Ламбе Алабакоски fan club!

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
elen4e_bonjovi напиша:
So be tolku po Lambe?Dobro pee deckoto, ali rano mu e za fan club...Nema niso protiv nego ali ne go ni sakam mnogu...Osven More od solzi i toa samo pesnata:)
Убавини е дечкото многу си го сакам јас, да не беше тој јас никогаш немаше да пеам под туш :pos2: . Убаво е тоа што има фан клуб
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
абе ламбе е тапа за пеење
незнам зошто толку го сакате
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
NeRtHuS_ErDa напиша:
Potenciras deka e od bitolskite sela i odma posle toa,kazuvas deka ste lepenki.Da ne bi i ti si od bitolskite sela?
Логично е нели?:wink:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Jovana15 напиша:
Da sch00lGirl ozbilno, lambe ne mi e fan,fanovi mi se popoznatite pejac/ki..Ne mozam nikoj da odvojam posto gi ima poveke..
Извини ама морав :pos: :pos: :pos: :pos:
Може автограм?:vozbud:

Обично кога незнаеме нешто што значи не постираме !?
Не се резили вака друг пат:wink:
 
Член од
15 ноември 2005
Мислења
355
Поени од реакции
1
RealGirL напиша:
Извини ама морав :pos: :pos: :pos: :pos:
Може автограм?:vozbud:

Обично кога незнаеме нешто што значи не постираме !?
Не се резили вака друг пат:wink:
:pos2: :bravo:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Jovana15 напиша:
Lambe ne mi e bas nekoj golem fan,ne slusam pesni od nego,no ne ni mi se sviga negoviot nacin na oblekuvanje..Mislaaaaam alooo mene poveke na zensko mi lici od kolku na masko :pos: poglednete go na prvata slika..
Чекајте бе луѓе да му објасниме на девојчето, сигурно не и е јасно што згрешила вака што и зборите... :pos::pos::pos:
Јована15, фан=обожавател. Сваќаш?
Е сеа ти ако си славна тоа е више друга работа.. :poss:
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
RealGirL напиша:
Ти кажаа како се вика..само да дополнам има 17 години учи во Корчагин и сега ќе биде 4-та!
Не учи више у корчагин туку у нова се префрлила пошо многу отсуствувала у корчагин а ваму пошо плаќа нема гајле!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
*mako* напиша:
Lambe e nasata najnova,najgolema i najdobra zvezda.
Ajde soberete se fanovi od site strani , da go salvime i zborime lambe site zaedno.
Vo imeto na Lambe.
Site za Lambe, Lambe za nas.(mototo na fanovite na Lambe)
сите за Љамбе, Љамбе за никаде е работава
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кој знајт од кое село е Љамбе добиват награда.
Прва награда: Карта за концертот на Љамбуш.
Втора награда: Две карти:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

CraZy`g|rL

The Little Princess
Член од
10 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
0
haha vie site bre na udolu go zedovte choeko...sho mu fali ?! pa ne mozat site odma da stanat golemi dzvezdi i da imat eden kup obozavateli :) mozda ne e neshto posebno ama jas si go sakam Lambe a i pesnite negovi mi e ubaj i si gi slusham :D pogotovo "More od solzi", eee mn si ja sakam pesnata ! ;)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Fantom_oh напиша:
Кој знајт од кое село е Љамбе добиват награда.
Прва награда: Карта за концертот на Љамбуш.
Втора награда: Две карти:pos2::pos2::pos2::pos2:
ху уил гес?
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Видете вака, јас летово имено наминував во Планет во Охрид пошто понежниот пол е по тие ствари а знаете како е ОД КАЈ ТИ Е ЖЕНАТА ТАМУ ТИ Е РОДАТА и една вечер пееше Ламбата, јас начукуење (6 вотки и 3 пива) и застанувам пред Ламбе и се на куп му ставам: КРЕТЕН ЕДЕН !!!!!! СИМНИ СЕ БЕ НЕ ЗАВИВАЈ !!!! ЛАМБЕ СЕЉАК ОД С.ЉУБОЈНО ПРЕСПАНСКО!!!!!!!!! ДА И ГО НАЧУКАМ НА ДЕВОЈКАТА ОД ГРКЛАН ДА И ИЗЛЕЗЕ али брат све на куп сум му ставил, ќути глава што извадив, не ме слушнале од обезбедување, а тие околу мене се смееа, а Ламбе ме гледаше и се правеше дека не ме приметува
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ROCCO напиша:
Видете вака, јас летово имено наминував во Планет во Охрид пошто понежниот пол е по тие ствари а знаете како е ОД КАЈ ТИ Е ЖЕНАТА ТАМУ ТИ Е РОДАТА и една вечер пееше Ламбата, јас начукуење (6 вотки и 3 пива) и застанувам пред Ламбе и се на куп му ставам: КРЕТЕН ЕДЕН !!!!!! СИМНИ СЕ БЕ НЕ ЗАВИВАЈ !!!! ЛАМБЕ СЕЉАК ОД С.ЉУБОЈНО ПРЕСПАНСКО!!!!!!!!! ДА И ГО НАЧУКАМ НА ДЕВОЈКАТА ОД ГРКЛАН ДА И ИЗЛЕЗЕ али брат све на куп сум му ставил, ќути глава што извадив, не ме слушнале од обезбедување, а тие околу мене се смееа, а Ламбе ме гледаше и се правеше дека не ме приметува
Извини вака али ти во ситуацијава си сељакот!

Ама важно се начука на Ламбе,обично се начукуваме на песни што не погодуваат:wink:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Се начукав заѓто Галичанецот (Д Каспер го знае) ме частеше се гага, а за Лабата к*рот му чуе, него онака се извикав ко на стадион, можда јас сум бил сељакот али јас многу добро се чуствував потоа
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ROCCO напиша:
Видете вака, јас летово имено наминував во Планет во Охрид пошто понежниот пол е по тие ствари а знаете како е ОД КАЈ ТИ Е ЖЕНАТА ТАМУ ТИ Е РОДАТА и една вечер пееше Ламбата, јас начукуење (6 вотки и 3 пива) и застанувам пред Ламбе и се на куп му ставам: КРЕТЕН ЕДЕН !!!!!! СИМНИ СЕ БЕ НЕ ЗАВИВАЈ !!!! ЛАМБЕ СЕЉАК ОД С.ЉУБОЈНО ПРЕСПАНСКО!!!!!!!!! ДА И ГО НАЧУКАМ НА ДЕВОЈКАТА ОД ГРКЛАН ДА И ИЗЛЕЗЕ али брат све на куп сум му ставил, ќути глава што извадив, не ме слушнале од обезбедување, а тие околу мене се смееа, а Ламбе ме гледаше и се правеше дека не ме приметува
rocco gi dobiva biletite... :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom