Криминалци и криминални групи во МК

Член од
26 декември 2020
Мислења
193
Поени од реакции
262
Да не си бил кај мене,па да одговараш персонално во мое име, претпоставка да си даваш слободно дали сум дома затворен?
Na shala beshe izvini ako te povrediv
 

Ivan898

checks out from duty 26.9.2021-24.12.2021
Член од
3 јуни 2020
Мислења
100
Поени од реакции
143
Во недела кога била прославата кај стадионот во Чаир, имало тепачка мегу лице од Контрабанда и луге на Оки.Едниот човек на Јетон Жила, бил удрен со бокс и потоа Оки и епипава после 2 дена го претепале во подрум.
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
272
Поени од реакции
609
Изгледа во голем шок се им паднал ударен транспарент ,не постојат повеќе.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.065
Поени од реакции
5.268
Случајно сретнати информации за Грчец Дуќанџиќ екипата и за убиствата на Камберовци.

Поранешен вработен во грчката амбасада, колата негова блиндирана БМВ серија 7, ја продал на Репки после убиството на Наим Ајети, причината зошто ја продал била, зошто му завршила "мисијата" во амбасадата во Македонија.
Инаку имало луѓе кои се опасност за Шеваљ и Оки и кои би можеле да бидат на страна на нивна штета, по полициските и армиските структури, за во полициски структури началници, а за во армиски структури команданти, во Арм извесен командант Јусуф бил јак во неговата позиција, поврзан со некој адвокат кој бил близок човек на Оливер Спасовски, кој пак бил познаник на Шеваљ и Оки, на покојниот Јонуз Идризи, истиот и едно 2, 3 лица ги ставил како обезбедување кога бил тука Седат Пекер, еден од началниците на Мвр, кој бил задолжен за истражување на убиството на Камер, Јонуз и на Ејуп, бил човек на Пендаровски, работел по негова наредба, извесен Горан, кога се случило убиството на Јонуз, имало и камера со лош квалитет во близина (240 пиксели), камера била свртена кон улицата каде се видела предната страна на возилото со кое дошле убијците и регистрациите, и камерата ја забележала една новинарка, па го прашала началникот зошто не го користите ова, он и одговорил дека не смеат бидејќи ќе се шири по медиумите и дека во 90% од случаите, немаат дозвола од државните функционери, Стево Пендаровски му рекол на истиот началник, сликата фатена на радар од возилото да се чува во архивата за "секој случај".
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.065
Поени од реакции
5.268
Вчера кај Сити Мол поминувал Оки со нова бела Порше Панамера, и некој дечко 25 годишен со негово возило (сив Фолксваген Пасат караван) се приближил да види кој е во колата, веднаш два црни Пасата (од 2015 годиште, исти како што користи Владата) го застанале, и овој кога веќе бил застанат им рекол дека го интересирала колата само и ништо повеќе, па овие му вратиле да не се заебава многу со вакви работи.

Кога на филмот "Вори в Законе" пред десетина години видовме еден крими лик од Москва, што се фалеше дека на некој голем владин функционер кој го плаќа многу (го кажа со име и презиме), кога сака може да ја земе службената кола и нема да биде запрен и легитимиран никаде од никого, се најдовме во чудо, но еве и кај нас дојде тоа.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
193
Поени од реакции
262

Ivan898

checks out from duty 26.9.2021-24.12.2021
Член од
3 јуни 2020
Мислења
100
Поени од реакции
143
Во Патишка река имало еден рестотан, и Репки малиот преку смс порака на сопстевниците на тој ресторан им барал рекет од 200.000 евра.Тие не му одговориле, и после 2 дена им напишал дека ако не ги дадат парите дека целиот ресторан ке им оди во воздух.Сопстевниците се јавиле во полиција, и едно 2-3 полицајци често правеле контрола таму.Потоа Репки ставил бомба на колата на едниот од сопствениците, и пред неговиот дом колата експлодирала.Кога дошло до тука, тие се јавиле на еден нив близок човек во полиција, кој бил во јака позиција, и истиот ден Репки во ресторанот дошол и фрлил 3 рачни бомби, пола од ресторанот се запалил, сопствениците здобиле тешки последици и биле на лекување 2 месеци.Потоа го уапсија Репки после едно време, и кога го уапсија на лица место го натераа да јаде песок.. :cool:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.065
Поени од реакции
5.268
Би се нафатил некој да уредува Википедијa ? Имате богати информации доста, пренесете и тука .

На тој големиот светски форум Стрит Гангс, на темата за Македонија, имаше еден член Добре што пишуваше на англиски, добри текстови за криминалци од Македонија, побарајте дозвола од него и уредете директно со тие мислења, тоа е најлесен пат за да се збогати со информации на Википедија делот за Македонска Мафија.
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.251
Поени од реакции
6.400
На тој големиот светски форум Стрит Гангс, на темата за Македонија, имаше еден член Добре што пишуваше на англиски, добри текстови за криминалци од Македонија, побарајте дозвола од него и уредете директно со тие мислења, тоа е најлесен пат за да се збогати со информации на Википедија делот за Македонска Мафија.
Одлично. Тоа е целта.Отвори,српска,албанска,бугарска,грчка,сфе има убаво пишано.Еве пример за бугариве . Имаш котракт убиства од 1989,детали итн.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.065
Поени од реакции
5.268
MoI issued Macedonian passports to drug lords as the leaders of the Skaljarski and Kavacki gangs, Sedat Peker, the leader of Ndrangheta, the Kosovo cocaine trafficker Volina…


Еден одлично среден текст на англиски за македонска актуелна тема т.е. криминален скандал, кој стана светски позната приказна, браво за Курир а тој што ќе уредува на Википедија штета ќе биде да не го употреби ова.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.065
Поени од реакции
5.268
КУРИР дознава: Инцидент во Чаир, вмешани заменик директорот на БЈБ и началник – употребено и огнено оружје

23. МАЈ 2022.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom