Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
9 јануари 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Знае ли некој дали стигнуваат нарачките од Германија ?
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
65
Поени од реакции
62
Требаше од 15 јуни да се отворат границите.
Требаше на 17 Мај, па после одложија за 1 Јуни, па сега продолжуваат за 15 Јуни, се гледа дека целта на одложувањето е да се заджат луѓето овде додека не се одржат изборите, сигурно ке одложат и после 15ти јуни, инаку реална потраба за затворени граници Нема сите соседни држави веќе се отворија. Јас лично не сум засегнат со затворените граници освен што тоа се користи како оправдување од поштата да не ги добијам нарачките кои ги имам нарачано од порано.
Автоматски споено мислење:

+
Било што да нарачаш стигнува од Германија.
Од Германија нема голем број на нарачки се знае дека најголемите глобални интернет продавници се eBay и Алиекспрес тие имааат најдобри цени + поштарина какви што никоја друга интернет продавница не може да постигне.
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2013
Мислења
145
Поени од реакции
37
Vi stigaat li pratki od ali express?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
65
Поени од реакции
62
Vi stigaat li pratki od ali express?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
како што гледам од форумот за северозападна македонија не стигаат пратките од 15 март наваму не се испорачува, а во Велес гледам дека стигнуват и нема некој друг да се жали од источна македонија, така да најверојатно само во северозапдните општини нема испрака.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
145
Поени од реакции
37
како што гледам од форумот за северозападна македонија не стигаат пратките од 15 март наваму не се испорачува, а во Велес гледам дека стигнуват и нема некој друг да се жали од источна македонија, така да најверојатно само во северозапдните општини нема испрака.
И во Источна нема.... [emoji24]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.140
Поени од реакции
11.471
Од каде да земам i12 tws?

Ги продаваат на Али?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.083
Поени од реакции
4.377
Дечки, конечно почнаа да стасуваат пратките од Али... денес дури две ми стасаа што беа нарачани во март.
Ми ги донесе поштарот до дома иако не беа ситни.. (уреди и полњачи) :)
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
274
Поени од реакции
333
Стигаат и во Охрид 100% потврдено, инаку и пратки што сум ги нарачал во средина на Април на тракинг гледам дека дури пред 3 дена тргнаа за навака.
Edit: Од Кина за Европа мислев :D
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
65
Поени од реакции
62
Стигаат и во Охрид 100% потврдено, инаку и пратки што сум ги нарачал во средина на Април на тракинг гледам дека дури пред 3 дена тргнаа за навака.
Edit: Од Кина за Европа мислев :D
20200529_222310 copy.jpg
Oд седина на Фебруари до 5 мај нитуедна нема пристигнато а кога правам тракинг преку телефон на алиекспрес за првите 3 искача дека се подигнати, а на 17 трак како на сликава. И една од Америка чекам и таа недоаѓа претена на почетокот на Март, чудно како во некои градови има испорака во некои не?????
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
274
Поени од реакции
333
Прегледај го приврзокот 253952
Oд седина на Фебруари до 5 мај нитуедна нема пристигнато а кога правам тракинг преку телефон на алиекспрес за првите 3 искача дека се подигнати, а на 17 трак како на сликава. И една од Америка чекам и таа недоаѓа претена на почетокот на Март, чудно како во некои градови има испорака во некои не?????
Проблемот е во нашата пошта и поштарите, пратка од Германија ја пратев со тракинг и дента кога стигна во Охрид ја подигнав одма, а поштарот известувањето го донесе 1 недела откако ги подигнав, премногу споро се движи внатрешниот сообраќај на пратките али јас ево 2 пратки чекам од Али скоро 350 евра се двете од кои едната сеуште не е тргната од Кина а купена е на 30 април, а таа што ја нарачав на 24 април тргна од Кина пред неколку дена.....
 
На врв Bottom