Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
Како помина Црна Гора во своите обиди да развие "некоjа дипломациjа" со Кина конкретно?


Даj елаборисаj што може да им понуди земjава, и обратно, тие на неа?
30 години ние развиваме односи со Западот, а не со Русија и Кина.
Моментално сме албански слуги во сопствена држава и дно во Европа по многу параметри.
Автоматски споено мислење:

И мајсторов забега малце.



Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Овие баш од SS биле?

Чудно е како баш од SS.
Вермахтот бил далеку поброен.
Автоматски споено мислење:

Okej, прилично неверојатно ми беше претциве на политичариве, сите да биле SS. Пошто SS не може секој да биде, особено не на високи позиции таму.

Знаев дека Доналд Таск е Кашуб, затоа не ми се веруваше дека дедо му бил SS, па проверив.
Нормално, не бил SS.

За другите сеуште не сум проверил.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.347
30 години ние развиваме односи со Западот, а не со Русија и Кина.
Моментално сме албански слуги во сопствена држава и дно во Европа по многу параметри.
Автоматски споено мислење:


Овие баш од SS биле?

Чудно е како баш од SS.
Вермахтот бил далеку поброен.
Автоматски споено мислење:

Okej, прилично неверојатно ми беше претциве на политичариве, сите да биле SS. Пошто SS не може секој да биде, особено не на високи позиции таму.

Знаев дека Доналд Таск е Кашуб, затоа не ми се веруваше дека дедо му бил SS, па проверив.
Нормално, не бил SS.

За другите сеуште не сум проверил.
Види, 2 од 4 имиња се погрешни. Еден е вон Шолц а другиот Шолц, и еден е Лаутербахер а другиот Лаутербах. А и Линднер случајно има исто име како Николоски е кај нас, често. Ефтина пропаганда, кога Германските политичари се левичари СПД и Линднер либерал. Ама тоа е пропаганда од Србија. Плус вон Шолц е Австријец. Ама кој ги шиша детаљите :D

Не го личи Апасиев кој се прави интелектуално супериорен да споделува вакви простотилоци.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
Прво ми беше невероватно Кашуби да ставале на високи SS позиции (ова не важи за после втора половина на 44-та, тогаш и предмети почнале да унапредуваат и поставуваат на високи позиции).
Од тука тргна све, а за другите немам сеуште проверено.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Не го личи Апасиев кој се прави интелектуално супериорен да споделува вакви простотилоци.
Зошто мислиш дека не „го личи“? На што ти наликува тој „интелектуално супериорен“ господин?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.347
Зошто мислиш дека не „го личи“? На што ти наликува тој „интелектуално супериорен“ господин?
Ocigledno bese moment koga idelogija pobeduva nad inteligencija kaj nego. Treba da se kontrolira.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.643
Поени од реакции
34.850
... единствено Претседателот на Левица и пратеник во Собранието Димитар Апасиев,

278471487_553213086161760_2201621994298645775_n-800x445.jpg 278555459_553213252828410_1904122255473520375_n.jpg

заедно со Генералниот секретар на партијата, Јована Мојсоска биле во Горна Џумаја (денес Благоевград, Бугарија) на гробот на македонскиот војвода и револуционер Јане Сандански одавајќи му почит за 107 годишнина од убиството, додека од тамошни организации биле присутни „ ОМО Илинден Пирин“ и други македонски здруженија и организации!

Macedonia-Skopje-Sandanski-10-354x630.jpg 350px-Јане_10.JPG

Вечна Слава, Јане Сандански!
(споменик во Скопје)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom