Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Читам и не ми се верува дека на некои ова инцестот им е ОК. Онака, нека го легализираат. Најискрено се надевам дека тераат сеир, инаку не е на арно работата.
И шо ако не ми е ОК? Ќе престанат да се е*ат? Ќе престанат да праат ретардирани деца?
Па ако им се дозволи таков брак, под услов кастрација и стерилизација, да не можат да имаат потомство, нек кршат глава.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Едноставно тоа е болно. Крај на приказната.
И се додека паметните попуштаат, умоболните ќе го водат светот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Едноставно тоа е болно. Крај на приказната.
И се додека паметните попуштаат, умоболните ќе го водат светот.
И јас мислам дека е умоболно, ама како ќе ги спречиш да имаат сексуален однос и да раѓаат ретардирани единки?
Како? Имаш идеа?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Не можеш да ги спречиш, но можеш истото да го водиш како кривично дело, како и до сега, а не да се легализира како што некои умоболни ликови бараат.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И добро, ќе се роди ретардираното дете, ти ќе ги казниш и што правиме со кутрата човечка единка која ни крива ни должна се родила на овој свет така?
Што правиме со неа?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Па казната е превенција за да не се роди.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А како ќе знаеш дека не сум склепала дете со брат ми додека не го родам, и испитувањата не покажат дека е дете од инцест?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.484
Поени од реакции
28.809
Ова воопшто не треба да се поврзува со хомосексуалност од причината што хомосексуалците сакаат луѓе од ист пол, а инцестот си влече и педофилија.
Па добро бе луѓе, вас ви е ок татко од 40 години да има секс со ќерка му од 14 години? Како ќе им се дозволи брак, а како ќе им забраниш потомок истовремено? Услов кастрација ли ќе биде? Незнам, еве објаснете ми, не разбирам.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ова воопшто не треба да се поврзува со хомосексуалност од причината што хомосексуалците сакаат луѓе од ист пол, а инцестот си влече и педофилија.
Па добро бе луѓе, вас ви е ок татко од 40 години да има секс со девојче од 14 години? Како ќе им се дозволи брак, а како ќе им забраниш потомок истовремено? Услов кастрација ли ќе биде? Незнам, еве објаснете ми, не разбирам.
Па како што јас прочитав горе, станува збор само за полнолетни единки.
Без оглед дали си хомосексуалец или не, мораш најмалце да имаш 18 години па да си бркаш права.
Исто и во овој случај.
А педофилијата како педофилија, претставува насилство, така што не би ја сместила тука.

Како што се изјаснив, единствено признавам инцестоиден брак, само ако двајцата се согласат на кастрација/стерилизација. Тие што отишле јабана со паметот, отишле, нема потреба и други да страдаат поради нив.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
А како ќе знаеш дека не сум склепала дете со брат ми додека не го родам, и испитувањата не покажат дека е дете од инцест?

Оф леле, ајде сега ке правиме муабет шта би било кад би било...
Никој не вели дека ако не е легален нема ни да го има, како и до сега.

Инцестот е умоболна работа и ни накрај памет не треба да се легализира. Крај на приказната.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Тоа што ќе замижиш пред проблемот, не значи и дека проблемот ќе исчезне.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Тоа што ќе замижиш пред проблемот, не значи и дека проблемот ќе исчезне.
Како замижуваш човече, забраната не е замижување.
Ако се легализира тогаш проблемот ке исчезне?
Најголем дел од случаите со инцест се и случаи на насилство.
Не ми се ни верува дека за ова се дискутира...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па ако не сакаш да дискутираш, кој те тера?
Ако забраниш нема да престане. И ќе имаме невини ретардирани единки.
Ако дозволиш, со услов, ќе имаме инцест, но ретардираните единки ќе бидат многу помалку.
Што ти е гајле кој со кој се пердаши или живее? Размислувај подалеку од носот и од тоа тебе што ти е гадно. Имаш опција контролирање на ,,умоболните,, и спречување на нивната репродукција, или мижење и повредување на невини суштества.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Каде отиде светот еј...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Навистина исцрпен и сеопфатен коментар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom