Криминалци и криминални групи во МК

Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Се е договарано во Црна Гора. Од каде дојде снајперот со кој Веља Невоља планирал ликвидации. Позади обидот за смена на Вучиќ се појавува име познато во Македонија
ФЕВ 9, 2021

"Инаку имато на Дака Давидовиќ се појави за прв пат во македонската јавност пред парламентарните избори на 15 јули минатата година, во оној негов телефонски разговор што беше објавен со Зоран Милески Кичеец."

Овај Велја го јаде за сите пари го наместија салам не дека неје крив Али до толку неје колатерална штета
 
Член од
6 декември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
68
A koj e ovoj velja i od fridizer izleva veke osvem sto bese na grobari ili onie drugine vodja kakov kriminal ima udte napraeno nekoj da kazit
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Според неговиот живот е снимена серијата Долина на волците: Кој нареди шефот на турската мафија да биде протеран од Македонија?
ФЕВ 11, 2021


Добар текст склопил Васе ама "избрзал" со заклучокот, сигурно е подлабока политиката за протерувањето на Пекер од сликање со криминалци, бизнисмени и политичари, Мвр денес нема некое право на одлучување кога е во прашање проблем со човек од вој ранг.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
Pozadinata na ljugeto od Connect Bitola e ogramna so nivnoto kupuvanje na hotel Evropa Otesevo a na samo vo blizina imaat plaza vo nivna sopstvenost nekoi vikaat se zaborceni a drugi preminuvaat vo imperija toa se vide so sukobot protiv Cvetan Pandelevski kade edniot od gazdite mu odgovori deka vo mojot lokal nema prostor za peliserka i red drugi raboti koi se slucuvale vo senka bidejki Kamcev i pandelevski sakale na sila da ja kupuvaat plazata Connect Beach i da gi izbrkaat ali deckive se mnogu silni so sdsm i mu pokazaja zabi i eve veke i go zedoja hotel evropa oni se biznismeni a ne kriminalci ali zabrz vremenski period sozdadoja imperija koja ni mafijas ne moze da ja zamisli a se zboruva deka sopstvenikot Sema bil mnogu blizok so grckata i srpskata mafija i ogromna podrska od niv imal covekot
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
878
Поени од реакции
2.422
Pozadinata na ljugeto od Connect Bitola e ogramna so nivnoto kupuvanje na hotel Evropa Otesevo a na samo vo blizina imaat plaza vo nivna sopstvenost nekoi vikaat se zaborceni a drugi preminuvaat vo imperija toa se vide so sukobot protiv Cvetan Pandelevski kade edniot od gazdite mu odgovori deka vo mojot lokal nema prostor za peliserka i red drugi raboti koi se slucuvale vo senka bidejki Kamcev i pandelevski sakale na sila da ja kupuvaat plazata Connect Beach i da gi izbrkaat ali deckive se mnogu silni so sdsm i mu pokazaja zabi i eve veke i go zedoja hotel evropa oni se biznismeni a ne kriminalci ali zabrz vremenski period sozdadoja imperija koja ni mafijas ne moze da ja zamisli a se zboruva deka sopstvenikot Sema bil mnogu blizok so grckata i srpskata mafija i ogromna podrska od niv imal covekot
Ne si tocen
 
Член од
12 април 2018
Мислења
19
Поени од реакции
3
Сашо Лучијано е брат на актуелната претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ-Охрид, др. Снежана Стефаноска физијатар во св. Еразмо-Охрид шура на покојниот пратеник др. Владо Стефаноски. Знам дека има многу жени опљачкано, но в кревет не се покажал. Вработен ен како лево сметало во Градската болнина на Охрид, но сампо на платен список. Ќука картица/ Се занимава со ситен шверц, продава нешто на тезга ..Акривен е иво нарко бизнисот
Автоматски споено мислење:

Ладнокрвен е како италијанските мафијаши. Ќе те ограби. убие без око да му трепни
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Овај Велја го јаде за сите пари го наместија салам не дека неје крив Али до толку неје колатерална штета
На другата тема се раширија мислења за акцијата, да не шириме оф-топик тука (y)
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.768
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Рекетари на сила однеле човек на нотар во Тетово и го принудиле да им го препише неговото „масерати“
Објавено: 17/02/2021


Па добро бе толку ли нема во Тетово кој да им каже како се работи, вие измешале рекет и лихва принципи :LOL::ROFLMAO:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Пукање во скопски Бутел, пукано во општински советник и уште едно лице

watch_later 20. ФЕВРУАРИ 2021. @ 20:19


Што мислите, ова дел од борбата за наследник на Дуи! или сосема друга причина?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Пукање во скопски Бутел, пукано во општински советник и уште едно лице

watch_later 20. ФЕВРУАРИ 2021. @ 20:19


Што мислите, ова дел од борбата за наследник на Дуи! или сосема друга причина?
Советникот е од АА на Села.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Детали за тепачката во „Трибека“
од Горан Наумовски21/02/2021 - 13:22

 
Член од
2 декември 2020
Мислења
128
Поени од реакции
144
Пукање во скопски Бутел, пукано во општински советник и уште едно лице

watch_later 20. ФЕВРУАРИ 2021. @ 20:19


Што мислите, ова дел од борбата за наследник на Дуи! или сосема друга причина?
Slikata sto e vo ovoj portal e skroz vo drugo mesto, no nema vrska.Vo sultan sum imal otideno, i go imam videno sovetnikot nekolku pati.Blizu toj lokal zivee i kriminalecot Basri Bajrami, koj bese aktiven so negovite opasni akcii vo 90-tite.Vo toa vreme bil opasen, imase kazino vo Belgija, i go ima kidnapirano togasniot minister vo Belgija za dolg od 1,5 milioni marki, go kriese mesec dena, no potoa go pusti, bidejki mu vrati okolu 1 milion marki.Bese vo poternica i go fatija, i trebase da bide vo zatvor dosta godini , no dade dosta golema suma na pari.Sega e clen na DUI, pred nekolku godini se kandirase i za gradonacalnik na Aracinovo.I pred godina dena, edno lice vo eden lokal “Albion” vo Butel se ima pukano so kalasnikov, i toa lice bese vo isprasuvanje vo vrska so ubistvoto na Leart Ademi.Isto taka toa lice ima i lokal vo Skopje Sever, i e clen na DUI.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Детали за тепачката во „Трибека“
од Горан Наумовски21/02/2021 - 13:22

Кој се учесници се знае?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom