Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Навистина исцрпен и сеопфатен коментар.
Едноставно без зборови останав. Млади луге со вакво размислување.

По твоето размислување слободно и некрофилијата може да се легализира. Причини? Ретардирани единки нема, некрофилот ке биде срекен, 'партнерот' секако не може ништо да каже, што ти е гајле тој со кој се пердаши или живее, размислувај подалеку од носот и тоа што ти е тебе гадно...
И за зоофилија и педофилија слични 'аргументи' може да се искористат.

Во денешно време секој умоболен лик може да си побара секакви 'права', а ние ке изиграваме либерали со отворен ум. Страшна работа...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Едноставно без зборови останав. Млади луге со вакво размислување.

По твоето размислување слободно и некрофилијата може да се легализира. Причини? Ретардирани единки нема, некрофилот ке биде срекен, 'партнерот' секако не може ништо да каже, што ти е гајле тој со кој се пердаши или живее, размислувај подалеку од носот и тоа што ти е тебе гадно...
И за зоофилија и педофилија слични 'аргументи' може да се искористат.

Во денешно време секој умоболен лик може да си побара секакви 'права', а ние ке изиграваме либерали со отворен ум. Страшна работа...
Баш ме интересира кои ,,слични,, коментари ќе ги искористиш за зоофилија и педофилија, кога и двете претставуваат силување, односно насилство?
Ако си останал без зборови, не мораш да коментираш. Никој не те присилува.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.742
Па како што јас прочитав горе, станува збор само за полнолетни единки.
Без оглед дали си хомосексуалец или не, мораш најмалце да имаш 18 години па да си бркаш права.
Исто и во овој случај.
А педофилијата како педофилија, претставува насилство, така што не би ја сместила тука.

Како што се изјаснив, единствено признавам инцестоиден брак, само ако двајцата се согласат на кастрација/стерилизација. Тие што отишле јабана со паметот, отишле, нема потреба и други да страдаат поради нив.
Јас баш би ја сместила педофилијата бидејќи е на некој начин поврзана со инцестот.
А дали мислиш дека некој би прифатил да биде стерилизиран/кастриран па да влезе во брак?
Инаку еве, пример ќе дадам, ако твојата ќерка реши да стапи во инцестиоиден однос со твојот син, нели тоа ти е под нос, нели те загрижува?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас баш би ја сместила педофилијата бидејќи е на некој начин поврзана со инцестот.
А дали мислиш дека некој би прифатил да биде стерилизиран/кастриран па да влезе во брак?
Педофилијата сама по себе означува секс со дете. Сексот со дете е силување.
Така што, двајца 30 годишни брат и сестра, доброволно имаат секс. 30 годишен маж и 13 годишно девојче, немаат доброволно секс.
Разликата е ОГРОМНА.
И ако сакаат да ги добијат граѓанските права кои се стекнуваат со брак, односно цивилна унија, ќе мора да се откажат од потомство. Дали би било радикално како стерилизација, или постојан надзор (1 месечно гинеколог, ако е бремена - абортус, ако 2 пат забремени, стерилизација).
Немам ништо против кој со кого сака да се плеска, живее има социјални права, се додека не повредува никој друг - во овој случај нивниот потенцијален плод.
Секс со деца нема ни во воведниот пост, а и не гледам зошто да го дискутираме тоа. Самиот секс со дете е казнив по друг, сосема оправдан основ.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.742
Педофилијата сама по себе означува секс со дете. Сексот со дете е силување.
Така што, двајца 30 годишни брат и сестра, доброволно имаат секс. 30 годишен маж и 13 годишно девојче, немаат доброволно секс.
Разликата е ОГРОМНА.
И ако сакаат да ги добијат граѓанските права кои се стекнуваат со брак, односно цивилна унија, ќе мора да се откажат од потомство. Дали би било радикално како стерилизација, или постојан надзор (1 месечно гинеколог, ако е бремена - абортус, ако 2 пат забремени, стерилизација).
Немам ништо против кој со кого сака да се плеска, живее има социјални права, се додека не повредува никој друг - во овој случај нивниот потенцијален плод.
Секс со деца нема ни во воведниот пост, а и не гледам зошто да го дискутираме тоа. Самиот секс со дете е казнив по друг, сосема оправдан основ.
No further questions.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Баш ме интересира кои ,,слични,, коментари ќе ги искористиш за зоофилија и педофилија, кога и двете претставуваат силување, односно насилство?
Ако си останал без зборови, не мораш да коментираш. Никој не те присилува.
Тотално истите. Еве не е силување бидејки во првиот случај животното не може да каже дали е или не е, во вториот исто така не е бидејки детето
доброволно прифатило.
И како црешка за крај еве ги и твоите, што ти е гајле со кој се пердаши и размислувај подалеку од носот и тоа што ти е тебе гадно.
Умоболни 'аргументи' има колку сакаш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Тотално истите. Еве не е силување бидејки во првиот случај животното не може да каже дали е или не е, во вториот исто така не е бидејки детето
доброволно прифатило.
И како црешка за крај еве ги и твоите, што ти е гајле со кој се пердаши и размислувај подалеку од носот и тоа што ти е тебе гадно.
Умоболни 'аргументи' има колку сакаш.
Што е исто објасни ми, меѓу сексуален однос во кој ДВАЈЦАТА ПОЛНОЛЕТНИ ДОБРОВОЛНО ПРИСТАПУВААТ, и сексуален однос во кој ЕДНИОТ не сака да има однос? Што е тука слично?
Па разликата е основна - во првиот случај двајцата се задоволни, во вториот едниот е повреден.
Јас тука сличност не гледам, те молам објасни.
И ич не ми е гајле кој со кого се пердаши се додека сите учесници во односот не повредуваат некој трет.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Што е исто објасни ми, меѓу сексуален однос во кој ДВАЈЦАТА ПОЛНОЛЕТНИ ДОБРОВОЛНО ПРИСТАПУВААТ, и сексуален однос во кој ЕДНИОТ не сака да има однос? Што е тука слично?
Па разликата е основна - во првиот случај двајцата се задоволни, во вториот едниот е повреден.
Јас тука сличност не гледам, те молам објасни.
И ич не ми е гајле кој со кого се пердаши се додека сите учесници во односот не повредуваат некој трет.
Што има врска детето што не е полнолетно, и инцестоидите не се умствено здрави па еве бараат легализација.
Што ако не е полнолетно кога еве само доброволно прифатило...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Што има врска детето што не е полнолетно, и инцестоидите не се умствено здрави па еве бараат легализација.
Што ако не е полнолетно кога еве само доброволно прифатило...
Затоа што е ДЕТЕ.
Не може истото ни да гласа, ни кола да вози, ниту е одговорно само за себе и своите постапки.
Просто и едноставно.
Не знам како такви работи треба да ти се објаснуваат.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Што ако е дете, и инцестоидите се КРВНИ РОДНИНИ, татко и керка, мајка и син...
И што има врска тоа што не може да гласа и да вози кола со педофилските сексуални односи, тоа го може.
Еве може ќе побараат децата од 10-12 години да се сметаат за зрели за сексуални односи без разлика што не се одговорни сами за себе. А мислам дека имаше и таков случај, само не знам за колку години беше.

Не треба мене ништо да ми се објаснува, јасно ми е се. Јас само правам паралела на умоболните желби пред кои не треба да замижуваме и да изиграваме 'либерали' со став 'што ти е гајле'.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па ти основни работи не разбираш, тоа е проблемот.
Шо ако е дете?
Епа прво научи ШО АКО Е ДЕТЕ, после зборувај.
 
T

The Cryptkeeper

Гостин
Нека се легализира инцест, шо има везе. Само да се постави забрана за правење инцестоидни деца. Ќе се мачат така, ретардирани.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Па ти основни работи не разбираш, тоа е проблемот.
Шо ако е дете?
Епа прво научи ШО АКО Е ДЕТЕ, после зборувај.
Кој дел од "Еве може ќе побараат децата од 10-12 години да се сметаат за зрели за сексуални односи без разлика што не се одговорни сами за себе." не го сфати?

Али не е битно. Еве ти пожелувам да го донесат законот за легализација и керкати да се испердаши со таткои т.ест мажот ти, онака зрело, полнолетно, легално.
Мислам дека тогаш нема да бидеш толку либерална.

Мех.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Можат да побараат, ама нема да добијат.

А ќерка ми ако реши да се плеска со татко и, тешко дека некој ќе може да ја спречи.
Исто и ќерка ти ако реши нели, да ја задоволи мајка и орално.

Само што, предлогов е далеку од тоа што ти го замислуваш, ама кој да чита, тешко е тоа ;)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Можат да побараат, ама нема да добијат.

А ќерка ми ако реши да се плеска со татко и, тешко дека некој ќе може да ја спречи.
Исто и ќерка ти ако реши нели, да ја задоволи мајка и орално.

Само што, предлогов е далеку од тоа што ти го замислуваш, ама кој да чита, тешко е тоа ;)
Ќерка ми ако реши да ја задоволи мајка и орално ќе добие психијатарско лечење и нема да може да ја задоволи мајка и орално бидејќи потенцијалната и мајка не е умоболна личност која овие болни нешта ги смета за нормална работа.

И баш ми е мило што нема ни тие ни овие да го добијат тоа што го бараат, сепак за среќа во несреќа не се сите умоболни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom