Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
има некој искуство со DHL Parcel (ne DHL expres),дали стига преку обична пошта или ДХЛ македонија,??
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Некој купувал од оној македонскана фирма OutletON ? Го имам лајкнато на Фејсбук ама никогаш немам купено а гледам интересни работи има.

Продаваат се и сешто од бебешка опрема, гуми за автомобили, кујнски апарати, постелнини, играчки па се до храна за кучиња а ефтино е.

Ме интересира чисто онака каков е квалитетот на работите што ги продаваат.
 
S

staycalm

Гостин
Некој купувал од оној македонскана фирма OutletON ? Го имам лајкнато на Фејсбук ама никогаш немам купено а гледам интересни работи има.

Продаваат се и сешто од бебешка опрема, гуми за автомобили, кујнски апарати, постелнини, играчки па се до храна за кучиња а ефтино е.

Ме интересира чисто онака каков е квалитетот на работите што ги продаваат.
Голем дел од производите им се со високи цени во споредба на тоа колку би потрошил да си ги порачаш сам од интернет. (Обично некои гаџети, помали апарати) А инаку има квалитетни работи, тие горење и слично се со гарантиран квалитет, другото зависи како ќе ти се погоди :D
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Од алатите буквално се е кинеско.
Раидер се бугарски како што знам но произведени во Кина исто и искра се произведени во Кина.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Голем дел од производите им се со високи цени во споредба на тоа колку би потрошил да си ги порачаш сам од интернет. (Обично некои гаџети, помали апарати) А инаку има квалитетни работи, тие горење и слично се со гарантиран квалитет, другото зависи како ќе ти се погоди :D
Она што имам видено на сајтот во делот технологија што имаат го има и на Алиекспрес, за други работи и не знам.

Видов дека продавници имаат во Србија, Бугарија и Македонија за Грција, Романија не пишуваше дали има продавница.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Што мислите за страниве дали се веродостојни и дали откако ќе се порача нешто дополнително плаќаме на граница.
https://www.bike24.de/
и
https://www.bike-discount.de/
Тотално 100% веродостојни, јас нарачав задна касета од bike24 вкупно со shipping околу 60 евра беше, па на пошта само 240 денари платив....а ево баш денеска ми стигна писмо за друга нарачка во вредност од 124 евра па ке морам да платам и царина и ддв...колку вкупно ке платам ке видиме, ке постирам update тука.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Има ептен евтини ствари, само незнам дали е скам.
Има ли некој порачувано?
TaoBao е страна наменета за купување само во Кина.За тоа е на кинески и се цените многу по евтини.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom