Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ваљда тоа значи дека не можеш.

Де, пробај, шо!
:facepalm:
Ме мрзи, а и досадно ми е да се повторувам. Види назад.

Штом тебе ти треба здрав аргумент зошто инцестот треба да биде забранет, тогаш очигледно дека помегу тебе и аргументот само аргументот ќе биде единствениот кој е здрав.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
:facepalm::facepalm::facepalm:


А како ќе се спречи раѓањето на дефектни деца ако се легализира? Немој да ми кажеш со кастрација, те молам, бидејки никаде не прочитав дека оние умоболните инцестоиди што бараат легализација се согласни на кастрација.
Аман бе луге што ви е!

Што толку се потресувате бре, ко да овде на темава „ние“ го измисливме инцестот! Дај полека, размисли малце. Постојат ли доброволни инцестоидни односи? Постојат. Ти се свиѓа тебе таквата врска мегу блиски роднини? Не. Ни мене не ми се свиѓа. И види молим те, без разлика колку ја и ти ќе се гадиме од нив, они пак ќе си постојат и пак ќе си тераат по свое.
Нели би било полезно да се има генерален увид во таквите врски? Не мора да е кастрација од прва, крај краева, Пума горе имаше дадено пример за доста понеагресивен пристап. Постојат начини. Једино што е битно е да не се размножуваат. Толку е.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не знам некој како не разбира дека легализација на инцест автоматски не значи дека сите ќе почнат да прават фамилијарни оргии.Тука ништо не се одобрува ниту се вика дека е морално.

Едноставно се декриминализира зошто законот нема никаква поента,цел ниту пак може да биде спроведуван,а што е најважно државата нема никаква работа да се меша во приватниот живот на двајца возрасни индивидуи,а уште помалку пак да дефинира зборови како брак.

.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 22:32 ---
:facepalm:
Ме мрзи, а и досадно ми е да се повторувам. Види назад.

Штом тебе ти треба здрав аргумент зошто инцестот треба да биде забранет, тогаш очигледно дека помегу тебе и аргументот само аргументот ќе биде единствениот кој е здрав.
Според твојата логика ај да ги забраниме со закон тагата,себичноста,љубомората и невработеноста и да бидат казниви со по година дена затвор тоа гарант ќе помогне.

Исто така да се забрани да си дебел,да пиеш,да бидеш љут и ред други работи за да имаме здраво општество.

Нема што државата да се меша овдека.Никој нема право да го користи државниот апарат за на другите да им соли памет како треба да живеат а тие што не сакаат да ги пика во затвори.


.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ај читни и ти погоре.

Ти дека си педер, си стручњак за педерлари? Не си.
Мацедалиен, да. Ти, не.
Ако сака Мацедалиен да ме демантира во нешто во врска со хомосексуалноста, слободно, јас немам ништо пртив. Дотогаш - Да, во најмала рака поголем стручњак сум од тебе за хомосексуалноста.

Нема што да читам погоре. Истиот аргумент и јас сум го дал, дека inbreeding генерација по генерација треба да се забрани со закон, заради самите деца кои ќе произлезат од таква ситуација. Сум либерален, ама со мера. Во спротивно, да сметам дека треба да се декриминилизира, и легализира инцестот како взаемно одбрана работа помеѓу две сексуално зрели единки.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Моментот на споредба на тага, себичност, љубомора, дебелина со инцест...


Све "либерал" до "либерал", али ако истото се случи во нивното поблиско опкружување и семејство тогаш not so much. :facepalm:

Што толку се потресувате бре, ко да овде на темава „ние“ го измисливме инцестот! Дај полека, размисли малце. Постојат ли доброволни инцестоидни односи? Постојат. Ти се свиѓа тебе таквата врска мегу блиски роднини? Не. Ни мене не ми се свиѓа. И види молим те, без разлика колку ја и ти ќе се гадиме од нив, они пак ќе си постојат и пак ќе си тераат по свое.
Нели би било полезно да се има генерален увид во таквите врски? Не мора да е кастрација од прва, крај краева, Пума горе имаше дадено пример за доста понеагресивен пристап. Постојат начини. Једино што е битно е да не се размножуваат. Толку е.
Што полезно може да излезе од тоа жити све...
Само ке се охрабруваат и ке се мотивираат за повеке насилни инцести кои овој пат ке можат да ги "оправдаат".
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Што полезно може да излезе од тоа жити све...
Само ке се охрабруваат и ке се мотивираат за повеке насилни инцести кои овој пат ке можат да ги "оправдаат".

Зашто е бе, толку тешко да се направи основна разлика меѓу основни поими? По твојава логика, само затоа што мажите имаат право на брак, ќе се охрабрат во силување на сите девојки на планетава Земја. Мора да се почне со правење дистинкција помеѓу вакви работи, просто мора!
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Зашто е бе, толку тешко да се направи основна разлика меѓу основни поими? По твојава логика, само затоа што мажите имаат право на брак, ќе се охрабрат во силување на сите девојки на планетава Земја. Мора да се почне со правење дистинкција помеѓу вакви работи, просто мора!
Уште една genius споредба...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не се возбуџувај Ставро :D

Добро бе друже што да ти кажам за христијанството и инцестот, не е одобрен. Остај Адам и Ева, денес во ниту една црква не е дозволено роднини да се земаат меѓу себе, христијанската црква не го одобрува тоа! Немаш лицемерие, немаш двојни стандарди. Ниту хомосексуалноста ниту инцестот ги признава. Во време на Адам и Ева немало христијанска црква.
Да, бидејќи Црквата е Алфа и Омега кога станува збор за христијанството? Легално приморани ли сме да го ставаме знакчето ® кога некој пишува "христијанство" од страна на Црквата? КОга стана таа (официјална) корпорација?

Да, ја немало Црквата тогаш, но го имало Господ, според христијанските убедувања. Кој повеќе тежи на верската скала?
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Све "либерал" до "либерал", али ако истото се случи во нивното поблиско опкружување и семејство тогаш not so much. :facepalm:
Нормално ако се случи во моето опкружување некој ќе биде тепан али тоа е проблемот тоа е МОЕ ОПКРУЖУВАЊЕ и очекувам никој и во истото да не ми се меша.Исто како што ако ја има појавата кај мојот сосед јас нема да му се мешам а уште помалку па да го пријавам на полиција која воопшто на никој начин и нема да го реши проблемот. Што ако го прати во затвор на една година ќе излезе после една година и пак ќе ја клеца сестра му или кој било и да е засегнат во фамилијата.


Јас сум и против абортус во кој било случај али дали сум државата да го забрани.Апсолутно НЕ ,истото е и за дрога и многу други работи.

Ова не се законодавни проблеми,ова се општествени морални проблеми.Општествени и морални проблеми не се решаваат со закон,никогаш не се решавале никогаш и нема да бидат решени.Со закон можеш само да ги замаскираш и да бидат скриени но сепак да тлеат и пак сите да знаат дека се таму.


Еве да не бидеш дискримиран на база на раса,боја на кожа и религија ни е загарантирано со закон ,а и етничкиот - соживот па види како ни оди во пракса со истите.Расизмот,националната нетрпеливост се тука можеби замаскирани но сепак се тука и со време ќе излезат на виделина и ќе си ја покажат својата гадост во полно светло.


Исто како проблемот со хулиганството во Англија,забранија тепање по стадионите и што се случи тепачките се префрлија надвор од стадионите низ целите градови.Али затоа важно на камера нема ништо.Тоа не е решение на некаков проблем тука е правење на лице за пред комшиите.

Јас лично сум поконзервативен од сите вас овдека што ми продавате глупости и христијански вредности .Разликата меѓу мене и вас е што јас не очекувам другите да ги имаат истите вредности како мене а уште помалку пак сакам да ги приморувам со казна затвор.

.
 
W

Werther

Гостин

Ако сте за легализирање на инцестот вакви накази ќе станат почеста појава...Само напред!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не на секој баш ама природен процес во животот е размножувањето за опстанок на одреден вид во случајов луѓето. И кога веќе правдате вакви работи зошто тогаш и тешките дроги да не бидат легализирани, ете возрасен се правилен раст и развој решава да конзумира дрога зошто да го апсат кога негово право си е доволно зрел е може што сака да прави ако притоа на некого друг не му наштетува :)
Јас еве сум од А до Ш сите дроги да се легализираат, и да се во масовна дистрибуција низ аптеките. Ако можат, и без пари да ги даваат. Ќе има масовна (зло)употреба на истите, и на крај ќе стивне све, како што секогаш стивнува кога веќе е често, дозволено, и петпарачки.

Тие што ќе се предозираат и умрат, направиле на свој ризик и одговорност, никој нема да им е крив. Само ќе се покаже човечката глупост на дело, а светот (иако радикално можеби како гледиште), ќе се исчисти од одредена маса непотребни луѓе. Не можеш да си тежок џанкер, и да бидеш ултра-продуктивен член на глобалново општество. А знаеме дека напред го движат светот само последните спомнати.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055

Ако сте за легализирање на инцестот вакви накази ќе станат почеста појава...Само напред!
Овој ги имаше држено во ланци под земја и силувано со декади.Тоа е како да кажеш дека зошто е легално маж и жена да имаат односи дека ти можеш која сакаш жена да собереш од улица и да ја држиш во ланци и да ја силуваш со декади.

Сосема не е исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom