Куќите на познатите

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Begaj be krienka da igras ke se baras 6 meseci
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
eve ja od "covekot pajak" Bill Gates.:)
 

Attachments

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Znam be. a ti dali znaes vo taa kuka so go ima bazenot ima staveno sistem za muzikata da moze perfektno i pod voda da ja slusa bez nikakvi precki mnogu zversko
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Nishto "zversko" koshta samo 100 evra i go imash istoto shto toj go ima samo dokolku imash bazen.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
E kaj toa kaj nas? Stvarno kaj si slusnal za takvo nesto? Ja prv pat slusnav za takvo nesto koga "BILL" se pofali za toa
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Kako kade be,pa si pravish takanareceni "kasetki" okulu bazenot i vo niv gi smestuvash zvucnicite.Fintata e vo toa da gi napravish shto podlaboko odnosno poblisku do dnoto so shto se postignuva pojak efekt.Se razbira deka kontaktnata strana so vodata treba da bide rezonantna no dobro e i staklo od 20mm kolku da moze da go izdrzi pritisokot.E sega nema da postignesh 100% prostiranje na zvukot no barem do 60-70% moze bez problem.Se sekavam na nashiot arhitekt Janko Kostantinov koj 60tite go proektiral Apolo,megudrugoto ke rece:
-Nema granici za Makedonskiot arhitekt,dokolku go ostavish i dovolno go "stimulirash" moze da napravi ziv covek od kamen.-
Inaku Janko brat na Gjorgi Konstantinov e proektant na poshtata vo Skopje koja iako ne e dovrshena vo celost spored idejniot proekt predstavuva remek delo na Evropskata ako ne i svetskata sovremena arhitektura,samo shto nie toa ne go primetuvame(barem nekoj od nas).:)
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
A aко можат другарчињата од Скопје може да стават слики од некои наши познати личности (пеачи, глумци, спортисти, политичари) па да видиме колку они имаат вкус за одбирање на нивните куќи.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
mmm121 напиша:
A aко можат другарчињата од Скопје може да стават слики од некои наши познати личности (пеачи, глумци, спортисти, политичари) па да видиме колку они имаат вкус за одбирање на нивните куќи.

Искрено за тоа ме фаќа страв да не ископаме некоја грда куќа па затоа не би ставил. Може да има некои добри ама не би барал
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Зошто не би барал? Кога конструктивната критика ќе е на доволно високо ниво, со неа ќе се дигне и естетската свест и совест.

Сакам да кажам, се е вредно за коментари. Добри или лоши... неможе да има лош ефект!

Најдете слики од домовите на нашите познати фаци. Честам пиво за најдобриот постер.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ја ја имам видено куќата на нашето меко "Р" Грујо ама немам слики инаку куќата се наоѓа на патот за накај Соње ако знаете кај е.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
леле ова куќа повке личи ка касарна отколку на куќа...(општо за сите)
не лошо ама , ептен огромни нешта.:music5:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom