Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 јануари 2020
Мислења
498
Поени од реакции
525
Na TikTok vikaat deka vo Intermezzo imalo eksplozija pred nekolku dena. Vo vesnicite pisuvase deka izbil pozar nokjno vreme vo lokal vo Kapistec. Ne pisuvase za koj lokal stanuva zbor ama izgleda e Intermezzo
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.063
Поени од реакции
12.591
Na TikTok vikaat deka vo Intermezzo imalo eksplozija pred nekolku dena. Vo vesnicite pisuvase deka izbil pozar nokjno vreme vo lokal vo Kapistec. Ne pisuvase za koj lokal stanuva zbor ama izgleda e Intermezzo
Ја гледав снимката од камерите.
2ца со качулки го полија шанкот со бензин, го запалија и ја дувнаат,се у рок од 5 секунди.
Дотрчаа некои ликови со пп апарат и одма го изгасија.
Никаква експлозија,бомба,курац...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
498
Поени од реакции
525
Ја гледав снимката од камерите.
2ца со качулки го полија шанкот со бензин, го запалија и ја дувнаат,се у рок од 5 секунди.
Дотрчаа некои ликови со пп апарат и одма го изгасија.
Никаква експлозија,бомба,курац...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ne pisuvase koj lokal. Znaci sepak e nekoj pritisok prema gazdite
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Комбо секција на ред

Околу случајот каде пукаа на Раде Штекли се дознало според безбедносните камери на молот, дека бил следен од човек што точно го дојавил времето кога он се движи кон паркингот.
Веќе солидна била заедницата, на албанци од Македонија барани во Бразил со потерница.
Познатата ријалити фаца Сораја што се движи често низ Скопје за врањанската екипа, освен за Грција и за Бугарија носела роба.
Велешката еуфорија базирана на преполнување на градот со дрога ги зафатила и локалните инспектори од разни сектори, па и тие почнале со шиткање и користење на роба во најширок обем досега.
Приказните врзани за државниот бизнис со марихуана продолжуваат на медиумите препознатливи како случаеви каде паѓаат фарми поради илегална работа, тоа значи дека пропаднал договорот за извесен процент на министерот како учество во тие пратки.
Случајот каде паднаа браќата познати како Војо и Владо официјално, клучен момент биле фалбите за количината што ја носат.
Булит ликот што најверојатно е извршителот на убиството, има само имиџ земен од руската мафија останатото било лична фантазија инаку го кажуваат како многу храбар лик и затоа се тие последици често е во затвор.
 
Член од
8 август 2018
Мислења
44
Поени од реакции
113
On ima dosta neprijateli ama so koj e vo tolku losa situacija. Se znae nesto? Po vestive nema nisto
On e vo mnogu loshi odnosi so Michael Dudikoff. Mislam deka e radi nekoi ulogi vo filmovi
Автоматски споено мислење:

On e na izdrzuvanje zatvorska kazna, moze iskaca samo preku den. Nema nigde oficijalna potvrda sto znaci policijata go prikriva nastanot da ne se doznae deka iskaca od zatvor koga saka
Da, iskaca preku den ama u civilka. Nemoze da odi u ninja odelo deka kje go primetat.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom