Култни песни за кои нема снимено спотови

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Ајде да видиме, секој за онаа музика која ја слуша. Која е песната која сметате дека заслужува да има снимено спот?

Еве конкретно, јас мислам дека Нас најголем грев има што не сними спот за NY State of Mind...Една од Топ 3 песни во цела рап индустрија според мене...

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
2 недели била на врвот во Америка во 1986, ама бендот никогаш не снимиле спот...затоа не ја вртеле на MTV :icon_mrgr:

 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.279
Се мислев на миљон култни песни од Џудас Прист и Сабат…
Ипак у чест на Дио :roker:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
песна над песните, на генијалецот Џони Бристол, но направи грешка што не му ја даде првата изведба на Том Џонс и ќе се снимеше и ливе спот...
Всушност Бристол беше по малку расист и првите изведби ги даваше само на црни пеачи, а од дузина супер песни на Џони Бристол има само еден супер спот со BUDDY MILES -We Got Love

исто така, се Запостави hitot od senka, Бсиде од МЕГА хитот, G.G.Grass of Home, If I Had You , тапанарска Миниатура на гениалецот Chris Slade, ја слушавме на Јуке Боксови... Всушност Гордон Миллс и Том Џонс го истуркаа на врв Каверот, а за нивниот оригинал не снимија Ливе клип... еве како би бил, калемена компилација
Првиот менаџер на Т.Џ., тогаш Томми Скот и Сенатори, Лудиот гение Џое Меек, ги стави снимките од 1963 во фиока, ги издаде дури 1965 кога новиот менаџер на Т,Џ, и групата почна да објавува, па и тука нема ливе од ништо, посебно фали од супер песната, изгубениот диамант...еве компилација
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.110
Поени од реакции
820

Не само што не се сними спот туку и не се ни вклучи на албум.
Според мене една од најдобрите песни на Madonna и голема штета што ѝ ја продаде на Laura Pausini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom