Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од Igor.sv, 12 ноември 2017.

 1. Drima94

  Drima94 Гостин

  I jas planiram da kupam Ardor i mislam deka ima golem potencijal (short-term & long-term) so ogled na toa sto ke imaat fully operational 3 gen blockchain platforma od Jan 01, 2018.
   
  На Ставрогин му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Despot

  Despot ВОЈВОДА

  Член од:
  25 септември 2008
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  185
  Точно, ни требаат насоки, знам дека на бинанс мојме да тргуваме. Али од каде да купиме етериум или литле коин за да мојме да ги префрлиме? Не можит веќе на coinbase?
   
 3. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.164
  Да, само што пред неколку дена цената му се крена за околу 35%.
   
 4. Drima94

  Drima94 Гостин

  CEX.IO or BitPanda maybe?
   
 5. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.164
  АДА-та отиде на 40 центи.
   
 6. Drima94

  Drima94 Гостин

  Koj ve"sta"cki hype.... ne mi se veruva. Na "sto se bazira ovaa cena? na potencijal? Cardano ne e ni blisku do zavr"sen produkt. "Spekulativen market poln so eden kup idioti.
   
 7. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.164
  На хајп се базира, но хајпот има основа. Мисламдека АДА-та е најамбициозен проект од сите криптовалути. Далеку е од завршен продукт, всушност на самиот почеток е. Јас искрено мислам дека Карданото до крајот на следната година ќе достигне многу висока цена, и мислам дека како долгорочна инвестиција е најдобар избор.
   
 8. Астера

  Астера

  Член од:
  17 ноември 2014
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  456
  Најперспективен проект којшто сеуште не е кренат, а веќе има договори и реализирани проекти во позадина со многу сектори од Јужна Кореја е ICON (ICX). Се работи дефакто за државен блокчејн провајдер за Јужна Кореја, неверојатно голем потенцијал и пазар.

  https://coinmarketcap.com/currencies/icon/

  Ќе почне да се трејда за некој ден, има 400м коини, иницијално беа по цена од 0.12 usd, се под 1usd е премија, некоја си објективна проценка е дека ќе чинат по 100usd за 2 години од сеа.
  --- Споено дупло мислење, 17 декември 2017 ---
  spectrocoin
   
  Последно уредено: 17 декември 2017
 9. thorse

  thorse

  Член од:
  4 јули 2014
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  65
  Da
   
 10. icerici

  icerici No Woman No Cry

  Член од:
  19 април 2012
  Мислења:
  259
  Допаѓања:
  257
 11. Dar_Mak

  Dar_Mak ексцентрик

  Член од:
  22 октомври 2010
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  22
  Пиво имаш, ајде сега и некое милионче вложи па и јас да земам некој процент :LOL: Јас за среќа се регистрирав од странство, така да и таа финта може да запали, одиш Бугарија, Грција, Хрватска или каде и да е дозволено и правиш сметка со IP од таму. Мене не ми бара лична карта за трговија до 2 BTC, а купувам со картичка. Но, еве имало и други опции, spectrocoin.
   
 12. 3D®

  3D®

  Член од:
  2 април 2017
  Мислења:
  177
  Допаѓања:
  142
 13. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.164
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 14. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.619
  Допаѓања:
  845
  Ме неми бара личма карта, пасош или возачка. Едино со VPN не сум пробал, тоа може ќе функционира.
   
 15. Dar_Mak

  Dar_Mak ексцентрик

  Член од:
  22 октомври 2010
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  22
  Еее таа измама да ја купевме пред некоја година сега ќе си бевме богати. Инаку измама е исто колку што се измама сите берзи на светот, вклучувајќи ја и Вол Стрит, но факт е дека ако имаш барем еден биткоин можеш во моментот да го продадеш и да инкасираш 18 бона, ова е проверено, не е фикција!
  --- Споено дупло мислење, 17 декември 2017 ---
  Пробај или па скокни до ЕУ, еве кај е одма до нас. Дечките горе пишаа и други алтернативи, но како што гледам спектрокоин има доста поголеми провизии.
   
 16. leyla1

  leyla1

  Член од:
  16 октомври 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Игор како може да стапам во контакт со тебе ?
   

Сподели преку: