Куку Леле

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Една од најдобрите македонски групи !!!

Постирајте песни да се потсетиме на нивните евергрини и да им показеме на новопечените македонски музичари што беше музика во Македонија !!!
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Е тоа ти е песна ептен посебна.

Душо знаеш ли не можам да ја најдам на јутуб.

Имаа стил дечките.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас највише си ја поштуем “Не плачи, не жали“. :)
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Од добра група нема промашена песна, дури и да не е толку добра. Блесава си или не е сосема на место. :)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Za razlika od "bravoband" mislam taka gi vikaa i ostanatite drugi ovie mozat da im predavaat muzika , ehhhhhhhhhhhh da se vratat i da im otidam na svirka se bi dal , zosto se raspadnaa nesakam da im navleguvam vo privatnosta ali sram da im e, neka znaat deka ostavija mnogu fanovi koj uste gi sakaat Kuku Lele , sea Panki da znae deka bez Robert e katastrofa , a i Robert go gledam samo sparta ulici natamu navamu , a da si bea zaedno mislam deka vo Makedonija ke bea momentalno NA VRV .... sekoj drug komentar bi bil izlicen osven

RESPECT !!!!
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Куку Леле остави доста песни на Македонската публика кој и ден денеска се слушаат...еве една од хитовите...

 
P

PewDiePie

Гостин
Најјаката македонска група,колку сакам да направат еден концерт да ги испукаат старите песни да слушнат децава што било музика а што е ова што се свири денес.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Јас највише си ја поштуем “Не плачи, не жали“. :)
Дефинитивно најдобрата песна од "Куку Леле":)

Како помал ги слушав премногу. Ми беа една од омилените македонски групи кои правеа одлична музика. Денес Панки забега по други патеки ама веројатно вака му е подобро од финансиски аспект. Знае дека во секој момент има напалена раја која обожава да слуша "лепша од ноќи" и сл. Како и да е, жално е кога ќе се направи споредба на македонската музика која се правеше пред 10 години и оваа денес. Ама нели сега сите следат светски трендови:icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom