Кружен форум: Дали постои Бог?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Така било предходниот пат :pos:
Атеистите на темата немаат никаква потреба да го бранат својот став. Бидејќи нивниот став е точен, се додека верниците не го побијат.
А ако верниците успеат да докажат дека Бог постои (не да ми кажуваат теории и прикаски дека "нема кој друг да е", туку Стварно да докажат) тогаш ја стварно симињам капа и стануем "верник".
Хахах некој тебе да ти докаже?
Далеку си чедо далеку.
Тој став ти е погубен , елиминирај го додека не е касно .
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Хахах некој тебе да ти докаже?
Далеку си чедо далеку.
Тој став ти е погубен , елиминирај го додека не е касно .
Aјде синко просветли ме :)
Зожто ставот ми е погубен? :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ај најдете друга тема ..
темава ќе постои се додека не дојде Чорбаџија да каже шо се десило ..
дотогаш не завлегујте у дебати непотребни ... освен ако не сте учествувале во дебатата па да ни раскажете нешто ..
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Дискусијата и општо кружниот форум помина убаво, во пријателска и дружељубива атмосфера. Во дискусијата учествуваа 2 атеисти, 2 агностици и 4 теисти. Имаше уште 2-3 атеисти/агностици во публика кои од непознати причини (трема, неспремност, или чисто немање желба) не сакаа да земат учество во дисксуијата и останаа во публика. Во публика дојдоа околу 40 души. Значи повеќе имаше сеирџии отколку дискутанти. Сепак по официјалниот дел се развија доста локални дискусии со луѓето. Со еден збор имавме убаво дружење и запознавање на интересни луѓе од различни профили. На крајот од дискусијата многу души изразија желба за повторно организирање на сличен настан. Тоа ќе се случи наскоро и благовремено ќе ве известам и тука на форумов кајгана.
Од кајгана видов само една личност, чиј идентите нема да го издавам доколку самата личност не пише. Това би имал јас да кажам.
Поздрав.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
супер за доброто дружење итн ..
ако би сакал да пренесеш некои детали .. како и шо се одвиваше .. некој заклучок итн .. некои кратки црти од муабетот ..

да не заинтересираш да ни пренесеш дел од атмосферата ..
се разбира ако сакаш ..
ако неможеш пак да ја затворам темава како завршена ...

мило ми е шо се било во најдобар ред и супер сте си поминале ..
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Би било фер и објективно само доколку ја цитирам целата дискусија. За жал не се снимаше, така што нема да се појави ни на јутјуб. Јас немам што да додадам на темава. Позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom