Крстозбори

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Дали и колку време посветувате време на ова хоби. Како помал со дедо ми редовно решавав по неколку на ден. Сега се нема време, но ако најдам некое Сканди списание решавам чат-пат.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ретко решавам, само онака понекогаш за да тепам време. Иначе решавам само судоку.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.772
Во последно време малку решавам. Последен пат кај девојка ми дома заедно решававме.
Кога бев помал многу решавав. Дури бев и на квалификации за ТВ Крстозбор, ама не поминав баш најсјајно.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ако најдам некое обавезно му седнувам :pos2: ама ретко читам такви списанија ил ислично кај што има крстозбори ама ми фалат :uvo:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Па решавам во екстремно досадни ситуации, ама ме нервираат некои асоцијации, како на пример : Река во Тонгузија, средното име на принцот од Нова Гвинеја, бојата на плочките во кенефот на некоја што нема ни а од актерка и така:).
Инаку со ова крстозбориве во последно време усрамувам професорки. На враќање од екскурзија, решавав и гледам асоцијација : Средна линија во триаголник. Не знаеше професорката, па после самото излезе:tapp:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Во последно време ме мрзи да си купам.Ама кога решавам по цело списание не ми бега.Ептен ги сакам.Почнав од многу мал и оттогаш ги засакав многу:)

И да не имаше тема Енигматика?Зашто памтам дека на таква тема имам одговарано, поточно за крстозборите.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Koга немам попаметна работа и ако ми се најде при рака ќе решам некој, а не ми се некое хоби!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Koga neam drugo so da praam i ako mi se najde pri raka mozebi :) ama najcesto na plaza na odmor :wink:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Мозокот не ми работи за крстозборите .. :tapp::tapp:
Понекогаш од досада ке седнам ништо нема да решам ке се изнервирам и то .. само нервози .. :pos2:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Koга немам попаметна работа и ако ми се најде при рака ќе решам некој, а не ми се некое хоби!
и јас...мајками купува ТЕА крстозбор али од таму само делот “Селотејп“ го читам бидејки има јак хумор...
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Крстозбори нема решавао од кој знае кога. А иначе добри се за тепање време..
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
секогаш решавам коа ќе најдам..теа крстозбор,ѕуница,по весници
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Некогаш сум преопседната со крстозбори, знам да решавам, да се заборавам од решавање, некогаш пак со месеци не отварам да решам некој. Добра занимација се кога е ултра -мега досадно дефинитивно. Некогаш се и добра дистракција за да не мислиш на нешто на кое не сакаш да мислиш.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
порано ептен решавав, али сеа ретко. Само ако ми е ептен досадно, и ако ми се најде при рака крстозбор некој
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Редовно заразно хоби :vozbud: нема утка посебно на одмор плати 1 земи 3...отсекогаш су ги сакал...омилени сканди и италијанките
 

Kajgana Shop

На врв Bottom