целта на тоа,работата е да се спречи таква гнасотија,за тебе е нормално да имаш секс со некој со кои со блиска роднинска врска?
Ама тоа е поентата законот не може да спречи ништо,безвреден е.Се за што служи е да се замаскира една негативна општествена појава како да е "забранета" и место истата да се решава истата се крие и тлее.

Плус ти реков ваквите закони се меч со две острици зошто и даваат на државата премногу голема моќ.Што ако на власт дојдат луѓе со различни морални вредности од твоите.

Еве јас сум на пример против абортус и да дојдат на власт некој "еколози" и ми кажат ти не можеш повеќе од едно дете да имаш премногу народ има на планетава?



.
 
W

Werther

Гостин
Ама тоа е поентата законот не може да спречи ништо,безвреден е.Се за што служи е да се замаскира една негативна општествена појава како да е "забранета" и место истата да се решава истата се крие и тлее.


.
Премногу ќе смени законот јасно нека ти е,се ќе стане тоа нормална работа исто како со геј луѓето,зошто кај нас геј луѓето помалку ги има дека со закон е тоа забрането,зашто во Сан Франциско ги има со лопата да ги ринеш дека им е дадена огромна слобода и подршка,тоа ми е целта, неможе закон безвреден да е.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Еве да беше легално монструмов едноставно ќе кажеше "на обострано задоволство и желба беше"

Еве и едно прашање за сите либерали wannabe на темава, за вас е сосема нормално вие женските/машките да се плеснете со вашиот татко/мајка, бидејки нели сте полнолетни личности? А еве и педероинцест може да дојде во предвид, нов вид на умоболност, кога сме либерални да сме до крај!
Е можеби ви е нормално, ама вие не сте.
Не, не сум почувствувал такви нагони. Не, не ми се допаѓа тоа кај други луѓе. Но еве, јас сум доста либерален по своите погледи. Сметам дека треба да се декриминализира и легализира инцестот, под два-три услова. Зошто? Бидејќи не сум хипокрит, и се сметам за либерал. Без разлика дали ќе остане криминално дело и нелегално, инцестот, како чин, инцестуални луѓе постоеле, постојат, и ќе постојат и понатаму, нема да се смени ништо. Вака барем нема да ги казнува законот за нешто што одлучиле взаемно да го прават, а се сексуално зрели и доволно одговорни за последиците од своите постапки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom