Купување таблет компјутер

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Друже извини, не ми беше поентата да те навредам, или да се пронајдеш. Јасно е дека има исклучоци, како тебе, кои ќе го користат таблетот за нешто корисно(ете како читање e-книги) или за работи поврзани со факултет, ама ретки се, тоа ми е муабетот. Познавам доста луѓе кои имаат земено таблет само за да се искурчат, да го вадат по кафичи и за да дремат на facebook со него, ништо повеќе.
Не се навредив, туку сакав да дообјаснам зошто ќе земам таблет. Знам дека има многу такви и јас бев против таблет зошто имам смартфон и има слични функции само се разликуваат во големината и перформансите ама кога увидов дека заради мене еден хектар шума ќе се исече:D само за лисја си реков подобро да си земам еден па шта буде нека буде.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нема дилема, чим ти е примарно за ЧИТАЊЕ материјали, тогаш iPad 3 и неговиот ретина дисплеј. Другиве не се ни блиску до таков квалитет, едноставно мора да земеш високо-квалитетен дисплеј ако планираш очи да вадиш на него.
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
ipad 3 40 000 denari,preceneto za ovaj pazar.
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 20:46 ---
299 $ na ameri4ki pazar
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.787
Поени од реакции
2.880
Ајпад 3 без размислување одлично ќе ти заврши работа поради ретина дисплеј а ако ти е краток буџет тогаш асус трансформер прајм е одличен додека HP е застарен нема веќе апдејти .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD
 
П

Паган-др

Гостин
Друже извини, не ми беше поентата да те навредам, или да се пронајдеш. Јасно е дека има исклучоци, како тебе, кои ќе го користат таблетот за нешто корисно(ете како читање e-книги) или за работи поврзани со факултет, ама ретки се, тоа ми е муабетот. Познавам доста луѓе кои имаат земено таблет само за да се искурчат, да го вадат по кафичи и за да дремат на facebook со него, ништо повеќе.
Муабетов ти е ист, ќе земам машина за куцање, пошто дечиштава со јакиве машини се напраија мангупи...
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Фала ви за мислењата, се одлучив за иПад. Ке го купам или од купи лаптоп или од Романија. Цените се исти 30000 денари ама има во Романија еден маркет каде ако производот е отворен или изложен во продавницата или ако има мала гребнатина се продава со попуст од 10 до 30%.
 
H

HoT IcE

Гостин
Види вака, хардверските делови кај сите овие таблети се од ист производител, значи разлика во квалитет во хардвер нема, освен тоа што Apple има најквалитетен built-in design и според тоа има предност, а ако мислиш дека некој друг ти нуди подобри перформанси од Ајпадот, тогаш зимај Асус, бидејќи бележат огромен напредок во производство на лаптопи и таблети, пред се на квалитетот на изработка.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Фала ви за мислењата, се одлучив за иПад. Ке го купам или од купи лаптоп или од Романија. Цените се исти 30000 денари ама има во Романија еден маркет каде ако производот е отворен или изложен во продавницата или ако има мала гребнатина се продава со попуст од 10 до 30%.
Купувај од кај што мислиш само немој од купилаптоп!
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Неретко се случува да се погоди да продаваат репарирана или шкарт роба, па послем за некој месец ќе ти рикне нешто па триста нервози. Затоа побарај на друго место, и да треба да чекаш некој месец, подобро чекај.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
460
http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=33992&id=115&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action=A

ASUS Tablet TF300T-1K138A BLUE


  • 10.1"" LED Backlight
  • Nvidia® Tegra™ 3
  • T30L Quad Core
Nvidia® Tegra™ 3 Mnogu vazen ZACIN
Дефинитивно овој би го земал...Ем тастатура има, ем таблет...Померачки, поубаво и попрактично - НЕМА..
И добри спецификации има. Според мене далеку бољи од АјПад 3...АјПад-от некако ми е непрактичен, поише го бие глас..
И екранот му е фан-тас-ти-чен! Го имам испробано и гледано од секој агол...Скоро како iPad3, дури со многу работи е сличен со iPad-от. Али ја би го избрал Асус само затоа што има Android и ми се свиѓа тој оперативен систем, и има тастатура...
http://www.youtube.com/watch?v=R_YhJ0dxoqo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom