Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
И перење пари да, ама ова е пострашно. Алатка на "странски служби".Или некој научник што работи на проект на хиперсонична ракета, порано ги следеа од кај ќе земат куферчињата или сметка кај отвориле. Сеа со ова чиста работа.
Само чудно Кина го укапираа и ја забранија, Русија е следна. Само САД го форсираат преку инфлуенсери и корпорации. Сатоши Накамото демек :D


"Virtual currency-related business activities are illegal financial activities," the People's Bank of China said, warning it "seriously endangers the safety of people's assets".

Bank of Russia Seeks to Outlaw Mining and Trading of Crypto
Central bank proposed a far-ranging ban in a report Thursday 20.01.2022
Russia’s FSB is also pushing for a ban on cryptocurrencies .Bloomberg


U.S. Federal Reserve Chairman Jerome Powell spoke at the House Financial Services Committee meeting recently and clarified comments where he expressed interest in cryptocurrency regulation. Powell says he has “no intention” of banning cryptocurrencies.
Па тоа, тие се плаќаат со валкани пари.

Ќе биде интересно кога ќе се разбере кој ги создаде овие "валути".
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Здраво на сите!
Како можам да купам малку Биткоин, да го чувам повеќе години и како можам да го продадам?
Знаете ли нешто повеќе за тие колд cold паричници кои се посигурни за чување?
Благодарам
 
Член од
21 август 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Здраво
Нов сум во ова и ми треба совет
Кој ги знае добро како функционираат Binance и Huobi pro ако може да ми пише порака, ќе платам за советите
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.428
Пропаѓа ли фамава со крипто? Така ми смрди..
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
И перење пари да, ама ова е пострашно. Алатка на "странски служби".Или некој научник што работи на проект на хиперсонична ракета, порано ги следеа од кај ќе земат куферчињата или сметка кај отвориле. Сеа со ова чиста работа.
Само чудно Кина го укапираа и ја забранија, Русија е следна. Само САД го форсираат преку инфлуенсери и корпорации. Сатоши Накамото демек :D


"Virtual currency-related business activities are illegal financial activities," the People's Bank of China said, warning it "seriously endangers the safety of people's assets".

Bank of Russia Seeks to Outlaw Mining and Trading of Crypto
Central bank proposed a far-ranging ban in a report Thursday 20.01.2022
Russia’s FSB is also pushing for a ban on cryptocurrencies .Bloomberg


U.S. Federal Reserve Chairman Jerome Powell spoke at the House Financial Services Committee meeting recently and clarified comments where he expressed interest in cryptocurrency regulation. Powell says he has “no intention” of banning cryptocurrencies.
Ако верувате у прикаските дека крипто не се следи, честитки имате ајкју еднакво на собната температура.
Автоматски споено мислење:

Пропаѓа ли фамава со крипто? Така ми смрди..
Толку од дипот
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Освен btcdown, дали сте запознаени со други механизми да се вложи контра биткоинот?
 
Член од
18 август 2015
Мислења
159
Поени од реакции
85
Некој мајнер на Хелиум?
Во план сум да купам еден уред.
Прашања:
1. На прв спрат сум, отприлика 4/5 м. висина. Од две двете страни немам никакви пречки (згради нема, по некое дрво - да), позади мене има згради, куќи. Од сите страни има по некој маjнер. Што мислите за висината и положбата.
2. Во хексагонот што припаѓам, веќе има 2 мајнери (200 м оддалечени од мене), висина 25 м, 6 db антена (барем така му пишува). Има ли смисла да сум третиот?
3. Гледам дека има на мапата некои уреди кои се лоцирани на некоја "нелогична позиција", т.е или грешно испишува мапата, или има можност да се помести локацијата за некое метро?
Знам дека е тешко да се предвидат некои работи, би ви бил благодарен да ми одговорите на прашањата.
Задоволен сум и со 100/150 $ месечно (т.е за нецела година да се врати инвестицијата)...
 
Член од
16 мај 2018
Мислења
14
Поени од реакции
3
Zdravo na site.. Sakam da pocnam da vlozuvam vo kriptovaluti i mi ja preporacaa FTX platformata. Probav da prefrlam pari preku Komercijalna na FTX ama od komercijalna ne dozvoluvaat da se napravi ovoj transfer. Nekoi prworaki da mi dadete. Fala i Pozz
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
981
Поени од реакции
1.399
Zdravo na site.. Sakam da pocnam da vlozuvam vo kriptovaluti i mi ja preporacaa FTX platformata. Probav da prefrlam pari preku Komercijalna na FTX ama od komercijalna ne dozvoluvaat da se napravi ovoj transfer. Nekoi prworaki da mi dadete. Fala i Pozz
можеш да се обидеш преку нлб на биннс, мада можеби и на ftx ке помине
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Гледам маркетот почна пак нагоре да се движи.
Освен етц и бтц некоја друга интересна која вреди да се проба да се држи. Имам и нешто тезос останато, се мислам дали да влезам пак на loopring додека е релативно ефтин може ќе рипне пак како пред некој месец.
Што мислите некој интересен коин на кој може да се заработи нешто
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Дали некој инвестирал во примарен маркет на крипто валути?
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Има некој искуство што успешно прави трансакции директно преку сопствена банковна сметка на Kraken или Binance?
Ме интересира преку која банка и колку провизија зимаат за депозит или повлекување средства.
 
Член од
13 ноември 2013
Мислења
24
Поени од реакции
8
Што мислите за купување на PAXG или XAUT?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom