Купки

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Мали трикови за поубав изглед!

Користите купки ? ... Како се релаксирате во када, поточно со кои купки ?!
Имате ли некои предлози ?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако веќе имам време да се релаксирам во топла када, освен огромната миризлива пена ставам морска сол. Толку :lol: :P
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Retko lugje koi znaat da vklopat i nosat parfem. Pre namirisani, nepogoden (cveten za na priem, ne primeten za vo diskoteka, napaden za na koncert) pa ko ke ti pomine toa nozdrite da ti gi izgori, zivotot da ti go zasmrdi.

No, nishto kako mirisot na covekovoto telo (i nezboram za nekapeni, zapoteni lugje vo 19ka).
Ne e deka ne sakam parfemi i kremi i ne e deka i sama ne gi koristam, no ne sakam parfemi kaj drugi lugje, posebno lugje koi ne gi gledam cesto. Mirisot da im go zapametam, so sebe da go nosam, onoj miris, samo niven koj nikomu drug ne pripagja i nikoj drug na nego ne potsekja, samo toj -- cistiot--nivniot. Vo tolpa lugje da gi stavish, so zatvoreni oci da gi najdam. Toa e mirizba!
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Kako prvo potpolno se slagam so OBDN.
Vtoro: Izminative nekolku godini mnogu retko upotrebuvam parfem (osven ako ima nekoja prilika). Mi se gadi od postojano vdisuvanje na mirizbata od parfemite pa kolku i da se nezni, duri ne mozam da podnesam ni nekoja parfimiran/a do mene podolgo vreme.
Uljani gelovi ne upotrebuvam. Eve edna slucka: Kupiv Penaten uljan gel. Ako veruvate edvaj izlegov od kada od tolku sto se lizgase (plus mi se isturi). Posle toa edvaj ja iscistiv kadata. Takov mrsen sloj se napravi sto edvaj so zeska voda i sredstva za cistenje go izvadiv. I od togas , nikogas poveke.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
еј...ако сака некој да купи парфем нека ми пише пм...ме најде едно типче и ме праша дали сакам да шиткам му кажав дека сакам...така да пм

Иначе сега со ова продавањево јас нема да фрлам толку пари колку што фрлав до сега. Иначе користам еден стик Marco Polo, малце е поскап ама е ефективен и нема мирис воопшто.

После се прскам според расположение и какво е времето надвор...свежи ако има сонце а ако е тмурно некој потешки...иначе за во петок прскам или Д&Г или Кензо
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
isabelle напиша:
стик, is so gay:(
Точно, многу е гејски да се мачкаш со стикче под мишка. Поготово влакнеста. :pov:

После туш (не бања), откако убаво ќе ја избришеш целата вода од телото, нема ништо поубаво од второ туширање со дезодоранс. Онака, за преку ден. За други прилики, нормално парфемче на груди и врат. :wink:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Си користам од колекцијата „бебе„ или „пенатен„најубави се најтестирани оти се за деца,и нај задоволна сум си.Сум пробала секакви но како што реков детскте продукти се најдобри:wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
123 напиша:
Еве што користам од природните:
Во полна када ставам едно млеко и една ванила.
Како алтернатива за купка против настинка односно во случај да се нема или е потрошена, ставам седум, осум кесичиња чај од камилица.
Kamomilicata super opusta ama dosta cesto mi se desilo da odvaj stanam od kada koga ja koristam:)
Inace jas koristam cesto mirizlivi bombici , si go zemam mp3 -to na mali zvicnici , malo sise vince od 2,5 i zaboravam da stanam od kada :)))
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
preporacajte mi kupka koja ke mozam da ja napravam ili kupam od prodavnica ne e bitno kolku koshta samo da funkcionira - relax i umorna koza....


pozdrav i fala
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Allita напиша:
preporacajte mi kupka koja ke mozam da ja napravam ili kupam od prodavnica ne e bitno kolku koshta samo da funkcionira - relax i umorna koza....


pozdrav i fala

Нема врска каква купка користиш, само да ти одговара миризбата и ако знаеш да си направиш атмосфера, како тивка музика, свеќички запалени, стапчиња миризливи, винце итн., Најдобар лек за опуштање а поготово на крај од еден стресен ден.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
123 напиша:
Нема врска каква купка користиш, само да ти одговара миризбата и ако знаеш да си направиш атмосфера, како тивка музика, свеќички запалени, стапчиња миризливи, винце итн., Најдобар лек за опуштање а поготово на крај од еден стресен ден.

abe za mene ima vrska...sum probala sve i svashta ama nemozam da najdam tuka vo mk neshto shto bi mi odgovaralo i na kozata i na setilata...zatoa baram nekoj da preporaca neshto konkretno shto go koristel ednash i nikogash nema da go promeni...recept neshto slicno...
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Па стави литар млеко (тоа за кожата е суууупер) стави си филтер кесички од камилица и плус од нане посто дава убав мисрис. Природно ти е така да немаш негативни ефекти, а можеш во секое време да си го направиш.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
123 напиша:
Па стави литар млеко (тоа за кожата е суууупер) стави си филтер кесички од камилица и плус од нане посто дава убав мисрис. Природно ти е така да немаш негативни ефекти, а можеш во секое време да си го направиш.

fala ke probam i ke ti go kazam rezultatot :cuc:
cekam i drugi preporaki btw
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
mmm ja momentalno korista edna palmolive kupka, epten ubav miris ima, me opusta nenormalno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom