Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
Убаво би било да објасни некој да не се заебеме.
Отвораш акаунт на Binance. Го верифицираш акаунтот. Наоѓаш некој кој сака да размени биткоин за кеш. Му даваш кеш, тој ти пушта биткоин на твојот акаунт на Binance. Сега таму имаш средства и бираш што сакаш да правиш со нив. Можеш да седиш во биткоин, можеш да купиш било кој алт со биткоинот кој го имаш на акаунтот. Чекаш да порасне вредноста на тоа што си го купил. Го разменуваш во долари.

Малдиви или Кариби.

Има нешто нејасно?
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
3
Има некој искуство со bitcoinup.io? Вреди да се инвестира?
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Убаво би било да објасни некој да не се заебеме.
Отвораш акаунт на Binance. Го верифицираш акаунтот. Наоѓаш некој кој сака да размени биткоин за кеш. Му даваш кеш, тој ти пушта биткоин на твојот акаунт на Binance. Сега таму имаш средства и бираш што сакаш да правиш со нив. Можеш да седиш во биткоин, можеш да купиш било кој алт со биткоинот кој го имаш на акаунтот. Чекаш да порасне вредноста на тоа што си го купил. Го разменуваш во долари.

Малдиви или Кариби.

Има нешто нејасно?
Или пак место да бараш луѓе во живо кои што ќе ти продаваат биткоин, си правиш акаунт на cex.io и со картичка ја ставаш посакуваната сума со која што ќе тргуваш.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.586
Поени од реакции
19.726
Или пак место да бараш луѓе во живо кои што ќе ти продаваат биткоин, си правиш акаунт на cex.io и со картичка ја ставаш посакуваната сума со која што ќе тргуваш.
Затоа мислев, пошто спомнавте различни страни, ваљда работат на ист принцип сите...ќе треба да се истражи добро.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
502
Поени од реакции
1.734
Море денеска FileСoin партал напраи јас го зачекав случајно
Автоматски споено мислење:

Здраво. Бидејќи НЕ сум информиран.Каде и како,на која платформа може да се купуваат/продаваат и крипто валути и странски акции,без проблеми со закон,сигурни трансакции и се попратно.Благодарам однапред.
DEGIRO за акции
COINBASE за криптовслути
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
246
Поени од реакции
203
QTUM is on fire, го имав до пред некоја недела коинов денес гледам страшен раст има криво ми е што го дадов
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
47
Отвораш акаунт на Binance. Го верифицираш акаунтот. Наоѓаш некој кој сака да размени биткоин за кеш. Му даваш кеш, тој ти пушта биткоин на твојот акаунт на Binance. Сега таму имаш средства и бираш што сакаш да правиш со нив. Можеш да седиш во биткоин, можеш да купиш било кој алт со биткоинот кој го имаш на акаунтот. Чекаш да порасне вредноста на тоа што си го купил. Го разменуваш во долари.

Малдиви или Кариби.

Има нешто нејасно?
Barbados.Na binance mozese i da prodavas taka ? Site go zborite btc deka se krenal radi Elon i na site protali go ima.A ethereum si kjuti i ide nagore
 
Член од
6 јули 2012
Мислења
8
Поени од реакции
9
BinanceCoin strasno skokna a i Polkadot i Filecoin vredi da se vlozi nesto.. Eth si se kreva sekako, tivko si raboti i raboti.. najdobra strana za trading Binance..

Pridruzete se i od vasite telefoni i rudarete, besplatno e i nisto ne gubite.

Pi network (2 faza), Bee network (1 faza) i TimeStope koi gi ima site Free na Play store se bas dobri za edna minuta dnevno, pa zosto da ne.
Eve vi kodovi:
Pi Network kod invite: Alek23s
Bee Network kod: beemk1
TimeStope: witness: timestopmk

i za site ima FAQ i WhitePaper.. Pi naskoro KYC i za nekolku meseci vleguva vo menuvacnici a i ke moze da se kupuva proizvodi, kako sto veke moze vo Hrvatska primer.

Razraboteni se ovie t.e. imaat golemi timovi i se rudari so 25%-30% poveke na Pi i Bee, a na TimeStope 40% poveke. Na TimeStope se pritiska ednas dnevno na kalendarot kaj sto e attendance i dobivate ekstra poeni i dolari. Mora da vi bide so crveno obelezano vo kalendar zatoa e +12utc time i vo settings odberete da vi pokazuva kolku vi e vo vrednost TimeStope i stiklirajte gi so attendance.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.384
Поени од реакции
2.557
Barbados.Na binance mozese i da prodavas taka ? Site go zborite btc deka se krenal radi Elon i na site protali go ima.A ethereum si kjuti i ide nagore
Треба прво да имаш крипто за да тргуваш на бајнанс,крипто за крипто! Неможеш да буцнеш картица и да купиш крипто за фиат(пари)! Исто неможеш крипто за фиат!
Автоматски споено мислење:

BinanceCoin strasno skokna a i Polkadot i Filecoin vredi da se vlozi nesto.. Eth si se kreva sekako, tivko si raboti i raboti.. najdobra strana za trading Binance..

Pridruzete se i od vasite telefoni i rudarete, besplatno e i nisto ne gubite.

Pi network (2 faza), Bee network (1 faza) i TimeStope koi gi ima site Free na Play store se bas dobri za edna minuta dnevno, pa zosto da ne.
Eve vi kodovi:
Pi Network kod invite: Alek23s
Bee Network kod: beemk1
TimeStope: witness: timestopmk

i za site ima FAQ i WhitePaper.. Pi naskoro KYC i za nekolku meseci vleguva vo menuvacnici a i ke moze da se kupuva proizvodi, kako sto veke moze vo Hrvatska primer.

Razraboteni se ovie t.e. imaat golemi timovi i se rudari so 25%-30% poveke na Pi i Bee, a na TimeStope 40% poveke. Na TimeStope se pritiska ednas dnevno na kalendarot kaj sto e attendance i dobivate ekstra poeni i dolari. Mora da vi bide so crveno obelezano vo kalendar zatoa e +12utc time i vo settings odberete da vi pokazuva kolku vi e vo vrednost TimeStope i stiklirajte gi so attendance.
Да не ме сфатите лично, али овие Пи ми и слични не вредат ни трудот од 1мин дневно,нит па некогаш ќе вредат повеќе од тоа што се! Виртуелна нула!
 
Член од
22 март 2019
Мислења
227
Поени од реакции
542
Ова Pi network што го спамат цело време многу ми личи на onecoin na времето ...прва втора трета фаза , реферали, уште пари да почнат да барат да вложуваат и готово.

Инаку за binance може ли да продаваш биткоини и право cashout на дебитна или тоа само на cex.io го има?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.384
Поени од реакции
2.557
Ова Pi network што го спамат цело време многу ми личи на onecoin na времето ...прва втора трета фаза , реферали, уште пари да почнат да барат да вложуваат и готово.

Инаку за binance може ли да продаваш биткоини и право cashout на дебитна или тоа само на cex.io го има?
На бајнанс го нема сигурно, Македонија не е поддржана(а и официјално забрането е крипто тргување кај нас).
А Пи ти е уствари бош апликација за гледање реклами и врска нема ни со крипто ни со блокчеин!
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
246
Поени од реакции
203
На бајнанс го нема сигурно, Македонија не е поддржана(а и официјално забрането е крипто тргување кај нас).
А Пи ти е уствари бош апликација за гледање реклами и врска нема ни со крипто ни со блокчеин!
Според кој закон е забрането крипто тргување во Македонија?
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
47
Треба прво да имаш крипто за да тргуваш на бајнанс,крипто за крипто! Неможеш да буцнеш картица и да купиш крипто за фиат(пари)! Исто неможеш крипто за фиат!
Автоматски споено мислење:


Да не ме сфатите лично, али овие Пи ми и слични не вредат ни трудот од 1мин дневно,нит па некогаш ќе вредат повеќе од тоа што се! Виртуелна нула!
Dobro pa kaj gi prodavate na coinbase ? Gledam mnogu lugje sto se vo mk vo zivo gi prodavaat.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.384
Поени од реакции
2.557
Dobro pa kaj gi prodavate na coinbase ? Gledam mnogu lugje sto se vo mk vo zivo gi prodavaat.
Точно, за бтц и етх и во живо ги продаваат,за другиве не сум толку сигурен. До сега имам само лонг позиции и не сум во план да продавам,ама знам дека ќе биде голема заебанција...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom