Криминалци и криминални групи во МК

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.925
Поени од реакции
35.793
нефи пред све е политички заштитен, институциите не го гонат, истово срање испадна кога ги истепал тие двајцата албанци, едниот мислам беше советник, другиот некој учител, јавно ги истепал и никој ни потрага не направи.
Кој сака нека го штити, ако навистина му пречеше на охридското подземје ќе му го најдеа крајот.
Не заебавај не може никој да е 24 часа под заштита, ако му се намерачеше некој ќе му го најдеше крајот, али од тоа што јас сум слушал им фрла и на нашиве по некоја коска и затоа го толерираат. Го заеба цел град, повеќе од пола згради кои се изградија последниве 2-3 години се негови.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.126
Поени од реакции
8.410
Кој сака нека го штити, ако навистина му пречеше на охридското подземје ќе му го најдеа крајот.
Не заебавај не може никој да е 24 часа под заштита, ако му се намерачеше некој ќе му го најдеше крајот, али од тоа што јас сум слушал им фрла и на нашиве по некоја коска и затоа го толерираат. Го заеба цел град, повеќе од пола згради кои се изградија последниве 2-3 години се негови.
Види вака, јас лично не знам/не сум во тек со кој од охридското подземје тој и се закачил, ако Спиро го рачунаш за тоа, тој не е, ако тие двајцата албанци што беа тепани ги рачунаш не се ни тие. Што треба охридското подземје да направи , да оди диворадбине да му ги руши ? тоа е работа на државата не на некој криминалец кој што потенцијално има и тој некоја дивоградба, во Охрид имаш 1000 дивоградби, зарем јас и ти треба да ги рушиме. Нефи повеќе лични на бизнисмен кој игра валкани бизниси што треба да бидат работа на државните институции а не на некој криминалец.
Еве земи пример ти да си дел од подземјето, што ти би направил ако тој си гради дивоградби или си тера бизнис со градење на згради, а нема никаква врска со тебе.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.925
Поени од реакции
35.793
Види вака, јас лично не знам/не сум во тек со кој од охридското подземје тој и се закачил, ако Спиро го рачунаш за тоа, тој не е, ако тие двајцата албанци што беа тепани ги рачунаш не се ни тие. Што треба охридското подземје да направи , да оди диворадбине да му ги руши ? тоа е работа на државата не на некој криминалец кој што потенцијално има и тој некоја дивоградба, во Охрид имаш 1000 дивоградби, зарем јас и ти треба да ги рушиме. Нефи повеќе лични на бизнисмен кој игра валкани бизниси што треба да бидат работа на државните институции а не на некој криминалец.
Еве земи пример ти да си дел од подземјето, што ти би направил ако тој си гради дивоградби или си тера бизнис со градење на згради, а нема никаква врска со тебе.
Тоа ти го викам де, ако ти влезе натрапник во теренот опциите се: или да го оставиш да прави што сака, да го средиш по кратка постапка, или да ти стане партнер. Охриѓани решиле да одат со третата опција, арно ама тоа ти е како да пробуваш да одржуваш канцер, по одредено време ќе почне толку многу да се шири што ќе те уништи целосно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.126
Поени од реакции
8.410
Тоа ти го викам де, ако ти влезе натрапник во теренот опциите се: или да го оставиш да прави што сака, да го средиш по кратка постапка, или да ти стане партнер. Охриѓани решиле да одат со третата опција, арно ама тоа ти е како да пробуваш да одржуваш канцер, по одредено време ќе почне толку многу да се шири што ќе те уништи целосно.
Ама кој да реши по кратка постапка, јас да одам да му ја рушам дивоградбана што јас има две дивоградби, се знае кој треба да ги реши тие работи.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.925
Поени од реакции
35.793
Ама кој да реши по кратка постапка, јас да одам да му ја рушам дивоградбана што јас има две дивоградби, се знае кој треба да ги реши тие работи.
Не мислев на дивоградбите, али нема врска, што бараа тоа и ги снајде таму, парите се слатки ама овие пак ќе ти повторам се како канцер, ако еднаш влезат некаде ништо не ги спречува и брка од таму.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.126
Поени од реакции
8.410
Не мислев на дивоградбите, али нема врска, што бараа тоа и ги снајде таму, парите се слатки ама овие пак ќе ти повторам се како канцер, ако еднаш влезат некаде ништо не ги спречува и брка од таму.
е па на што мислиш ? си слушнал преувеличени глупости, ко овај што тресе зелени, тој давал амин кој ќе продаде пченица и трици.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
220
Поени од реакции
725
Каков нефи какви бакрачи,се знае последниве 3 години кој гради згради.Во последните 3 години во Македонските градови во цела Македонија гради Вице а во останатиот дел гради Али и тоа е тоа.Од лично искуство знам дека неможе без нив двајца да почнеш да градеш барем не на атрактивна локација,затоа што тие места се на лицитација и не ти е дозволено да лицитираш.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Кој се тие јаки мафијаши от Битола шо се Албанци Битола тие нај македонски град зато секој терорист го носат Битола во притвор а Албанците после 2001 живеат во Битола благодарение на Американците ги запалифме со се партали а за Охрид шо се курчат тое
Пример низовци,ламбо вози едниот од синојте,вчера му се роди ќерка елена велевска му пееше.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
384
Пример низовци,ламбо вози едниот од синојте,вчера му се роди ќерка елена велевска му пееше.
Да 2001 чадеа се иселиа Струга сеа немат бе братму борчи сегде објектите ги изгубија а тој ја зеде та курвата наша блиски до СДСМ Али нека поглумат има колите на бајро да ги барат
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
Vice zaev od 10 oktomvri zvanicno e sopstvenik na Connect beach u Prespa epten deckite ja opleskale rabotata zaglaveni do gusa i on ja kupuje plazata veke denes plazava bese na lecitacija i se potvrdi nov sopstvenik od strumica a ona e na koncesija na 30godini i sega ke bide legalizirana ali se zbori deka ke ja rabotat istite decki znaci povtorno ke se perat pari a se kazuva deka edniot gazda e pod sroga zastita na DBK i deka veke od oktomvri vleguje u golemi tenderi so amin na sdsm i deka za 4 meseci u Makedonija ke bide izgradena nekoja fabrika slicna kao vitaminka i evropa samo za slatki zadovolstva a gazdi ke bidat soptvenik na Grcka Firma nekoj Grk i sopstvenikot na Connect od Bitola a se zbori niz skopje deka connect iako se padnati so pari za brz period ke bidat imperija sto im ja dadoja plazata na Vice znaci se e interest u prasanje
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.856
Никој не ги остава на Кирацовски капитените така, изработија машки, дури и кафичот беше спомнат во една од емисиите на Васко Ефтов како место од каде се делувало во припреми на Шарена револуција. Така да нема ништо ниту случајно, уште помалку наивно. Само е малку покомплицирано од тоа шо се мисли.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
Druga informacija povrzana so Bitola od covek od Ohrid deka del od Ohridskoto podzemje ili onie stara garda imaat del od famozniot kompleks u Bitola keops i si zemaat kirija i uzivaat so gliseri pametni se pravat pari gradat objekti i zgradi i znaat kako da gi trosat parive slicno kako srpskata mafija sto gradese objekti zgradi i legalen biznis e toa pametna mafija da ne se mesa u tenderi se sedi na starana i na sekoj prvi kes
 

Kajgana Shop

На врв Bottom