Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од Igor.sv, 12 ноември 2017.

1. Drima94

Drima94 Гостин

I jas planiram da kupam Ardor i mislam deka ima golem potencijal (short-term & long-term) so ogled na toa sto ke imaat fully operational 3 gen blockchain platforma od Jan 01, 2018.

На Ставрогин му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Despot

Despot ВОЈВОДА

Член од:
    25 септември 2008
    Мислења:
    432
    Допаѓања:
    185
    Точно, ни требаат насоки, знам дека на бинанс мојме да тргуваме. Али од каде да купиме етериум или литле коин за да мојме да ги префрлиме? Не можит веќе на coinbase?

3. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    18.889
    Допаѓања:
    40.164
    Да, само што пред неколку дена цената му се крена за околу 35%.

4. Drima94

Drima94 Гостин

CEX.IO or BitPanda maybe?

5. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    18.889
    Допаѓања:
    40.164
    АДА-та отиде на 40 центи.

6. Drima94

Drima94 Гостин

Koj ve"sta"cki hype.... ne mi se veruva. Na "sto se bazira ovaa cena? na potencijal? Cardano ne e ni blisku do zavr"sen produkt. "Spekulativen market poln so eden kup idioti.

7. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    18.889
    Допаѓања:
    40.164
    На хајп се базира, но хајпот има основа. Мисламдека АДА-та е најамбициозен проект од сите криптовалути. Далеку е од завршен продукт, всушност на самиот почеток е. Јас искрено мислам дека Карданото до крајот на следната година ќе достигне многу висока цена, и мислам дека како долгорочна инвестиција е најдобар избор.

8. Астера

Астера

Член од:
    17 ноември 2014
    Мислења:
    308
    Допаѓања:
    456
    Најперспективен проект којшто сеуште не е кренат, а веќе има договори и реализирани проекти во позадина со многу сектори од Јужна Кореја е ICON (ICX). Се работи дефакто за државен блокчејн провајдер за Јужна Кореја, неверојатно голем потенцијал и пазар.

https://coinmarketcap.com/currencies/icon/

Ќе почне да се трејда за некој ден, има 400м коини, иницијално беа по цена од 0.12 usd, се под 1usd е премија, некоја си објективна проценка е дека ќе чинат по 100usd за 2 години од сеа.
    --- Споено дупло мислење, 17 декември 2017 ---
    spectrocoin

Последно уредено: 17 декември 2017
  9. thorse

thorse

Член од:
    4 јули 2014
    Мислења:
    249
    Допаѓања:
    65
    Da

10. icerici

icerici No Woman No Cry

Член од:
    19 април 2012
    Мислења:
    259
    Допаѓања:
    257
  11. Dar_Mak

Dar_Mak ексцентрик

Член од:
    22 октомври 2010
    Мислења:
    73
    Допаѓања:
    22
    Пиво имаш, ајде сега и некое милионче вложи па и јас да земам некој процент :LOL: Јас за среќа се регистрирав од странство, така да и таа финта може да запали, одиш Бугарија, Грција, Хрватска или каде и да е дозволено и правиш сметка со IP од таму. Мене не ми бара лична карта за трговија до 2 BTC, а купувам со картичка. Но, еве имало и други опции, spectrocoin.

12. 3D®

3D®

Член од:
    2 април 2017
    Мислења:
    177
    Допаѓања:
    142
  13. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    18.889
    Допаѓања:
    40.164
    На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  14. artweb

artweb

Член од:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    1.619
    Допаѓања:
    845
    Ме неми бара личма карта, пасош или возачка. Едино со VPN не сум пробал, тоа може ќе функционира.

15. Dar_Mak

Dar_Mak ексцентрик

Член од:
    22 октомври 2010
    Мислења:
    73
    Допаѓања:
    22
    Еее таа измама да ја купевме пред некоја година сега ќе си бевме богати. Инаку измама е исто колку што се измама сите берзи на светот, вклучувајќи ја и Вол Стрит, но факт е дека ако имаш барем еден биткоин можеш во моментот да го продадеш и да инкасираш 18 бона, ова е проверено, не е фикција!
    --- Споено дупло мислење, 17 декември 2017 ---
    Пробај или па скокни до ЕУ, еве кај е одма до нас. Дечките горе пишаа и други алтернативи, но како што гледам спектрокоин има доста поголеми провизии.

16. leyla1

leyla1

Член од:
    16 октомври 2013
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Игор како може да стапам во контакт со тебе ?

Сподели преку: